GÜNCEL

Nedim Şener : HSK: Zekeriya Öz FETÖ’cü değil

Tarih
12 Ekim 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Bundan 5 yıl önce, 15 Temmuz 2013 tarihinde avukatımız Köksal Bayraktar ve Nurcan Bayraktar, Hakimler ve Savcılar Kurulu’na benim adıma bir dilekçe vermişti. 2009 yılında Ergenekon soruşturması kapsamında ev ve cep telefonumun dinlenmesi için karar çıkartan FETÖ üyesi savcı Zekeriya Öz hakkında şikayette bulunmuştuk. Gerekçe, Zekeriya Öz'ün usulsüz telefon dinlemesi, altı ay sonra “suç unsuru bulunmaması” nedeniyle kesilen dinleme kayıtlarını yasa gereği yok etmemesi ve sonuçları hakkında tarafıma bilgilendirme yapılmamasıydı.

Şikayetimize cevap 25 Nisan 2018 tarihinde geldi. Tetkik hakimi Hakan Bulut imzasıyla gönderilen yazı tam bir rezalet.

Çünkü biz yalnızca Zekeriya Öz hakkında soruşturma açılmasını isterken, dilekçemizde yer almayan bir çok hakimin adı geçirilerek sulandırma yoluna gidilmiş. Ama asıl skandal bu değil.

Şimdi sıkı durun; Zekeriya Öz ile ilgili şikayet dilekçemize HSK Tetkik Hakimi Hakan Bulut imzasıyla verilen cevapta aynen şu ifadeler kullanılmış; “Bir kısım ileri sürülen iddiada adı geçenlerin FETÖ/PDY ile üyelik, mensubiyet, iltisak veya irtibat şeklinde bağlantılarının bulunduğu yönünde delile ulaşılamadığı, haklarında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2.Dairesi ya da Genel Kurul tarafından verilmiş herhangi bir disiplin cezası yahut meslekten çıkarılma kararı bulunmaması, verilen kararların sayısı bütün olarak nazara alındığında FETÖ/PDY yapılanmasının içine girerek örgüt hiyerarşisi ve ideolojik bağlılık duygularıyla hareket ettiklerinin sabit olmadığı...” Bu nedenle soruşturma izni verilmediği bildirildi.

Evet okudunuz, Zekeriya Öz, HSK Tetkik Hakimi Hakan Bulut imzasıyla gönderilen yazıya göre FETÖ üyesi değil. Hatta FETÖ ile irtibat ya da ilişkisi de yok. Güler misin ağlar mısın?

Yalnız o mu, Zekeriya Öz’ü kurtarmak için, usulsüz dinleme talep yazısının altındaki imzanın da ona değil, bir başka FETÖ üyesi firari savcı Celal Kara’ya ait olduğu sonucuna varılmış. Oysa bizim dilekçemizde ne Celal Kara’nın ne başka bir hakim ve savcının adı geçiyor.

Dilekçemize verilen “soruşturmaya gerek yoktur” yönündeki cevap yazısında birçok hakim ve savcının “tutukluluğun devamına dair” talep ve kararlarına atıf yapılıyor. Dediğim gibi bunların şikayetimizle hiçbir ilgisi yok. Ayrıca atıf yapılan kararlar benim Silivri’den tahliye olduğum 12 Mart 2012’den sonraki tarihi kapsıyor.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  15 Ekim 2018 17:34
  0 0
  bunları CHPlilere de söyleyin ki, illa da tayyip düşmanlığı ile ülkeyi batıracak.askerimiz PKK ile,hatta yunan adaları ile, ermenistanla,iranla, suriye,irakta savaşırken,beka sorunu yaşarken CHP ülke içinde başka arayışa gitmesin. GAZETECİ KAYBOLDUĞUNDA,TÜRKİYE GÜVENSİZ ÜLKE DERSE BU ADAMA NE YaPILIR YAHU..AKLI BAŞINDA KİMSE YOK MU BU ÜLKEDE,YA DA BU PARTİDE..bir de demezler mi CHPnin mlliyetçi atatürkçüleri manİ olur falan diye.gülerim bu lafa..HER CHPLİ AYNIDIR BİZİM SAFTİRİKLER BİLSİN.
 • hursit dilaver

  15 Ekim 2018 17:28
  0 0
  yani şu ortak egitim, devriye masalı da bayagı masal, 6 aydan beri mümbiç masalı ile oyaladılar. şimdi 60.000 kişilik PKK ordusu kuruldu. HAVA UÇAK YASAGI KONACAK,ne kaldı oyalayacak. bronson da gitti. şimdi ABD diyecek ki, biz aranıza girmiyeceğiz, kozunuzu paylaşın ama uçak uçurmak yok, agır silah kullanma yok.ABD bayrağı olan yerlere,bizim yeraltı tünellerine saldıramazsın. geride PKKlı bulursan öldür.. diyecekler.
 • hursit dilaver

  15 Ekim 2018 17:24
  0 0
  bakın trump REHİNEYİ KURTARDIK DEDİ. BU LAFI UNUTMAYIN. SIRADA KİMLER VAR ACEP KONSOLOSLUK GÖREVLİSİ BAŞTA, OSMAN KAVALA KUYRUĞUNDA, ,ne yani ABDLİ BİDEN, CAN DÜNDARİ GÖTÜRDÜ,MERKEL DENİZ YÜCEL İTİNİ..TRUMP TA BRONSONU..APO ve DEMİRTAŞ İLE DİGERLERİNİ DE götürecek şövayeler aranıyor zaar.
 • hursit dilaver

  15 Ekim 2018 17:21
  0 0
  ne güzel.. siz bu işi 15 temmuzun gecesinin sabahında topyekun halletmedikten sonra yıllarca üğraşacaksınız. . bakın dünya nasıl yapıyor bu işi. kimsenin de kendi devletini garantiye almak için hukuk, gukuk, insan hakki, ismail hakkı falan tınmıyor.bizdeki bu batı ne der, KORKUSU VAR YA. KEŞKE DARBE OLAYDI DA BU KADAR BATIYA MAHCUP OLMAYAYDIK DİYEN AKEPELİLER YOK MU SANKI. batı denilince korkudan topuklar tavana vuruyor be.
 • Namyelüs

  13 Ekim 2018 22:56
  0 0
  Hakim Hakan Bulut,bu mantıkla Fethüllah Gülen'in de FETÖ'cü olmadığına karar verebilir mi?
 • As1

  13 Ekim 2018 06:47
  0 0
  Allah senden razi olsun Pasam
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;