SİYASET

Nedim Şener : Trump’ı gerçekten ciddiye almıyorsunuz değil mi?

Tarih
01 Temmuz 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Çok ciddi bir soru soracağım; aranızda ABD Başkanı Trump’ı Türkiye politikaları konusunda ciddiye alan var mı? “Suriye’den çekiliyoruz” açıklaması yapmasına rağmen yöneticisi olduğu Beyaz Saray’ın basın ofisi tarafından kaç kez yalanlandı sayısını ben unuttum. “Suriye’de (terör örgütü PKK/YPG’ye) artık silah göndermeyeceğiz” demesine rağmen kaç bin TIR silah gönderildi sayısını bilmiyorum. Suriye operasyonunun Amerika’ya günlük maliyeti 25 milyon dolar. Suriye’yi parçalamak için 2014’ten beri harcadığı para 54 milyar dolar. Amerika bu kadar parayı herhalde Suriye’ye demokrasi götürmek için harcamadı.

ABD Başkanı Trump tutmuş, tüm bunlara rağmen hâlâ Türkiye’ye ve dünya kamuoyuna masallar anlatıyor. Japonya’da düzenlenen G-20 zirvesi sonrası Osaka’da yaptığı basın toplantısında şunu söylemiş; “Türkiye ilginç bir vaka… Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan zorlu ama ben onunla anlaşıyorum. Dürüst olmak gerekirse, herkesin bildiği gibi Kürtlerle büyük bir sorunu var ve 65 bin kişilik ordusu sınırdaydı. Bize IŞİD’i yok etmemiz için yardım eden Kürtleri yok edecekti. Ve ben onu aradım ve bunu yapmamasını rica ettim. Kürtler sanırım ya onun ya Türkiye’nin doğal düşmanı… Ve o bunu yapmadı. Sınırda, bizim kısa süre önce IŞİD’i birlikte yenilgiye uğrattığımız kişileri yok etmek için dizilmişlerdi ve ona ‘Bunu yapamazsınız, bunu yapamazsınız’ dedim. Ve yapmadı. Yani, bizim bir ilişkimiz var.”

nedim şener ile ilgili görsel sonucu

Terör destekçisi ABD

ABD Başkanı Trump, verdiği on binlerce TIR dolusu silah ve bomba ile Türk-Kürt demeden sivilleri, 11 aylık bebeği, asker, polis, korucu, doktor, öğretmen, hemşire dahil 10 binlerce insanımızı şehit eden terör örgütü PKK ile Kürtleri bir tutuyor. Bu cehaletle açıklanamaz.

Yaptığı Amerikan devletinin terör örgütü PKK ile suç ortaklığını örtme çabasından başka bir şey değil. Elbette mümkün değil ABD, PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerinin Türkiye’ye karşı işlediği suçların ortağıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı basın toplantısında, Trump ile görüşmesinde ele alınan S-400 ve ABD’nin yaptırımları konusunda açıklama yaparken, “Yaptırımlar konusunda Trump, bugün de açıklama getirdi, böyle bir şeyin olmayacağını kendisinden dinlemiş olduk…” Şimdi başta sorduğum soruyu tekrar edelim; bırakın, Pentagon’u, CIA’yi, Dışişleri’ni, ABD savaş lobilerini, İsrail’i, Amerikan kurulu düzenini, başında olduğu Beyaz Saray’ın basın ofisinin ikide bir yalanladığı Trump’ı ciddiye alan var mı?

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;