GÜNCEL

Muhammed Barış Sütçü : Yakın geçmiş neden bu kadar uzak

Tarih
17 Eylül 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Muhammed Barış Sütçü

17 Eylül 2015

Birşey söyleyeyim mi. Yakın geçmişe yolculuk turları düzenlenmeli.." Gençler yakın gecmişimizi tanımıyor. Onların idrak etmesi için bu şart. Zaman makinesi olmadığına göre bir haftalık birkaç üçüncü dünya ülkesine turlar düzenlenmeli..
Örneğin sınır kapılarında hâlâ defter kalem kullanan ülkelerden birine gitmeli önce. 100 kişilik grup ülkeye girerken 10 saatte ancak kayıtların tamamlanabildiğini görmeli, beklemeli, ve ardından 30 yıllık otobüsler ile şehir merkezine yolculuk etmeli. Şehir merkezi olduğunu anlayamadığı yerde indirilmeli, birkaç tanesinin ismi orada iptal edilmeli. Siz çift ismi olanlar, ve siz peygamber ismi taşıyanlar, ve siz irtica çağrışımı yapan isimleri olanlar, Siz burada takma isim kullanacaksınız denmeli.
Nasıl olur dedikleri anda Türkiye de daha 15 yıl önce böyleydi kuzum yasaktı, diye eklenmeli.
Namaz vakti gelince 12 yasin altındakiler camiye giremez YASAK diye anons edilmeli, kalanlar camiye girerken kapıya iki gözcü dikilmeli. Ama neden diye sorarlarsa, Uğur Dündar her an baskın yapabilir diye bilgilendirilmeli. Nasıl olur ama deyince çok değil daha 15 sene öncesinin Türkiyesi de böyleydi demeli.
Hava, su dokunacaktır, hasta olanları hemen şu hastaneye götürelim demeli, öğlen 2 de gittiği hastanede bugün dolu yarın sabah erken gel denildiğini görmeli, ertesi sabah 5 te sıraya girmeli, 11 de sıra geldiğinde aaa, siz bu hastanede muayene olamazsınız denildiği anda yüz ifadesi fotoğraf çekilmeli.. Derken doğru hastane bulunmalı çok çile çekip muayene olunmalı, ilaç için mutlaka bir sıra bulunmalı, çocuğun yanında giden sağlam arkadaşlarının hastanede hasta olduğu yaşatilmali.. Bu ne biçim bir ülke böyle dediği anda daha 15 yıl önceki Türkiye biçimi diye mutlaka söylenmeli.
Otobüslere binip gezi için yola çıkılmalı, yolda trafik polisi mutlaka durdurmalı, Rüşvet almadan salmamalı. Otobüs bir anda kenara çekmeli, neyi bekliyoruz burada diyenlere taaa ileride gelmekte olan araç gösterilmeli. Burası iki aracın sığabileceği genişlikte, o araç geçsin devam edeceğiz diye açıklanmalı, ahaha sesleri çıkaranlara daha 15 sene önce Türkiye se biz hep böyle yapardık denmeli.
Diğer ülkeye gelindiğinde Çuvallardan tek tip elbiseler çıkarılmalı, 12 yaşından küçüklere tek tip önlükler giydirilmeli, büyükler sınıflandırılmalı ve siz başörtülüler şöyle ayrılın, siz sakallilar bu tarafa geçin, gezecegimiz alan KAMUSAL alan ve bu ülkede başörtülü olanlar, sakal koyanlar KAMUSAL alanlara giremez deyip kalanları almalı KAMUSAL ALAN gezilmeli... İçlerinden bir başörtülü çıkıpta burasi % 99 u müslüman bir ülke yahu, böyle saçmalıkmı olur derse, Alman polis köpekleri K9 larla, joplarla üzerine polisler saldırmalı, bir dakika diyecek olsa polisler ağzını kapatmalı ve yaka paça nezarete atmali. İtiraz edenlere daha 15 sene evvel Türkiye de hep böyleydi denmeli.
Geziye birkaç kişi eksik devam ederken öğle yemeğinde tv açılmalı ve Örümcek kafalı başörtülüler, içimi bulandırıyor bu tipler, diyen Rektörler, programcılar izletilmeli, misafir bulunulan islam ülkesinin cumhurbaşkanı tvde başörtülülere Suudi Arabistana defolup gidin demeli bizim grup bu nasıl müslüman ülke yahu dediği anda çok değil 15 sene evvelinin Türkiye si denmeli.
Akşam ekip yorgun, dinlenecek, otel yok, 3 er 5 şer evlere paylaştirilmalı, sonra o evleri polis, jandarma basmalı, biz turist öğrencileriz diyenlere takke, tespih ve seccade suç aletleri olarak gösterilip bunlar ne ya demeli, grup irticai faaliyetten hapse atılmalı.. Mümkün mü böyle birşey diyenlere daha 15 yıl evvel Türkiye de böyleydi denmeli.
Güç bela hapisten çıkabilenler ile gezi devam etmeli, diğer ülkeye geçmeli, fotoğraf, kompozisyon, şiir vb. Yarışmalara katılıp birincilikler almalı, fakat ödül töreninde birinci olan Türbanlı kızlar hakaret ile küfür ile sahneden atılmalı.. Böyle müslüman ülkesi mi olur kim bu ülkenin iktidarı diye isyan eden bizim çocuklara duvardaki iktidar fotoğrafı gösterilmeli, şu milliyetçi parti, şu sağcı parti ve şu altına çiş yapan solcu Başbakan koalisyonda diye gösterilmeli, felekleri şaşırtılmalı. Birde yüzüne sırıtarak senin baban imam ise, veya deden hoca ise, veya amcan namaz kılıyorsa veya annen başörtülü ise sen askeri okula göremezsin, üst düzey devlet memuru olamazsın demeli ve böylece feleği şaşmış beynine elektro şok verilmeli.
Gezinin 5. Gününde 20 defa zam haberi izletilmeli, sabah zam yemiş lpg gazı ikindi ve akşam birer zam daha yemeli, misafir bulunan ülkenin ekonomik durumu ne kadar rezil gözler önüne serilmeli, Bakkaldan emzikli şeker alırken milyonlarca lira hesap edilmeli, bol sıfırlı para şaşkınlıkla izlenmeli, ABD den gelen Vali Kamil amcanın İmf öncelikli konuşmaları ve maaşları ödeyecek paramız yok, çiftçinin devletten alacağını ödeyemiyoruz, ne zaman öderim bilemem dediğini duymalı, komik gelene daha 15 sene öncesi Türkiye işte böyleydi demeli.
Diğer ülkeye geçmek için hazırlanırken "ödenek yok" sizi sınıra götüremiyoruz diyen Milli eğitim yetkilisine şaşkın şaşkın bakılmalı, o yetkilinin, trafik cezası yiyen, mahkemeden ceza yiyen vatandaşın ihbarnameleri maliyede para olmadığı için yıllarca posta ile ulaştırılamıyor, para olunca toplu gönderiliyor durum böyleyken sizi sınıra götürecek araç için yakıt alamayız ödenek yok şeklindeki savunması ibretle dinlenilmeli ve daha 15 yıl öncesi Türkiye aynı bu demeli.
Ooffff daral geldi uydudan TÜRKİYE yi açın memleketimi özledim, buralar nasıl müslüman ülke böyle be deyince icimizden biri, uydudan Türkiye kanalı açılmalı, Ve Türkiye Cumhurbaşkanı ile eşinin kocaman kadehlerden şarap içerken görüntüleri ile karşılaşılmalı, bir üniversite rektörü çıkıp o anda inançlı insanlara YARASA demeli, Mecliste başörtülü vekil için Başbakan şu terbiyesize haddini bildirin demeli, milliyetçi vekiller alkış tutmalı, misafir olunan ülkenin yetkilisi, ahaha bu mu sizin övündüğünüz ülke, bumu sizin müslüman devletiniz dediği anda bir fragman girmeli ve Tayyip Erdoğan çıkıp "İşte bu eski Türkiye görüntüleri tarihte kaldı, artık kimse eski Türkiye özlemine girmesin, bizler Yeni Türkiye nin mimarları olarak buna asla müsaade etmeyeceğiz" demeli ve herkesin içine bir ferahlık gelmeli.
Gezi kaldığı yerden devam etsin, cok değil daha 15 yıl önceki 3. Dünya ülkesi Türkiye nasip bir yetmiş yaşanarak görülsün, geçmişe yolculuk turları projesi anlatmakla anlamayanlara bunları yaşatsın. Herkesi ülke ülke gezdirmek çok zor ise DEVLET TİYATROLARI boş duracağına platolar kurulsun ve bunları canlandırsın.

 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Kadir Turcen

    17 Eylül 2015 18:12
    4 0
    Muhammed bey gayet uzun bir yazıyı nispeten islami bir refleksle kaleme almışsınız, milletin derdini dile getirmeye çalışmıssınız.. Şu ara herkes dertli, derdimizin kaynağı başörtüsü zulmü ya da sakalıyla kamusal alana alınmayan gençlerimiz değil artık.. Bunlar hafızalarımızdan neredeyse silindi.. Esas derdimiz, kanlı örgütün dün ve bugün yaptıkları ve şayet önlem alınmazsa istikbalde yapacakları.. Özellikle tüm ülkeyi etkilerini alacak şekilde medya ve internet sitelerini kullanarak gerçekleştirdikleri inanılmaz terör dalgası, hem de on yıllarca süren.. Şimdi kanlı örgüte çalışan bu haber siteleri ve web sitelerini lanetleme günü değil ise ne zaman.. Yaptıkları yanlarına kar mı kalsın..?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;