GÜNCEL

Nedim Şener : Kıyaslamayın

Tarih
10 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesi ile sosyal medya yine savaş alanına döndü. Yıllardır birikmiş kin ve nefret bir kez daha ortaya saçıldı.

Kararın açıklanmasından sonra sosyal medyada en dikkat çeken şey, ünlülerin twitter üzerinden CHP’li Ekrem İmamoğlu’na “her şey güzel olacak” ifadesiyle verdikleri destekti.

Herkes istediği siyasi partiyi, adayı destekler. Nitekim; Anayasa’nın 25’inci maddesinde, “Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse,…düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz.” yazılıdır.

Twitter’da fişleme!

Ünlü olsun olmasın hiç kimse anayasal ve evrensel bir insan hakkını kullandığı için kınanamaz. Hele hele Cumhurbaşkanlığı Arşiv Daire Başkanı Muhammet Safi’nin, İmamoğlu lehinde paylaşımda bulunan ünlerin listesini sosyal medyadan “kayıt” notuyla paylaşması tam bir fişleme yani suçtu.

Bir de İmamoğlu’nu destekleyen mesaj atan ünlülere “15 Temmuz’da twit attınız mı?” gibi garip bir soru yöneltildiğini gördüm. Bu halkın 251 şehit ve 2 bin 193 gazisiyle önlediği FETÖ’nün 15 Temmuz girişimi ile bunu kıyaslamak bana göre büyük yanlış ve en başta şehitlere büyük saygısızlık.

Birincisi, 15 Temmuz darbe girişimi twitlerle durdurulmadı, şehidi, gazisi ile milletin kanı ve inancı ile durduruldu. İkincisi kim nerede isterse orada durur, kimseye “twit at” ya da “atma”, “darbeye diren” ya da “direnme” diyemezsiniz. Bu tamamen kendi vereceğiniz karardır.

Bir örnek vereyim; Batuhan Ergin, 21 yaşında Beşiktaş Ortaköy’de yaşayan hayatının baharındaki bir gençti. 15 Temmuz akşamı Ortaköy’den yürüyerek Boğaziçi köprüsüne yürüyen gruba katıldı. Evet o gece bazıları perdelerini kapatıyor, bazıları kadeh kaldırıp kutluyor, bazıları balkondan alkışlıyordu.

Şehit Batuhan’ın mesajı

Birçoğu gece yarısı bakkalda, markette ne kadar makarna, ekmek, bulgur kalmışsa toplayıp, kimi bankamatik kuyruklarında bekliyordu. Buna şahitlik eden 21 yaşındaki Batuhan Ergin, Ortaköy’den FETÖ’cü darbecilerin işgal ettiği Boğaziçi Köprüsü’nü yürüyen gruba katıldı. Oraya ulaştığında sosyal medya hesabından “Eve erzak almaya devlete sahip çıkmaya geldik” diye mesaj attı.

Batuhan bunu yazdıktan iki saat sonra vurularak şehit oldu. O, ülkesini korumak için kimseden talimat almadı, evet ünlü de değildi, sadece ülkesini seven sıradan bir vatanseverdi. Kararını inançla kendi verdi.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  11 Mayıs 2019 15:27
  1 0
  ŞU HEŞTEG DEDİKLERİ ŞEYİ YAPMASINI BİLEN VARSA. LÜTFEN KERE LÜTFEN ŞUNU YAZSIN. ****İSTANBULU ASLA KOSTANTINOPOLİS YAPTIRMIYACAĞIZ.**** gereksiz sloganlarla AKP kendini kandırmasın. en etkilisi budur. pişman olmazsınız. asıl yapmazsanız pişman olusunuz vebal altında kalırsınız.
 • Vatansever

  11 Mayıs 2019 10:17
  2 0
  Ulan dangalak bu darbeyi bir şekilde destekleyip yanında duranlarin ifşa edilmesinden şehitler niye rahatsız olsun. O zaman Pkk ve benzeri örgütlere sempati duyan, destek veren kimseleride gizleyelim. Şehitler rahatsız olur.. Fesuphanallah!
 • HAKKI HAKKISÖYLER

  11 Mayıs 2019 00:34
  2 0
  ''HİÇBİRŞEY VATAN HAİNLERİNİN İSTEDİĞİ GİBİ OLMAYACAK''
 • HAK DAVA

  10 Mayıs 2019 16:32
  7 1
  HAYIR ARKADAŞ HİÇDE YANLIŞ DEĞİL ASIL BU SAÇMA SAPAN YAZI İLE SEN HADDİNİ AŞIP SUÇ İŞLEMEKTESİN 15 TEMMUZDA GIKINI ÇIKARMAYIP ATM VE MARKETLERE KOŞAN SONRADA İNLERİNE GİRİP SAKLANAN ÜLKEDE SEÇİM OLUNCADA 15 TEMMUZU YAPAN YAPTIRAN KAFİRLERİ DESTEKLİYORSAN ADAMA SORARLAR ULAN ÇAPULÇULR 15 TEMMUZDA NEREDE İDİNİZ GAYET HAKLI BİR SORU ASIL SEN HADDİ BİL
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;