SİYASET

Meryem Gayberi : Erdoğan’a itiraz edenler kimdi?

Tarih
04 Kasım 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Meryem Gayberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan son günlerde ısrarla bir şeyi vurguluyor. FETÖ ile mücadelesinde kimi zaman kendi arkadaşları tarafından bile yalnız bırakıldığını söylüyor.

Muhalefetin, medyanın, STK'ların ö dönemde kendisine şiddetle karşı çıktığını anımsatan Erdoğan, siyasetteki bazı yakın arkadaşlarından bile "Bu kadar da olamaz. FETÖ'yle mücadele abartılıyor" şeklinde eleştiriler aldığını ifade ediyor.

***

O günleri gözümüzün önünde geçirelim.

Dershane tartışmalarının ardından FETÖ, 17-25 Aralık'ta Emniyet ve yargıdaki militanları ile 'yolsuzluk kılıflı' darbe girişiminde bulundu.

FETÖ, yasadışı montajlı tapeleri de 'sol' görünümlü gazetelerde yayınlattı. Tapeleri Kılıçdaroğlu'na vererek her Grup Toplantısı'nda CHP'yi örgütün çıkarına kullandı.

O günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isyanını haklı çıkartan şeyler yaşıyorduk. "Mağduriyet oluşuyor", "Bunlar PKK'dan daha mı tehlikeli?" şeklinde FETÖ'nün gerçek yüzünü perdelemeye yönelik itirazlar vardı.

***

Fetullahçı Terör Örgütü'yle mücadele devam ediyor. Her gün bu terör örgütünün yeni bir pisliği, yeni bir memleket düşmanlığı ortaya çıkıyor.

Mesela dün ajanslara düşen bir haber vardı.

Eski Seferberlik Tetkik Kurulu Daire Başkanı emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık, "Bugün yaşananlara bir bütün olarak baktığımızda 15 Temmuz darbesinin ilk adımı kozmik oda aramasıyla atıldı" dedi.

***

Kozmik Oda'yı biliyorsunuz.

FETÖ, 2009 yılında Genelkurmay'ın Kozmik Odası'na girmiş, haftalarca Seferberlik Tetkik Kurulu'nu didik dedik ederek buradaki gizli bilgileri yurtdışına kaçırdığı belirtilmişti.

FETÖ bunu da "Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast yapacaklardı" gerekçesiyle yapmıştı.

Bugün o soruşturmayı yürüten polis, hakim, savcı için "TSK'ya kumpas kurdukları" gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldı ve birçoğu firari.

Emekli Tümgeneral Selahattin Kısacık, aramayı yapan FETÖ'cü hakimin ısrarla ve özellikle seferberlik sırasında halkı düşman kuvvetlere karşı örgütleyecek vatanseverlerin listesine ulaşmaya çalıştığını belirtiyor. Bu FETÖ için niçin bu kadar önemli?

Demek ki ta o zamandan düşman kuvvetlerin safında yer alıp millete silah doğrultmayı planlamışlar…

Aktüel
4 Kasım 2016 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;