GÜNCEL

Nedim Şener : Teröristlerin ekmeğine yağ sürmeyin

Tarih
22 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu askerlerimiz Erhan Çiyapul, Murat Şahin, Şevket Çetin ve Yener Kırıkçı şehit olurken yedi askerimiz de yaralandı.

Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara şifa dilerim. Milletçe acımız çok büyük. Acı hepimizin şehitler hepimizin. Teröristler canımızı yakarken millet olarak bizi bölmeye çalışıyor. Tüm amaçları bu…

Dün Ankara Çubuk’ta şehit er Yener Kırıkçı’nın cenaze namazı sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı teröristlerin “toplumsal çatışma amacına” doğru yol aldığımızı gösteriyor.

Şehide ve ailesine saygı için orada bulunan Kemal Kılıçdaroğlu yumruklu saldırı ve linç girişimine maruz kaldı. Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun diyor, yapılan saldırıyı kınıyorum. Bu ülkede beraber yaşamak isteyen herkes bu saldırıyı kınamalı.

Bu saldırının hiç bir açıklaması olamaz, erekçelendirmeye çalışan açıklamalar da kabul edilemez. Bunun organize bir saldırı olduğu açık. Nitekim Ankara Cumhuriyet Savcılığı saldırı ile ilgili terör ve organize suç kapsamında soruşturma başlattı.

Bu saldırının faillleri ve arkasındaki karanlık güç ortaya çıkarılmalı. Bu saldırı ülkemizdeki kutuplaşmanın geldiği noktayı gösteriyor. Terörislerin amacı da bu; toplumsal gerilim hatları üzerinden iç kargaşa çıkarmak. Bu oyunu bozacak tüm girişimler yapılmalı.

Siyasetçilere düşen görev

En önemli görev siyasetçilere düşüyor. Siyasi rekabet adına meydanlarda özellikle iktidarın CHP’yi hedef alan sözleri toplumsal gerilimi arttırıyor. Herkes birbirine düşman oluyor. Bu iklimi fırsat olarak gören karanlık odaklar devreye giriyor.

Seçim bitince yatıştırıcı açıklamalar gerilimi yok etmeye yetmiyor. Yetmediğini Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ile görmüş olduk. Yine söylüyorum, bundan yalnızca terör örgütü PKK kazançlı çıkıyor.

Bu yüzden biran önce kutuplaştırıcı söylem ve davranışlardan vazgeçmek gerekiyor. Hepimizin ortak düşmanı PKK ve FETÖ gibi arkasına emperyalist güçleri almış olan terör örgütleridir. Onlara karşı birlik omalıyız.

Basına düşen görev

Kutuplaştırmaya karşı bir görev de basına, gazeticilere düşüyor. Halka haber verme görevi olan gazeteciler attıkları manşetler, yaptıkları haber ve yorumlarla toplumdaki gerginliği körüklemek yerine uzlaştırıcı olmalı.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  22 Nisan 2019 15:47
  1 0
  'ortada kapsamlı bir “Paralel devlet” operasyonu var. Fetullah Gülen ne diyordu: “Sen karşı tarafı ‘teknik nakavt’ edeceksin. Hep sen haklı görüneceksin, âlem sana haklı diyecek, hukuki müesseseler sana haklı diyecek”. Büyük ihtimalle ve maalesef bu olayda da “hukuki müesseseler” mevcut seçim sonucunu tasdik edip onlara “haklı” diyecek. Bu işlem nasıl sinsice yedirilmiş, kimse uyanmamış anlamadan yol almak mümkün değil.'''.bunları,kurtuluş tayiz yazdı. sonuç beklemein.seçimi CHPde..
 • istanbullu

  22 Nisan 2019 14:13
  1 0
  Uzlaştırıcı güzel bir yazı SİYASİ PARTİLERDEN daha yüce olan Dinimiz ve vatanımız .Fetoyu PKK temizlemeden ABD siyonistlerini yenemeyiz
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;