GÜNCEL

Nedim Şener : ABD basınının PKK’lı kahramanı!

Tarih
20 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

Şimdi size dünyanın neresinde yazılırsa yazılsın suç olan bir cümle kuracağım: “Amerika, Pakistan’da düzenlediği saldırıda El Kaide liderini öldürdü. Ancak bu radikal İslamcı militan, İslam coğrafyasını tehdit eden güçlere karşı savaşanların gözünde bir kahramandı, çünkü onlara yardım etmiş, ilham vermişti.”

Böyle bir cümle dünyanın neresinde söylenirse söylensin, neresinde yazılırsa yazılsın asla gazetecilik değildir, başta da söylediğim gibi suçtur. Hem de terörü ve teröristi övme suçudur. El Kaide, başta Amerika’daki 11 Eylül saldırılarında olmak üzere dünyada binlerce masum insanı katleden bir terör örgütü, Usame Bin Ladin de teröristtir.

NYT gazeteciliği!

Şimdi size Amerika’nın dünyaca ünlü New York Times gazetesinde, Türk Hava Kuvvetleri’nin Kuzey Irak'ta düzenlediği operasyonla öldürülen terör örgütü PKK'nın kilit isimlerinden İsmail Özden (Kod adı Mam Zeki Şengali) için yazılanö ifadeyi okuyalım; “Türkiye, Irak'a düzenlediği hava saldırısında PKK'lı lideri öldürdü. Ancak bu Kürt militan; DEAŞ tarafından tehdit edilen Kuzey Irak'taki Yezidiler için bir kahramandı, çünkü onlara yardım etmişti.” Dünyaya, demokrasi, hukuk, insan hakları, ifade özgürlüğü dersleri veren Amerika ve basının hali bu; eğer işine yarıyorsa bir terör örgütü ile bile müttefik olabilir. Amerikan yönetimi yeni “müttefiki” PKK’nın Suriye kanadı YPG’ye 5 bin TIR dolusu silah ve mühimmat verirken, Amerika’da basının dili de buna göre değişiyor. Amerika tarafından da “terör örgütü” olarak tanınan PKK basında bir anda terör örgütü olmaktan çıkıyor, öldürülen PKK yöneticisi ise “kahraman” ilan ediliyor.

Birkaç hafta önce Newsweek dergisi de PKK ile ilgili benzer bir tutum almış, yazının sonunu da aslında ABD yönetiminin kafasından geçen şu cümle ile bitirmişti; “Özgür dünya Erdoğan’a karşı ne kadar çabuk davranırsa, dünyamız o kadar güvende olacaktır. Türkiye dönüştürülmelidir.”

ABD+FETÖ+PKK

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;