SİYASET

Melih Altınok : İnsanlık için küçük CHP için büyük bir adım

Tarih
13 Temmuz 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Altınok

15 Temmuz darbe girişimin 4 yıldönümünde CHP'den kayda değer bir açıklama geldi.
Anadolu Ajansı'na konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel o geceyi net bir şekilde tarif etmiş:
"...Bazı yerlerde, bazı sözler duyuyoruz, 'tiyatroydu...', tiyatro miyatro değil bal gibi kanlı birdarbe girişimiydi, rejime, Meclis'e, ülkeyi yönetenlere, demokrasiye kast ediyordu ve bu ülkenin rejimini değiştirmeye çalışan bir darbe girişimiydi."

***

Darbe girişimi sırasında vurulan Meclis'te nöbetçi olan Özel hükümetin tavrını ise şu noktalarda eleştiriyor:
"Darbe hazırlanırken gerekli istihbaratların yapılmaması, istihbaratların doğru değerlendirilmemesi, darbe gecesi bütün personeli kışlalarda tutarak, darbecilere fırsat vermeyecek emrin verilmemesi, darbeden sonra OHAL ilan edilmesi... Ülkeyi yönetenler, elbette "Kusurumuz var" diyebilirler, af dileyebilirler ama affedilmeyecek kusurlar da vardır, bu onlardan biridir. Darbenin üzerinden 3 yıl geçmiş, sanki o darbeyi tek başlarına bastırmışlar, tek başlarına karşı çıkmışlar, sanki biz darbeyi desteklemişçesine bazı ifadeleri seçim meydanlarında kullanıyorlar, bunu da son derece tehlikeli buluyorum." Özel'in istihbarat eksiği konusundaki eleştirileri yerinde. Ancak bir yandan darbe öncesi gerekli tedbirlerin alınmadığını söylerken öte yandan girişim sonrası alınan tedbirlerden olan OHAL'i gereksiz bulması anlamsız.
özgür özel 15 temmuz ile ilgili görsel sonucuCHP Grup Başkanvekili'nin "Bize darbe destekçisi diyorlar" sitemine gelince...

***

Kusura bakmasın ama Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 15 Temmuz'un hemen ardından yaptığı "Yenikapı" çağrısıyla herkese açık çek verdi.
Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu da o çeki eline aldıktan sadece birkaç gün sonra siyaset tefecilerinin cazip tekliflerine kanmış olacak ki anında yan çizdi.
Bugün Özgür beyin "tiyatro miyatro" diye haklı olarak küçümsediği "kontrollü montröllü" darbe safsatasının patenti de bizzat Kılıçdaroğlu'na ait.
Neyse...
FETÖ'cülerin yurtdışında Türkiye aleyhine kullandıkları bu söylemin bedeli siyaset ve ülke için çok ağır oldu.
Ama kavgada yumruk sayılmazmış.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Habib UYAR

    14 Temmuz 2019 23:54
    0 0
    Mızrak çuvala sığmaz ,15 temmuz darbe girişimine Artvine giderken suikast girişimiyle uyarılan Kemal KILIÇDAROĞLU kontrollu darbe diye sulandımadımı KILIÇDAROĞLU konuşurken CHP liler ATATÜRKÜN askeriyiz slogan atarken it sürüleri diyen Sırrı SAKIKIN partisi HDP iş birliği yapan CHP değilmi,Bunlar ne ATATÜRK cü nede CHPli
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;