GÜNCEL

Nedim Şener : Putin’in endişesi!!!

Tarih
19 Haziran 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener
15 Temmuz darbe girişiminden sonra Eylül ayında emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin ve Albay Ahmet Zeki Üçok ile Amerika Birleşik Devletleri’nde katıldığımız toplantılarda hep şu iki soruyu sordum:


1-FETÖ’cüler darbe girişiminde İncirlik Üssü’nü de kullandı, hiç Amerikalı askerlerinizin güvenliğinden endişe duymadınız mı?

2-NATO bünyesinde görev yapan 462 subayın 237’si Fetullahçı Terör Örgütü üyesi çıktı. Bu FETÖ’cüler sahip oldukları gizli askeri bilgiler ile NATO ve üye ülkelerin güvenliğini tehlikeye atmıyor mu?

Elbette sorularımın safça olduğunun farkındaydım. NATO bu konuda tek bir endişe bile dile getirmedi. Hatta NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı Orgeneral Curtis Scarparotti, bu subayların uzaklaştırılmasının ittifakı zayıflattığını söymemişti. Ne NATO ne ABD ne de AB üyesi ülkeler nedense NATO içindeki FETÖ’cü subaylar ve güvenlik riskinden hiç söz etmedi.

İncirlik’teki darbeciler 

Bu sorular geçen hafta Rusya Devlet Başkanı Putin tarafından değişik bir bir şekilde gündeme getirildi. ABD’li yönetmen Oliver Stone’un “Putin Röportajları” isimli belgeselinde konuşan Rus lider, “Cumhurbaşkanı Erdoğan hiç bir zaman ‘ABD bu kalkışmanın içinde yer almıştır.’ demedi. Ama şu mantıkla yola çıkabilirim: Eğer Gülen, gerçekten de darbe girişiminde yer aldıysa–ki bu konuda bir fikrim yok- o zaman ABD istihbarat güçlerinin olan bitenden haberdar olmamasını tasavvur etmek çok zor.

Bu arada Amerikan Hava Kuvvetleri, Türkiye’de İncirlik Üssü’nde bulunuyor. İncirlik Üssü’ndeki askerler darbe girişiminde faal görev aldılar. Böyle dramatik olaylar yaşandığı zaman akla şu soru geliyor: Bu nükleer silahların başına neler gelebilir?”
Yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;