GÜNCEL

Nedim Şener : Kod adı “Zeyd”

Tarih
08 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener
Türkiye onu, Balyoz belgelerini Taraf gazetesinden Mehmet Baransu’ya ulaştıran kişi olarak tanıdı. Adı Tuncay Opçin, halen görülmekte olan Balyoz kumpas davası sanıklarından. Firar ettiği Amerika’dan 14 Temmuz 2016’da twitter hesabında şunu yazmıştı: "Yatakta basıp, şafakta asacaklar."

Ne demek istediği 15 Temmuz gecesi 250 kişinin şehit olduğu darbe girişimiyle anlaşılabildi. Uzun yıllar subay olup olmadığı tartışıldı. Meğer o FETÖ’nün TSK içindeki kripto üyelerinden sorumlu “mahrem imamlardan” birisiymiş. Opçin’in, “mahrem imam” olduğunu açıklayan bir dönem ona bağlı olan FETÖ üyesi Çanakkale Boğaz Komutanlığı Kurmay Başkanı Deniz Kurmay Albay Mahmut Kemal Alhan.

Kurmay Albay Alhan 23 Kasım 2017 tarihinde Çanakkale Savcılığı’na verdiği ve 22 Şubat 2018 tarihli iddianamede (No:2018/156) yer alan ifadesinde, Tuncay Opçin’in örgütte “Zeyd” kod adını kullandığını söylemiş. “Zeyd” İslam tarihinde Hz. Muhammed’in evlatlığı olarak biliniyor. Opçin öyle bir kod adı seçmiş ki, kendisini “Zeyd”, Gülen’i peygamber olarak görüyor anlaşılan.

Gelelim, Çanakkale Boğaz Komutanlığı Kurmay Başkanı Deniz Kurmay Albay Mahmut Kemal Alhan’ın itiraflarına. FETÖ ile ilk irtibatının ortaokul üçüncü sınıfta başladığını anlatan Alhan, 1986 yılında Deniz Kuvvetleri Deniz Lise’ne girmiş, orada FETÖ’cü devre arkadaşları Cevdet Halaç, Süleyman Çelik ve Alim Akpınar bir FETÖ hücresine bağlanmış. Hücrenin başında “mahrem imam” Tuncay Opçin varmış

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;