GÜNCEL

Nedim Şener : Düşman etrafı sarıyor

Tarih
28 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Amerika Birleşik Devletleri ile müttefik olmanın tek yolu vardır; O da her istediğini yapmaktır. Zaten bu duruma da “ittifak” değil “esaret” denir. Amerika küresel bir haydut güç, istediğine destek oluyor istediğine yaptırım uyguluyor.

Parası bol, istediği adamı, medyayı, kurumu, partiyi, vakfı satın alıyor. Tek derdi kendi isteğinin yapılması. Destek olmak istediğinde meşruiyet aramıyor; onun için devlet ya da terör örgütü fark etmiyor.

Demokrat Obama’nın yerine Cumhuriyetçi Trump’ın gelmesi de bunu değiştirmedi. Başkanlar ne derse desin, Amerika’nın emperyalist çıkarları hepsini yönetiyor. Birkaç yıl önce Türkiye Amerika’dan 1 milyon 200 bin dolarlık Sig Sauer tabanca istemiş ama Kongre iznine takılmıştı.

Sonra hava savunması için Patriot talep etmişti onu da vermedi. Ama o sırada terör örgütü PKK’ya Suriye’de tüfek, tabanca, anti-tank, uçak savar füzeleri veriyordu. Bir değil iki değil on binlerce TIR dolusu silah ve mühimmat. “Müttefik” dediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden tabancayı bile esirgeyen Amerika, terörist olduğunu bildiği PKK’ya bu silahları vermekte sakınca görmedi. Gün geldi Türkiye kendi savunması için Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almaya karar verdi. Amerika buna sert tepki verdi yalnız kendisi değil üyesi olduğu NATO’yu bile ayaklandırmaya girişti.


doğu akdeniz ile ilgili görsel sonucuSebep belli, ABD Suriye’de Türkiye sınırı boyunca PKK kontrolünde bir terör devleti inşa etme planını bozdu. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve İdlib operasyonları bu planı alt üst etti. Zaman tüm niyetlerini ortaya koydu. Amaçları Türkiye sınırı boyunca oluşturulacak koridor üzerinden İsrail’in güvenliği için Akdeniz’deki enerji kaynaklarına ulaşmak.Tetikçi terör devleti

İşte Türkiye attığı adımlarla tüm bu planı bozuyor. O yüzden S-400 alınmasına itiraz ederek Türkiye’nin kendini savunmasını önlemek istiyor. Türkiye’yi savunmasız bırakmak için elinden geleni yapıyor. F-35 projesinden çıkarmaya çalışıyor. Hatta savunma sanayiimize yaptırım tehdidinde bulunuyor.

Her türlü uluslararası hukuku ihlal eden Amerika, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi’nde kabul ettiği EastMed Yasası ile Türkiye’ye meşru haklarını engellemeye uğraşırken, Rumlarla ve Yunanistan ile yanına İsrail’i de alarak ortak sondaj şirketi kuruyor.

“ABD-Doğu Akdeniz Enerji Merkezi” adı altında söz hakkı olmadığı sularda krizi tetikliyor. 32 yıl sonra Rumlara silah satışındaki kısıtlamaları kaldırıyor, Yunanistan’a 3 milyon dolarlık askeri yardım kararı alıyor.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Murat Ay

  01 Temmuz 2019 07:32
  0 0
  Düşman etrafı sararken, Akdeniz'de yüzlerce savaş gemisinden bahsedip sonra da Akdeniz'de Akkuyu nükleer santralini kurmak mantıklı mı?
 • Nadir

  29 Haziran 2019 08:29
  7 0
  Bu düşmana kuvvetli bir çivi çakmak şart ama önce içerideki elemanları tatmalı o çiviyi. Yoksa işe yaramaz. İçeride bu ülkenin zarar görmesi için çırpınan her renkten hain el ele. Abdülhamit Han dönemi hainlerine benziyorlar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;