GÜNCEL

Nedim Şener : Para ile alınmış adamlar kim?

Tarih
28 Kasım 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Rahmi Turan öyle bir yalan yazı yayınladı ki, Türkiye sallandı. Çünkü, siyaset ve medya yalan zincirleriyle birbirine bağlanmış durumda, sallanması doğal. Rahmi Turan’ın, “Saray’a çıkan CHP’li” haberi tamamen yalandı. Kendisine Talat Atilla tarafından yazdırılan yalanın içinde kendi kattığı yalanlar da vardı. Haberi “Saray’a yakın bir kaynaktan, Külliye’den aldığı, Saray’a çıkan CHP’liyi aradığını ama ulaşamadığını” yazdı, onlar da yalandı.

Rahmi Turan, bir süre adını gizlediği kaynağının Talat Atilla olduğunu söyledi. Atilla, “Kaynak ben değilim” dedi, o da yalandı. Daha sonrası “Kaynak benim, haberi CHP’den aldım, bir şekilde de Kılıçdaroğlu’na doğrulattım” dedi. Skandal büyüyünce, CHP’li kaynağın ve Kılıçdaroğlu’nun açıklama yapması için süre verdi, sonra da “Öldürseler kaynağımı açıklamam, Kılıçdaroğlu konuşsun” dedi.

Haberin yayınlandığı gün, FOX TV’de yazıyı eliyle gösteren İsmail Küçükkaya ile Kılıçdaroğlu arasında şöyle bir diyalog geçti; “Küçükkaya: Siz bunu okuduğunuzda doğrudur dediniz mi? Kılıçdaroğlu; Evet. Küçükkaya: Tahmin ettiniz mi isim? Yani Erdoğan şunu çağırmıştır, bununla görüşmüştür? Kılıçdaroğlu; Yo, yani özel bir tahminde bulunmak istemiyorum ama doğrudur yani… Küçükkaya: Ama aklınızdan geçiyor mu birileri? Kılıçdaroğlu; İsim vermek istemem.”

nedim şener kılıçdaroğlu ile ilgili görsel sonucuEvi satma haberi

Sonra Hürriyet gazetesine 25 Kasım günü röportajda, “Doğrudur” sözüyle, “Erdoğan’ın içişlerine müdahil olmasını kastettiğini söyledi. Talat Atilla’nın “Haberi Kılıçdaroğlu’na bir şekilde doğrulattım” sözlerine karşılık ise “Hayır aramadı, zaten 7 yıldır kendisiyle aramızda ne bir görüşme var, ne yüz yüze gelme var, ne konuşmuşluğumuz var” cevabını verdi.

Oysa geçen yıl 28 Ekim 2018 tarihinde Milliyet gazetesinde, Talat Atilla “Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a tazminatı ödemek için evini sattı!” başlıklı yazısında aralarında geçen diyaloğu şöyle anlatmış: “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bu soruların yanıtlarını sordum. Kemal Bey, sorduğum soruların özel olduğunu, bu konuyla ilgili konuşmak istemediğini söyledi ama... Sınırları zorlayan ısrarımla... Burhaniye’deki yazlık evini 500 bin TL civarında bir fiyata sattığını öğrendim.

Kılıçdaroğlu evini iki gerekçeyle elden çıkarmış…” Yazı devam ediyor ama benim merakım şu acaba Kılıçdaroğlu, “7 yıldır görüşmedim, konuşmadım” dediği Talat Atilla ile aralarındaki bu konuşmayı unutmuş olabilir mi? Ya da Atilla bu konuda da yalan yazmış olabilir mi? Zaman gösterecek yalan ile gerçeği.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;