SİYASET

Nedim Şener : Masum ‘Mehmetçik mi!’

Tarih
25 Mart 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Siyasetçilerin FETÖ ile mücadeleden anladıkları, bir zamanlar beraber fotoğraf vermek için yarıştıkları FETÖ’nün adını bugün birbirini suçlama aracı olarak kullanmaktan öteye geçemiyor.

250 kişinin şehit olduğu 15 Temmuz darbe girişimi yaşanmamış olsaydı belki bazıları hâlâ aynı fotoğraf karesinde yer almaya devam edecekti. Siyasetçilerden, özellikle 15 Temmuz gecesi ortalarda görünmeyen siyasetçilerden çok fazla bir şey beklemiyorum.

15 Temmuz’da en büyük fedakarlığı ve mücadeleyi Türk halkı yaptı. O gece ile ilgili gerçeğin tümünü hak ediyorlar. Öte yandan siyasi polemik konusu olan 15 Temmuz öyle bir çekişme konusu ki, ortaya atılan herhangi bir yalan hemen taraftar buluyor.

Bir zamanlar, “5 günlük er” yalanı üzerinden yapılan 15 Temmuz ile ilgili algı operasyonu, şimdi farklı bir görünüm kazandı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçen hafta bir mitingteki konuşmasında, “Mehmetçik hapiste, garip gureba hapiste” dedi. Akşener’in bu sözleri kısa sürede büyük tepki aldı.

Suça karışanlar tutuklu

Özellikle, ülkesi için sadakat ve şerefle görevini yapan askerlerle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında halka ateş etmiş, masum sivilleri öldürmüş yaralamış hainler hakkında “Mehmetçik” ifadesini kullanmış olması elbette tepki doğrurur.

Bir gazeteci olarak bana düşen bu tepkilerden de öteye, gerçeğin peşinde olmaktı. Gerçekten de “hapiste olan Mehmetçik mi?” Adalet Bakanlığı’na başvurup Fetullahçı Terör Örgütü üyeliği ile FETÖ’nün darbe davalarında tutuklu olan kamu görevlilerinin sayılarını talep ettim.

Gönderilen tabloya göre 8 Mart 2019 itibarıyla FETÖ’den tutuklu olan kişi sayısı 30 bin 727. Meslek gruplarına göre sayılar aşağıdaki tabloda. Ben sadece “Mehmetçik” denilen er ve erbaş konusuna değineceğim. Darbeye karışan TSK personeli 8 bin 651 kişi.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  28 Mart 2019 17:29
  0 0
  DEPREŞTİ DEMEK. BİZİM HÖDÜK MEDYA DA HALA 15 TEMMUZDAN ÖNCE MERALİN yurtta sulh, cihanda sulh dediğini söyler. yanlış.SADECE YOORTTA SOOLH DEDİ. CİHANDA SULH FALAN DEMEDİ. DARBECİLER DE YURTTA SULH KOMİTESİ, KONSEYİ DİYORDU. ulan hangi akılla bu ikisinin aynı slogan oldugunu bile bile, sırf merali aklamak için mi cihanda sulhu BULAŞTIRDINIZ.SİZ HALA DARBEYİ ANLAMAMIŞSINIZ BE. YUH SİZE. VE TAYYİP BEYE ALLAH SABIR VERSİN.
 • hursit dilaver

  26 Mart 2019 15:38
  0 0
  ama havasını alacak.CHPnin başına Bir şakirt geleceğini fuat ugur müjdeledi. MERAL HANIM TORUN BAKACAK.ŞAKİRT DERKEN A HARFİNİ 2 ELİF KADAR UZATIN. ÖYLE ŞAPŞUP DERKEN Kİ GİBİ KISA A OLMAMALI. yedire yedire söylenmeli. neyse buna İSLAMİ TERİMLERE VE İSLAMA TERS BAKAN CHP TAKIMI ALIŞINCAYA KADAR NELER GÖRECEĞİZ ACEP.bu arada PANDİSPANYADAN İCAZETLİ, ABDDEN ONAYLI, TRUMPTAN TALİMATLI ŞAKİRT NAMZETİMİZİN ADI DA BELLİ DE BU KONUDA KEMAL BEY BİLE İKNA EDİLMİŞ.seçim sonu açıklanır zaar..
 • ASGARİ

  26 Mart 2019 09:34
  0 0
  Hiçbir köpek, bağlı olduğu evin kapısında havladığı için kınanmaz.
 • VATANSEVER

  26 Mart 2019 02:34
  1 0
  Bu kadının fetöcü olduğu zaten sürekli dillendiriliyordu şaşırmadım.Kendisi bu söz ve ifadeleriyle bunu hem ispat hem de tasdik etti.Şimdi bundan sonra sıra buna oy verecek olan basireti bağlanmışların tavrının ne olacağında...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;