SİYASET

Mehmet Barlas : ‘YSK kararını verip noktayı koyduğu zaman mesele bitmiştir’

Tarih
20 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
Eğer yaşınız küçükse ya da belleğiniz bir çocuğunki gibi tertemizse, bugün yaşanılan olaylar sizi şaşırtabilir. Mesela 1994'ten beri Erdoğan'ın kendisine ve kadrolarına oy veren İstanbul'un, son seçimde Ekrem İmamoğlu'na kaymasını zor anlayabilirsiniz.

İstanbullu olmak
Oysa İstanbullu olmak, beklenen ve beklenmeyen her gelişmeyi sonunda doğal karşılayabilmek yeteneğine sahip olmak da demektir. Bizans'ı ya da Osmanlı'yı bir kenara bıraksak bile sade Cumhuriyet döneminde İstanbul'un tanık olduğudeğişimler, aklı zorlayacak niteliktedir. Örneğin Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak İstanbul'u düşman işgalinden kurtaran Atatürk'ün, İstanbul'a kırgın olduğu için 1927'ye kadar bu kente gelmediğini hatırlar mısınız?

Olur böyle şeyler
Neyse... Son dönemlere gelirsek... 27 yıllık CHP iktidarının sonunda tüm Türkiye gibi İstanbul da 14 Mayıs 1950 seçimlerinde CHP'yi muhalefete itmemiş miydi? Ya da İstanbul'un unutulmaz Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, 1989 yerel seçiminde adı siyaset dünyasında pek bilinmeyen doktor Nurettin Sözen karşısında yenilmemiş miydi? Bugün geçmişinde bakanlık, başbakanlık, TBMM başkanlığı ve sayısız eser bulunan Binali Yıldırım'ın, Ekrem İmamoğlu karşısındaki durumu, İstanbul'un geçmişi düşünülünce, çok da yadırganmamalıdır.

Örgütlü hile
Hepimizi rahatsız eden durum, bu yerel seçime dönük adeta örgütlü bir hiledüzeninin izlerinde rastlanılmasıdır. Bu durumun sonucu ise şimdi seçim yargısıtarafından belirlenecektir. Sonuçta dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Memur-SenKonfederasyonunun düzenlediği uluslararası "İşin Geleceği: Tehditler veFırsatlar" konferansında söyledikleri, hepimizin düşüncelerini yansıtmıyor mu?

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    20 Nisan 2019 22:54
    0 0
    yeniden seçim kararı CHPyi değil galiba AKPyi k0rkutuy0r da. her lafın başı HUKUK diy0r. CHP nin böyle durumlşarda KIZLAYA ÇIKAMAZSINIZ demesi mi etkili y0ksa HUKUK dememi.,NEYSE. AHA İŞTE BU AKŞAM HDP NE DEDİ. KURDİSTANİ PARTİLER .. duydunuz di mi.ne demek bu seçim öncesi ne yazdım. 0 KADAR MEŞRULAŞTI Kİ BU İŞ. ARTIK PKK,PYD,KURDİSTAN LAFLARI N0RMAL 0LDU.diye yazmıştım. gunaydın efm..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;