GÜNCEL

Nedim Şener : Darbe davasının FETÖ’cü hakimi

Tarih
27 Mart 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 12 Mart 2019 günü Rize’de bir konuşmasında, Fetullahçı Terör Örgütü’nün yargıdan temizlendiğini şu sözlerle ifade etti; "Anayasa’ya değil kendi ideolojisine, kendi düşüncesine, grubunun, cemaatinin dediğine göre karar veren bu hain güruh (FETÖ) yargıdan temizlendi, ihraç edildi."

(Kaynak AA)

Bakan Gül 5 Ocak 2019 günü de, yargının FETÖ’den arındığını şöyle anlatmıştı: “…Arınma bitti. Örgüt ayıklandı. Sürekli bu tahribatı da anlatacak değiliz.” Bu açıklamadan 5 gün sonra, 10 Ocak 2019 günü Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ ile irtibatı nedeniyle 17 hakim ve savcıyı meslekten ihraç etti.

Bakan Gül’ün 12 Mart 2019 tarihli “FETÖ yargıdan temizlendi” açıklamasından iki hafta sonra, yani dün itibarıyla da biri Yargıtay’da olmak üzere iki hakim FETÖ bağlantısı nedeniyle ihraç edildi. İhraçlardan birisi, FETÖ’cü bir astsubayın ifadesinde “İbrahim” kod adı ve fotoğraf teşhisiyle tespit edilen Ankara’da hakimlik yapan, Mehmet Ali Çam. Mehmet Ali Çam ile ilgili HSK’nın elinde FETÖ bağlantısını gösteren hiçbir kayıt yok.

Bu nedenle olsa gerek, iki yıllık hakim olmasına rağmen FETÖ’nün darbe ve terör davalarına bakan yeni kurulan Ankara 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ne üye olarak atanmış. Ancak FETÖ üyesi Deniz Kuvvetleri’nde Astsubay Semih Yılmaz 3 ay önce, 12 Aralık 2018’de verdiği ifadesinde kendi kod adının ‘Selim’ olduğunu itiraf ederken, örgüt ‘abi’si ‘İbrahim’in yönlendirmesiyle askeri okul sınavlarına girdiğini ve kazandığını anlattı.

İki hakim açığa alındı

Astsubay Semih Yılmaz, ifadesini alan ekiplere “İbrahim” kod adını kullanan kişiyi teşhis edebileceğini söyledi. Kendisine gösterilen 5 fotoğraf içinden birinin ‘İbrahim’ olarak tanıdığı kişi olduğunu ‘kesin’ ve ‘net’ olarak teşhis etti.

Yılmaz’ın teşhis ettiği kişi Ankara’da terör suçlarına bakan 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görevli Mehmet Ali Çam isimli hakim… Bu konunun üzerinde durmamın nedeni, kişisel bilgilerinde himmet ödeme, ByLock ya da sabit hat bilgisi olmadığı halde bir hakimin yargı içinde kendisini hâlâ gizliyor olabilmesi.

İşin tuhafı FETÖ’cü hakim FETÖ’cülerin darbe ve terör suçları nedeniyle yargılandığı davalara bakan mahkemede hakim olması. İşte FETÖ böyle bir tehlikedir. FETÖ elebaşı bu yüzden hâlâ Türkiye’deki örgüt üyelerini yönlendirmeye, örgüt üyeleri de para toplayarak ayakta durmaya çalışıyor.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Mahoni

    29 Mart 2019 07:23
    0 0
    Kim arındı derse haindir şamil tayyarın dediği gibi bas parayı al dosyayı şimdi her ilde sahi şamil tayyar neden ekranlara çıkarmıyorlar yoksa hala feto ak partşde etkinmi
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;