GÜNCEL

Melih Altınok : Fetullahçılar dikkat hocanız niyeti bozmuş!

Tarih
12 Ekim 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Altınok
Dün Türkiye gazetesinden Fuat Uğur, Fetullah Gülen'le ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

Uğur, eski bir Fetullahçı olan kaynağına dayandırdığı yazısında, Gülen'in evleneceğini iddia ediyor.
"Ne var bunda, aşkın yaşı olmaz" demeyin.
Takiyenin şahı değil şahbazından bahsediyoruz.
75 yıl bekâr kalan (gizli bir birlikteliği yoksa tabii) Gülen'in bir sabah uyanınca evlenmeye karar vermesi için daha sağlam bir nedeni olmalı değil mi?
Gülen'in bu işe, Saidi Nursi'nin risalelerinde kastettiği ebter, yani "soysuz ve çocuksuz yenilmiş" olmadığını kanıtlamak için girebileceğini söyleyen de var... Türkiye'ye iade edilmemek için ya da malvarlığını korumak kaygısıyla hareket ettiğini de...
Türk resmi makamları bu konuyu yakından izlemeli. ABD'li yetkililere olası bir evliliğin yargıdan kaçma amacı taşıyan hileli bir durum olacağını şimdiden anlatmalılar.
Üstelik de yalnızca Pensilvanya'da değil, San Francisco gibi rahat yasaları olan kentleri barındıran Kaliforniya ve diğer eyaletlerde de bu işin izi sürülmeli.
Aslında en çok kaygılanması gerekenler, hâlâ Gülen'in yanında kölelik yapanlar, "şakirtler." Zira Gülen evlenmek için illaki örgütten birini seçecektir. Bu durumda hocalarına karşı kendilerini kollamaları şart! Hatta eşlerini de. Çünkü Gülen, çetenin malvarlığı dışarı çıksın istemez. Birine "boşan karınla ben evleneceğim" diyebilir, yeter ki güvensin.
"Olur mu" demeyin, Fetullah'ın bir lafına bakar. "Git ülkenin insanlarını tara, meclisini vur" emirlerini "din adına" yerine getirdiğini düşünen FETÖ'cü bir robot, örgütü ve efendisi için değil karısını-kocasını boşamak öldürür de.
Hadi bunca olan bitenden sonra hâlâ Gülen'in yanında duranda, zaten artık "insani vasıf" falan aranmaz.
Ama bu yapıya azıcık sempatiyle bakanlar da utanmalı, nasıl bir kolektif kötülüğün ürkek savunucusu olduklarını artık anlamalılar.
Görmüyor musunuz, yukarıda bahsettiklerimiz, 15 Temmuz'da eğer başarabilseydi Türkiye'ye gelip halifeliğini ilan edecek olan o adamın sözüm ona duygusal hayatı!

***

FETÖ PKK'ya yalnızca istihbarat değil bomba da veriyor
Pazartesi gecesi aHaber'deki Canan Barlas'la Gündem programında FETÖ'nün, stratejik ortağı PKK'ya verdiği desteğe dair çok önemli bilgiler vardı.
Programda Türkiye'de faaliyet gösteren bir şirketin, "Lübnan'a satıyorum" diyerek PKK'ya ve onun Suriye kolu PYD'ye bomba yolladığı belgeleriyle açıklandı.
Üstelik şirket kısa bir süre önce FETÖ'ye finansman sağladığı gerekçesiyle kayyum atanmış bir işletme!
Evet, aynen öyle, kısa bir süre öncesine kadar PKK'ya istihbarat vererek askerlerin ve sivillerin katledilmesine neden oldukları ortaya çıkan Fetullahçılar, işi ilerletmişler.
Artık PKK'ya doğrudan silah ve bomba göndermeye başlamışlar.
Yakında, yabancı teröristler gibi, PKK- PYD saflarında açıkça Türkiye'ye karşı kurşun atmaya başlarsa şaşırmayın.
Ya... Hiç der misiniz bunlar, Çözüm Süreci'nde "PKK'ya taviz veriliyor" diyerek ortalığı karıştıran Fetullahçılar diye.

***

Adam öldürmek siyasetse...
PKK önceki gün yine bir siyasetçiyi katletti.
Ak Parti Dicle İlçe Başkanı Deryan Aktert çocuklarının gözleri önünde öldürüldü!
Bu çetenin, onları destekleyen yasal partinin ve çevresindekilerin iddiası siyaset yapmak. Evet öyle diyorlar, Koca koca hanımlar, beyler adam öldürmeye "siyaset" diyorlar.
Eskiden hamallara "çuvalları siyaseten indirin" derlermiş.
Yani "dikkat edin" manasında.
PKK seviciler, hamallarımızdan siyaset dersi almalılar.

Sabah
12 Ekim 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • SPERMİNATÖR

    12 Ekim 2016 23:58
    0 1
    Acaba fetö dedenin pi pisi hareketli mi..! Acaba abd'de çubuk mu taktırdı..! Acaba ilk gecede hareket olmazsa fetöcüler hocalarının pi pisini canlandırabilecekler mi..! Daha önce gazeteci Meriç'in Fetö dedenin tuvaletçi ile ilişkisini açığa çıkartmasını bu evlilikle Gülen livatacı değil imajını mı vermek istiyorlar..!
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;