POLEMİK

Nedim Şener : ‘Çamur’

Tarih
06 Ağustos 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Ben onun gibi “O inandığınız Allah’ınız sizin de belanızı versin” diye beddua da etmemiştim ne 15 Temmuz gecesi sokağa çıkan halkı aşağılamıştım ne de küfür etmiştim. Sadece, “Çamur…” demiştim. Kimi kastettiğimi dikkatli okurlarım hatırlayacaktır. Evet, terbiye ve ahlak yoksunu CHP İstanbul İl Başkanlığı’na seçilen C.K.’dan söz ediyorum. C.K., CHP İstanbul İl Başkanı olmadan önce twitter üzerinden durup dururken bana saldırmıştı. Amacı belliydi. Siyasi hırsı yaptırıyordu bunu ona. Paçalarıma yapışan çamur gibi olmuştu. Daha ileri gitmesin diye çareyi onu twitter’da engellemekte buldum. 16 Ocak 2018 günü yani henüz CHP İl Başkanı seçilmeden hemen önce twitter’da bir kullanıcı “Nedim Şener’i tebrik ediyorum, senin nasıl bir pislik olduğunu çok önceden tespit etmiş ve engellemiş” deyince, o kişiye cevap olarak, “Çamurdur bulaşmasın diye...” cevabını verdim.

Hesabımı kapatmak istedi

nedim şener ile ilgili görsel sonucu

17 Ocak 2018 günü CHP İl Başkanı olur olmaz avukatına talimat vererek hakkımda Büyükçekmece Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 9 Şubat 2018 tarihli dilekçede, benim twitter hesabımın kapatılmasını isterken, hakkımda; hakaret, iftira, kişilik haklarına saldırı, tehdit, bilişim teknolojileri vasıtasıyla herkesin gözünde küçük düşürme, kişilerin huzurunu bozmaktan dava açılmasını istedi. Tuhaf değil gülünç taleplerdi ama gittim ifademi verdim. İşin ironik kısmı, kendisi ağır küfür ve hakaret içiren twitter mesajları nedeniyle yargılanan C.K’nın ve avukatının benim sadece, “Çamurdur bulaşmasın diye” mesajım nedeniyle hesabımı kapattırmak ve hakkımda bu kadar çok ceza istemesiydi. Oysa, onun yargılandığı dava konusu mesajları bırakın burada yazmayı okuması bile insanın yüzünü kızartıyor.

Takipsizlik kararı çıktı…

C.K., twitleri nedeniyle yargılandığı davada yaptığı savunmada şu kelimeleri etmiş; “Unutmayalım ki; siyasilerin, parti başkanlarının diğer insanlara nazaran ağır eleştirilere daha fazla katlanmak zorunda oldukları demokratik toplumlarda geniş bir kabul görmüştür. Bu eleştiriler çok sert, hatta kırıcı, ağır eleştiri abartıya dayalı bile olabilir.” demiş. İşte C.K. tam budur; ikiyüzlü utanmazlık. Bir yandan, “7 yıl önce attığım twitler nedeniyle yargılanıyorum bunlar hakaret değil ifade özgürlüğü, eleştiridir” der, diğer taraftan benim, “Çamurdur bulaşmasın diye…” yazdığım cümle için, hesabımın kapatılmasını ister ve altı konuda suç duyurusunda bulunur.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • KRİSTAL KOZMİK

  08 Ağustos 2019 18:56
  1 1
  EŞEK JOŞAFTAN NE ANLAR SUYUNU İÇER DENESİNİ KOYAR DOMUZ ETİ YİYEN PİSLİKLERDEN NE BEKELRSİN Kİ SANIRSIN Kİ KENDİLERİ ULEMA OYSA DİNSİZİN ÖNDE GİDENLERİ HER ZAMAN DERİM BU CHP ULUSAL GÜVENLİK SORUNUDUR TÜRKİYE İÇİN
 • Sözün Özü

  08 Ağustos 2019 06:13
  3 0
  Ülkemin tarlaları zamanında iyi ekilip tohumlanmış. Sol ve sağ diye yapay cepheler oluşturulmuş. Gençlerin enerjisi boşa harcanıp gitmiş. Kripto kadrolar halkı bu sahte ayrımlarla gütmüş. Sonra bakmışsın ki sağcısı, solcusu, ateisti, ulusalcısı, tek cephede birleşmiş. Bir hak var bir de batıl. Gerisi boş işler.
 • kteoman

  06 Ağustos 2019 21:20
  3 3
  c.k. tutarsızdır. laf edilmeye bile değmez. Maskeli olarak taş atabilir.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;