GÜNCEL

Nedim Şener : Trump Gülen’in vize dosyasına da bakar mı?

Tarih
03 Kasım 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener
Salı günü New York’ta terör örgütü DAEŞ sempatizanı Özbek asıllı Sayfullo Saipov kullandığı kamyoneti yayaların üzerine sürdü. 8 kişiyi öldürdü, 12’den fazla kişiyi yaraladı.

Saipov’un ABD’de “yeşil kartlı” olarak yaşadığı ortaya çıkınca, ABD Başkanı Trump, Yeşil Kart’ın kaldırılmasını ve “liyakate dayalı bir göçmenlik sistemi uygulanmasına” geçilmesini söyledi.

Benim aklıma ise 249 kişinin şehit 2 bin 196 kişinin yaralanmasına neden olan 15 Temmuz darbe girişimini planlayan FETÖ lideri Gülen’in sahip olduğu vize geldi. “Acaba Trump, Gülen’in vize dosyasına bir göz atar mı?”sorusu takıldı.

Çünkü, 1999 yılında ABD’ye kaçan Gülen, değişik tarihlerde yaptığı vize başvuruları reddedilince, 2006 Kasım ayında “I-140” olarak adlandırılan kalıcı çalışma vizesi için başvuru yaptı. Bundan hemen önce FETÖ üyesi polisler Türkiye’de ABD Konsolosluğu’ndan Gülen hakkında “temiz kağıdı” istedi. FETÖ’cü Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Yöneticileri ise Ermeni Patrik Mutafyan, Rum Patrik Bartholomeos ile Yahudi Hahambaşı Ishak Haleva’dan Gülen hakkında referans mektupları talep etti.

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;