GÜNCEL

Nagehan Alçı : Bravo Yılmaz Özdil bravo Uğur Dündar

Tarih
19 Haziran 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Nagehan Alçı
 Cuma günkü yazımda son yaşananlara tepki olarak, “Uluslararası yargı bir gün Türkiye’ye gelecek ve Tayyip Erdoğan’ı alıp kulağından tuttuğu gibi Lahey’de hapse atacak” diye Maçka Parkı’nda konuşan kimi kendini bilmez CHP’lilerin yaptığı korkunç yanlışa dikkat çekmiştim. Enis Beberoğlu’nun avukatı Murat Ergün de benimle konuşmasında bu söyleme sert tepki vermişti.

Türkiye’nin yabancı güçler tarafından işgal edilmesini istemek asla CHP tabanının talebi olamaz. Nitekim bu yazının yayınlandığı günün akşamı Halk TV’de Uğur Dündar’ın Arena’sına rastladım. DündarYılmaz Özdil’le konuşuyordu ve tam da bu konuyu dile getiriyorlardı.

İkisi de kimi CHP’liler tarafından zikredilen bu delice sözlere çok sert tepki gösterdi. Türkiye’nin işgalinin istenmesinin hiçbir şartta kabul edilemez olduğunu söylediler ve partinin bu çizgiden kendisini ayrıştırması gerektiğinin önemini vurguladılar. CHP’li izleyiciler de hıncahınç alkışladı bu sağlam duruşu.

Hangi siyasi görüşte olursak olalım ortak akıl noktasında buluşmamız şart. Hem Uğur Dündar’ı, hem de Yılmaz Özdil’i tebrik ediyorum. Batı’nın kolonisi olmayı açıkça isteyen bazı marjinal CHP’lilerin ismini bile anmıyorum, ama özellikle Özgür Özel ve Engin Altay gibi ana akımda olması gerekenlerin Özdil ve Dündar’ı örnek alması lazım. Maalesef her ikisi de uluslararası ceza yargısının Türk devletini yargılaması, yani yabancı güçlerin Türkiye’yi işgali anlamına gelecek saçma lafları sırf Erdoğan takıntısı yüzünden zikrediyor.

Özeleştiri yapıp meşru muhalefet çizgisine dönseler hem CHP hem de Türkiye için çok hayırlı olacak. Yoksa bu gidişle karşılıklı fanatizmle Türkiye uçuruma doğru sürükleniyor...

Habertürk
19 Haziran 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  19 Haziran 2017 17:05
  1 0
  CHPliler hıncahiç alkışlamış,cümle hatalıçılgınca demesi lazımdı nagehanın.. ama yahu. o CHP seyircisi hep şeyi çılgınca alkışlar. orda ugur ya da yılmaz, 'alın tayyibi bize dokunmayın' deseler de gene çılgınca alkışlarlardı. onlar sadece kim ne derse desin alkışlarlar. yani yılmaz özdil tayyip bey valla iyi yaptı dese inanın çılgınca alkışlarlar.. kontrol yok orda yahu. ALKIŞ BİR ÇEŞİT TATMİN ARACI OLMUŞ. ya da mastürbasyon.deşarj yeri.
 • Yağız

  19 Haziran 2017 12:36
  1 0
  Nagehan Alçı, bi teşekkür de Doğu Perinçek e etsen iyi olur, oda bu dündar ve özdil şerefsizlerinin söylediğini söylüyor da o bakımdan şeettiydim.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;