GÜNCEL

Nedim Şener : FETÖ'cülerin FETÖMETRE yalanları

Tarih
17 Eylül 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Kendim kitabımda yazmasam FETÖ’cülerin yalanına ben de inanacağım; firari FETÖ’cü subaylar yurtdışında açtıkları twitter hesabından FETÖMETRE’nin 59’uncu maddesinin, “Engelli çocuğa sahip olmak”, 60’ıncı maddesinin de “Çocuğuna iki isim vermek” olarak yazıyor.

Oysa benim Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda kullanılan ve ‘Kahraman Hainler” kitabımda yer verdiğim FETÖMETRE 58 maddeden oluşuyor. O maddeler arasında da bu şekilde bir veri yok. Her Kuvvet Komutanlığı’nın kendi çalışma prensiplerine göre belirlediği ve en son Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan habere göre Deniz Kuvvetleri’nde kullanılan FETÖMETRE ise 69 maddeden oluşuyor. FETÖMETRE yeni itiraf ve bulgularla büyüyen bir denetim sistemi.

Resmi adı;”Personel Kriter Puan Kartı” 8 Temel kriter kartın en üstünde bulunuyor, bunlar; kimlik bilgileri, rütbe gibi temel bilgilerden oluşuyor. Personelin FETÖ ile bağlantısını ortaya çıkaran ana kriterlerin sayısı ise 64. Böylece toplam kriter sayısı 72’ye çıkıyor.

58 ve sonrası kriterler

Şimdi gelelim FETÖ’cülerin “yalanlarına”, dikkat ederseniz iddiasına demiyorum. Deniz Kuvvetleri’ndeki 64 ana kriter arasında “Engelli çocuğa sahip olma”, “Çocuğuna iki isim verme” gibi maddeler yok, hiçbir zaman da olmamış.

Gerçeğin bilinmesi adına 58’den sonraki kriterleri sıralayayım;

59-Ayırt edici/müspet kriter- 15 Temmuz 2016 öncesi FETÖ/PDY kaynaklı sosyal medya taramalarında ismi geçme durumu (2013 öncesi).

60-Ayırt edici/müspet kriter- Balyoz, Ergenekon, Casusluk kumpas davalarında iddianame listelerinde isminin geçme durumu.

61-15 Temmuz 2016 tarihinde birliğine/gemisine intikal etme, seyre çıkma faaliyetlere katılma durumu.

62-FETÖ/PDY davalarındaki ifade/tutanaklardaki durumu.

63-Askeri liseler sınavlarından almış olduğu notlar (Matematik, Türkçe, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler alanları için).

64-Ayırt edici/müspet kriter- 15 Temmuz öncesi FETÖ/PDY mensuplarınca idare edilen savcılık ve mahkemelerde kumpas davaları harici dava konusu yapılma.

En etkili silah gerçektir

Hep söylerim, FETÖ ile en iyi mücadelede kullanacağanız en etkili silah gerçekleri söylemek ve yazmaktır. Çünkü onların yalandan başka silahları yok. Tüm FETÖ üyeleri hep bir ağızdan aynı yalanı tekrarlasa tek bir kişinin gerçeği söylemesi onları dağıtmaya yetiyor. Peki FETÖMETRE’den neden bu kadar rahatsızlar?

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • murat mumcu

    17 Eylül 2018 09:21
    1 0
    Fetö metre BELEDİYELERDE ve MİLLET VEKİLLERİNDE de çalışır mı
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;