GÜNCEL

Nedim Şener : Bir katil ve FETÖ’nün “Sulandırma” yöntemi

Tarih
09 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde sonradan masum olduğu anlaşılan bir çok kişi hakkında FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla ihbarlarda bulunan öğretim üyesi Volkan Bayar, kendisi hakkında şikayetler üzerine gerçekleştirdiği silahlı saldırı ile dört kişinin canına kıydı.

Saldırı sonrası üniversite öğretim üyeleri asıl Bayar’ın FETÖ’cü olduğunu iddia etti. Volkan Bayar’ın geçmişi ve ilişkileri soruşturma sonucu ortaya çıkacaktır. Soruşturma hakkında gizlilik kararı alındığı için bu konuda kesin sonuç çıkmadan yapılacak her yorum erken sayılır.

Ancak bu tablo, yalnızca ihbara dayalı olarak haklarında soruşturma yapılan sonunda da savcılığın takipsizlik, mahkemelerin beraat kararı vermiş olduğu masum kişilerin bir an önce görevlerine iade edilmesi gerektiğini ortaya çıkarıyor.

İhbarlarda FETÖ taktiği

İhbarlar konusunda FETÖ’nün rolünü de dikkate almalı. Çünkü masum insanlar hakkında FETÖ’cü olduğuna ilişkin ihbarlarda bulunmak bir FETÖ taktiğidir. Bu konuda FETÖ’de üst düzey görev yapmış kişilerin verdikleri ifadeler var.

Örneğin, bir devlet okulunda öğretmenlik yapan Özgür Birdal 19 Ağustos ve 1 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği ifadede şunları söylemişti;” FETÖ içerisinde İstanbul’da Jandarma teşkilatından sorumlu müdür yardımcılarından biri olarak görev yaptım…

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;