SİYASET

Nedim Şener : Bu halk daha ne yapsın...

Tarih
05 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Vergisini verir, askerliğini yapar, savaş çıkar şehit olur, darbe olur canını devlete siper eder, seçim olur dünyada benzeri olmayan oranda sandığa gidip seçimlerde oyunu kullanır; bir halk daha ne yapsın…

31 Mart mahalli seçimleri, yöneticiler seçilsin diye görevini yapıp iradesini sandık aracılığıyla yansıtan halkın talebine cevap verip çözüm olacak yerde yeni tartışmalara yol açtı.

Çözümü sunan halk hiç hak etmediği halde seçtiği siyasiler aracılığıyla tekrar tartışmanın parçası haline getiriliyor. Belki siyasetçiler farkında değil ama yerel seçimler ile bitmesi beklenen gerilim daha da tırmandı.

Seçim öncesi olduğu gibi sonrası da sokakta herkesin sorduğu tek soru; ”Ne olur?” Hafta sonuna kadar sorunun cevabı “seçimde göreceğiz” idi, soru bugün “Eee şimdi ne olur?” halini aldı. Ne olacağını artık hukuk söyleyecek.

Hukuk bunun için vardır; adalet herkesin kendi istediği gibi değil kanun çerçevesinde yargı eliyle gerçekleşsin diye... Artık herkesin beklentisi Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklayacağı kesinleşmiş rakamlarda.

Ne Ekrem İmamoğlu’nun nezdinde ne Binali Yıldırım’ın nezdinde oy veren bir kişinin bile hakkının yenmemesi en önemli beklenti.

Siyasetçilerin, bazı yerlerde yeniden sayım, bazı yerlerde geçersiz oyların sayımı, bazı sandıklarda da hataların giderilmesine yönelik sağduyulu açıklamaları ve süreci takip etmeleri halkın verdiği oylara saygı ve hukukun da gereği.

Kaosu yönetir

Türk halkının çok önem verdiği seçime güven duygusunun zedelenmeden bu tartışmayı bitirmek gerekiyor. O kadar çok insanın hakkı var ki, tek taraflı yorum milyonlarca insanın vebalini almakla eşittir.

Siyasetle uğraşanlar onu taşıyabilir bana göre değil. Ama birileri Türkiye’yi kavgaya zorluyor. Bazıları, sayımlardaki hata, ihmal ya da kastı, elde hiçbir delil olmadan Fetullahçı Terör Örgütü’nü bağlama derdinde.

Oysa FETÖ’yü azıcık tanıyorsak, sandık başında toplam oy rakamlarının kaydedildiği cetvellerde yapılan kaydırma işine girmeyecek kadar çakal bir örgüt olduğunu biliyoruz. FETÖ’cüler o cetvellere imza atmaz.

Kendini belli edecek işlere girmez. Peki FETÖ hangi noktada görülür. Birincisi her türlü bürokrasi içindeki kripto elemanları aracılığıyla ikincisi seçim sonrası oluşan karışık ortamda.

Yani ya perde arkasından kaosu yaratır ya kaosu yönetir. Nitekim seçim sonrası çıkan tartışma konuları hakkında özellikle sosyal medya üzerinden toplumu birbirine düşürecek her türlü dezenformasyon, çarpıtma ve yalanı piyasaya sürdüler.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • HAK DAVA

    06 Nisan 2019 19:05
    1 1
    YA ARKADAŞIM NE APTALSINIZ SİZ YAA HANGİ SANDIKTA NE HATASI OLMUŞ DAHA BİR İSTANBULDA 12 BİN SANDIK TESBİT EDİLDİ HIRSIZLIĞIN YAPILDIĞI SİZİN AĞIZINIZ NEDEN HIRSIZLIĞA VARMIYOR OYLARI CHP ÇALDIĞI İÇİN Mİ AK PARTİ ÇALMADIĞI HALDE HIRSIZ YATIRIP HIRSIZ KALDIRIRSINIZ AMA CHP GELİNCE HIRSIZLIĞIN ADI HATA OLUYOR SİZ NE KADAR YANDAŞ VE GOYGOYCUSUNUZ YAAA
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;