GÜNCEL

Nagehan Alçı : Kaşıkçı cinayetinde son perde

Tarih
19 Ekim 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nagehan Alçı

Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili Emniyetin ve savcıların yaptıkları çalışmalar Pazartesi gününden beri devam ediyor. Savcılık açıklama yaptı. Belgrad Ormanı’nda ve Yalova’da arama yapılıyor.

Peki bundan sonra ne olacak? Ortada çok fazla iddia, elde edildiği iddia edilen çok fazla şey var. Bu konu her türlü senaryoyu üretmeye açık olduğu için böyle olması da normal. Ancak benim elimdeki kesin bilgiler şöyle:

Kaşıkçı’nın öldürüldüğü zaten netleşmişti. Amerikan medyası öldürüldüğü ana dair ses kaydı olduğunu ileri sürüyor. Ancak ben böyle bir kaydın ele geçtiği yönünde bir bilgi teyit etmedim.

Salı günü ülkesine giden Başkonsolos Uteybi’nin dönme ihtimali yok denecek kadar az. Onun bu cinayetteki rolü tartışılmaz ancak Suudi devleti "Ben cezalandıracağım" deme yoluna gidebilir. Hatta bu işi tamamen onun üzerine bile yıkabilir.

Emniyet ve savcılığın elde ettikleri kanıtlar Adli Tıp’ta incelenecek. Emniyet çok titiz bir çalışma yürüttü ve birçok kanıta ulaştı. Suudi Arabistan bu cinayetten sıyrılamaz. Öte yandan yukarıda da dediğim gibi işi yalnızca bir kişiye atma ya da mevcut yönetime bir komplo olarak sunma yoluna gidebilirler.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;