GÜNCEL

Nedim Şener : 15 Temmuz mirası ‘Kontrollü darbe’

Tarih
25 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi önüme senet koysa kefil olurum, bilinir ki özel ilişkilerinde dürüsttür, sözünü tutar borcunu öder.

Ama konu 15 Temmuz olunca yalnız onunla değil, ister Bakan olsun, ister AKP’li herkesle tartışırım. Kendim için değil, 250 şehit, 2.193 gazi adına. Kılıçdaroğlu Önceki gün TBMM’de kürsüden, “Çocuklarımıza en güzel miras 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine direnmektir.” deyince aklıma ister istemez aynı binada bulunan ve hala basımı yapılmayan FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Raporu ve CHP’nin yazdığı “kontrollü darbe” şerhi geliyor.

O gece 100’e yakın milletvekili darbe girişimine karşı TBMM’de direndi. Bunların 80’e yakını AKP’den, 15’i CHP’den, 7’si de MHP’dendi. Evet işte bu bir mirastır. Ne kadar övünseler azdır.

Ama “Kontrollü darbe” şerhi de bir mirastır. O şerh yalnızca yurtdışına kaçan darbeci FETÖ üyelerinin işine yaradı. FETÖ’cülerin 15 Temmuz’u çarpıtmak amacıyla yazdıkları raporlara kaynaklık etmekten öteye gitmedi.

Kapıya gelen şans! 

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz akşamı Atatürk Havaalanı’na geldiğinde kapıda bekleyen tankların karşısına çıkıp “demokrasi kahramanı” olmak varken, maalesef müzakere sonucu Bakırköy Belediye Başkanı’nın Yeşilyurt’taki evine gitmeyi, sabaha kadar orada beklemeyi tercih etti. Bu benim için beklenmedik hayal kırıklığıydı. Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde yaptığı açıklamada CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun o gece “Demokrasinin yayındayız, biz yanınızdayız” dedikten sonra, “Meydanlara inelim” çağrısına “Tamam insanları çağıralım da, onların güvenliğini kim sağlayacak” şeklinde cevap verdiğini açıkladığında çok üzülmüştüm. Çünkü o akşam halk canıyla direnişe geçmişti bile.

Çıkarın o ifadeyi 

Maalesef, ertesi gün sabahı o evde çekilmiş fotoğrafları orada bulunan birileri tarafından servis edilince hayal kırıklığım büyüdü. Kılıçdaroğlu o sabah hiç olmazsa İstanbul İl Başkanlığı’na gidip, basın toplantısı yapacağına, ayarlanan bir motorla Pendik sahiline, oradan da otomobille Ankara’ya geçmeyi tercih etti.

yazının devamını okumak için tıklayınız

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • habib uyar

    25 Nisan 2018 22:11
    0 1
    Nedim bey bu ülkeye CHP genel başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU kadar tutarsız .yüzsüz.utanmaz bir siyasetci ne geldi nede gelir..bak hele şu 15 millet vekilnin haline.CHP den milletn vekilliğine aday olanlar iyice düşünün bu başkan sizleride satar
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;