GÜNCEL

Mehmet Barlas : Sisi de Macron da Kılıçdaroğlu da öylesine aynı çizgideler ki...

Tarih
01 Ocak 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
Antep ağzında "Adamın ağzını büzmesinden Ömer diyeceği belliydi" şeklinde bir deyiş vardır. Yeni bir yıla girerken bu deyişi, uluslararası arenaya uygulayabiliriz...
Türkiye Suriye'de, Libya'da ya da Akdeniz'de ne yaparsa yapsın Mısır'ın Sisi'sinin, Fransa'nın Macron'unun ve CHP'nin Kılıçdaroğlu'sunun ağızlarını büzmelerinden, "Ömer" diyecekleri belli oluyor. Bu arada İstanbul'un İmamoğlu'su da, Kanal İstanbul dolayısıyla ağzını iyice büzmeye başladı.

Gülümseyelim mi?
Biz yine de yeni bir yıla gülümseyerek girmeyi denemeliyiz.
Bu arada yılbaşındaki piyango çekilişinin sonucunu heyecanla bekleyenler için, artık klasikleşmiş piyango fıkrasını da bir kez daha hatırlatalım:
Adamın piyango biletine büyük ikramiye çıkmış. Ancak adamcağız hem yaşlı hem de kalp hastası olduğu için, çocukları bu haberi duyurmaktan korkuyorlarmış.
Sonunda bir kalp doktorunu görevlendirmişler. Bu doktor adama alıştıra alıştıra, piyangonun büyük ikramiyesini kazandığını duyuracakmış.

Zavallı doktor
Doktor adamın yatağının başucuna gelmiş. Adamın nabzını kontrol ettikten sonra sormuş, -Sizin biletinize piyangonun büyük ikramiyesi olan para çıksaydı ne yapardınız?
Adam gülümsemiş ve "Doktor böyle bir ikramiye bana çıksaydı, yarısını size verirdim" diye cevap vermiş. Bu cevap üzerine doktor kalp krizi geçirip vefat etmiş.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;