GÜNCEL

Nedim Şener : Amerikan tilkisi

Tarih
05 Ocak 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Amerika Birleşik Devletleri’nin resmi arması, bir pençesinde “barışı” temsil eden zeytindalı, diğerinde “güvenliği” temsil eden oklar olan bir kartaldır. Tamhin ediyorum siz de içinizden güldünüz… Uzun süredir, barış ve güvenlik Amerika kelimesiyle yan yana gelince gerçekten gülünç oluyor. Cumhuriyetçi Trump başkan seçilince bu durum gözle görünür oldu. Yoksa “Amerika’nın çıkarları” söz konusu olunca Demokrat Obama’nın Trump’tan fazla bir farkı yok. Bunu yazmamın nedeni ABD’nin Türkiye’ye karşı yaptığı tilkilikler… Amerika halihazırda Türkiye’nin düşmanı iki terör örgütü olan PKK ve FETÖ’yü, koruyor, destekliyor, finanse ediyor ve Türkiye’ye saldırmasına göz yumuyor. Ama aynı zamanda her iki konuda da Türkiye’nin yanındaymış gibi davranarak aklı sıra tilkilik yapıyor. Yarın FETÖ elebaşının iadesi konusunu görüşmek üzere ABD’den bir heyet gelecekmiş, delilleri değerlendirecekmiş. Tam bir oyalama taktiği içinde. Çünkü bugüne kadar yedi iade talepnamesi ve yüzlerce klasör belge gönderilmesine rağmen tek birinin kapağını açmadılar. FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 2.5 yıl geçti. FETÖ elebaşı Gülen ile darbe girişimini yöneten ve halen tutuklu yargılanan sivil imamlar Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Hakan Çiçek ile Gülen arasındaki ilişkiyi gösteren delil ile o geceye ilişkin iletişim bilgilerine ulaşıldı, hepsi ABD’ye gönderildi. Peki ne sonuç elde edildi? Kocaman bir hiç…

Müttefik teröristler

Peki “Amerikan tilkisi” Suriye’nin kuzeyinde 20 bin TIR dolusu silah verdiği terör örgütü PKK/YPG hakkında ne yapıyor? Ne yapacak “müttefikim” diye bağrına basıyor, Türkiye’ye de “Suriye’den çıkıyoruz, silahları toplayacağız” yalanını söylüyor. Şimdi yine bir oyun kuruyor; ipuçlarını Suriye’den çıkma kararına en sert tepkiyi gösteren Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham’in açıklamalarında görüyoruz. Graham daha bir kaç yıl önce ABD Senatosu’nda YPG’nin terör örgütü PKK uzantısını en açık ifade eden kişiydi. Görüşme sonrası, “Başkan bana bilmediğim bazı şeyler anlattı” deyip üç madde sıraladı; “Birincisi DEAŞ tamamen temizlenmiş olacak, ikincisi, İran boşalan yerlere yerleşmeyecek, üçüncüsü Kürt müttefiklerimiz korunmuş olacak.”

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    05 Ocak 2019 16:24
    1 0
    unutmayın. ABD fetöyü vermek için araştırmaya gelmedi.NASIL VEREMEYİZ demek için geldi.bizim taktık de böyleydı. BOSNAYA NASIL YARDIM YAPAMAYIZ diye 20 madde sıralanmıştı. şimdi ABD bize bunu yapıyor. sanmayın ki fETÖyu veya 84 kişiyi verecek.SİZDEN 84 KİŞİ ALIP GTMEK İÇİN GELDİ.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;