GÜNCEL

Nedim Şener : FETÖ ‘Ergenekon’u neden bulamadı?

Tarih
11 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

81 ildeki emniyet istihbarat şube müdürünün 74’ü, 7 bin istihbaratçının 6 bin 500’ü, TSK’deki generallerin yarısı, kurmay subayların yüzde 74’ü FETÖ’cüydü. Askeri hakim ve savcıların neredeyse tamamı, Genelkurmay istihbaratı FETÖ’nün elindeydi. MİT’te iki numaralı isim ve yüzlerce personel FETÖ’cü çıktı. Peki, devlete bu kadar sızmış ve 2007 yılında “Ergenekon Örgütü”nün peşine düşen FETÖ, neden bununla ilgili tek bir kayda ulaşamadı? Hem de Kozmik Oda’ya girip, dijital ortamda belgeler üzerinde “Ergenekon” kelimesini taramalarına rağmen. Çünkü böyle bir örgüt yoktu da ondan.

Herkes bu örgütü FETÖ’cülerin uydurduğunu sanıyor. Oysa böyle bir örgüt olduğunu ilk ortaya atan eski bir deniz binbaşı Erol Mütercimler’di.

Ergenekon’u, 1991 yılında suikast ile öldürülen emekli orgeneral Memduh Ünlütürk’ten 1988’de duyduğunu anlatıyor. Mütercimler’in bir başka tanığı ise 1992 yılında suikaste kurban giden eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Kemal Kayacan. Nedense Mütercimler, “kulak tanığı” olduğu bu çok önemli bilgiliyi suikastlerin hemen arkasından değil de 5 yıl sonra 1997 yılında ilk kez açıklıyor. Sonrası malum; yıllar sonra bu sözler Ergenekon operasyonlarının temeli oluyor.

Yalanı çıkınca kızdı

Kendisi de 2008’de Ergenekon’dan gözaltına alındı. FETÖ’cü savcı Zekeriya Öz, ben dahil herkesi tutuklarken onu serbest bırakmıştı. “Ergenekoncu” diye 2011 yılında gözaltına alındığımda beni sorgulayan Öz, “Ergenekon diye bir örgüt biliyor musun?" diye sormuş, “Hayır” cevabı verdiğimde de, “Nasıl yani Erol Mütercimler’in açıklamalarını, Can Dündar’ın kitabını da mı okumadın” diye karşılık vermişti. Yıllar geçti, operasyon üzerine operasyon yapıldı, devletin her yerine sızmış FETÖ üyesi, asker, polis, istihbaratçı, bürokratlar bir türlü Ergenekon örgütünü bulamadı. Nitekim Yargıtay 9 yıllık yargılamanın sonunda 2016’da Ergenekon’un varlığına ilişkin somut delil ortaya konulamadığını açıkladı.

Bunu niye yazdım; Çünkü son zamanlarda beni hedef alanlar arasına, FETÖ, PKK, Adnan Oktarcılar yanında Haydar Baş’ın adamları da katıldı. Mütercimler de onların televizyonunda saldırıp duruyor. Sebebini de söyleyeyim, Mütercimler, bana “Efkan Ala 15 Temmuz’da Gürcistan’a kaçıyordu” yalanını ortaya çıkardığım için çok kızgın

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • HAK DAVA

  11 Ağustos 2018 16:40
  2 0
  YAHU BEN HER ZAMAN DERİM BUNLARIN KIÇINA YAŞ DEĞSE YA AK PARTİ YA ERDOĞANDAN BİLİRLER ADAM DEĞİL Kİ BUNLAR BİLDİĞİN P.İ.Ç...
 • Namyelüs

  11 Ağustos 2018 15:22
  1 0
  Olmayan Ergenekon örgütünü arayanların, kendilerinin ararmış gibi yaptıkları örgüte benzer bir yapılanma içerisinde olduklarını gördük.Yani kendilerini gizlemek için hedef şaşırtmışlardı.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;