GÜNCEL

Melih Altınok : Acaba önce Fatih Bey mi doktora gitmeli?

Tarih
19 Ekim 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Melih Altınok

Hıncal Uluç dünkü köşesinde aklıselim çağrısı yapıyordu... Arda'ya, "Acaba ruhsal bir sorunu, profesyonel bir yardıma ihtiyacı mı var" diye sorulmadığından yakınıyordu.
Uluç haklı. Hep söylüyorum, yirmisinde milyonları bulup, altmışında kebapçı basan hocaların tedrisatından geçmiş bu parlak sporcularımıza psikolojik destek şart.
Peki ya, genç sporcularımıza hayatta karşılaştıkları sorunlar için yıllardır "adamlığınel kitabını yazanların durumu ne olacak?
Mesela "spor adamı" da olan Fatih Altaylı. Bugüne değin öfke kontrol problemi yaşadığına dair hakkında çıkan haberleri toplasak kitap olacak Fatih Bey...
Daha geçen gün sinirlerine hâkim olmadığı için Arda'ya "adam mısın" diye soruyordu. Ardından hızını alamayıp, trafikteki vatandaşın "adamlığını" sorguluyor, magandaların kafasına göre aracını park etmesinden... Sürücülerin kural nizam dinlememesinden... Üstüneüstlük "adamlıktan nasibini" almamış tiplerin uyarılınca da "sen benim kim olduğumu biliyor musun" diyerek üste çıkmalarından yakınıyordu.
Ama gelin görün ki aynı Fatih Bey, daha yazıların mürekkebi kurumadan, bir trafik polisine bağırıp çağırıp küfür ederken kameralara yakalandı.
Altaylı, izahat yazısında "Karısının hastalığından" bahsediyor. Geçmiş olsun. Keşke polisin sıradan "park etmek yasaktır" uyarısını şahsi algılamasaydı... Soruna düğüm atmak yerine çözmek için uğraşsaydı, memura durumunu izah etseydi... Böylece hem eşini daha çabuk hastaneye götürür hem de biz izahata boğmazdı.
Şimdi söyleyin, bir polisi, görevini yapması, hastaya yardım etmesi için medeni bir diyalogla ikna edemeyen abileri ortalıkta "adamlık" dersi verirken... Arda gibi toy gençlerin bindikleri dalı racon diye kesmelerine şaşırılır mı? Ortam bu.

***

ARDA HAKKINDA SON KARARIM

Hakkında 12.5 yıl ceza istenen Arda'nın son vukuatıyla ilgili kafamda oluşan kanaat şu: Sabaha karşı Emirgan'da gencecik insanların sıkıştığı o klostrofobik kulüpte alkol duvarı aşıldı. Mantık vestiyere asılınca da her zaman olduğu gibi, yanlış anlaşılmalar, şakalar, kıskandırma oyunları vs. çığırından çıktı.
Zaten aksiyonun sonrasında yaşananlar da, taraflardan birinin anlattığı netlikte, sarkıntılık sonrası gelişen bir kavgayla karşı karşıya olmadığımızı gösteriyor. Zira yaygın olarak kabul gören senaryoda başı önde olması gereken karakterin, Arda'nın bıçkınlığı akışı bozuyor.
Öyle ya, başkasının karısına sarkan bir yüzsüz, olayın birkaç yumrukla atlatılmasına şükreder, oturur oturduğu yerde... 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;