GÜNCEL

Mehmet Barlas : “Meydanı bu alçaklara bırakmayacağız”

Tarih
12 Aralık 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
Bu alçakların her saldırısı, PKK'ya, DEAŞ'a, FETÖ'ye ve her çeşit terör örgütüne karşı verilen mücadeledeki kararlılığımızı artırıyor. Bu noktada hayal kırıklığımıza sebep olan tek neden, müttefik ve dost olarak bildiğimiz ülkelerin kendilerini Türkiye'den çok teröristlerin yanında görmeleridir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün saldırıda yaralanan polisleri hastanede ziyaret ederken söyledikleri hepimizin duygularına tercüman olduğu gibi, devletin bu konudaki kararlı tutumunu da yansıtıyor.

Erdoğan'ın sözleri
Erdoğan'ın bazı cümlelerini hatırlamakta yarar var...
"- Terör belasıyla mücadelede bir defa milletimin, halkımın sonuna kadar bu mücadeleyi sürdüreceğimizden şüphesi olmasın. Eğer bizi bunlarla korkutmayı falan hedefliyorlarsa biz öyle korkup meydanı bu alçaklara bu kahpelere bırakacak kadar alçalmadık. Biz bu yola kefenlerimizi giyerek çıktık. Biz şehadet makamına ermeyi, şereflerin en yücesi olarak kabul etmiş bir inancın mensuplarıyız. Bundan çekinmek diye bir şey söz konusu değil. Bu vatan bir defa bu vatanın gerçek anlamda sahiplerinindir. Bunların bu vatanda en ufak bir hissesi, payı söz konusu değildir. Bunların bu vatana yönelik bir aşkları yok."

Milletimizin başı sağ olsun
"- Beşiktaş- Bursaspor maçında görevli polisler taraftarların huzurlu şekilde evlerine gidebilmeleri için çalışıyorlardı. Bir milli görevi yerine getiriyorlar. Bunlar, kalleşçe otobüslerine dönmek üzere hazırlıklarını yapan bu genç aslanlarımıza, çevik kuvvet mensuplarına bomba ile saldırıyorlar, içimizi sızlatan tablo ile karşı karşıya kalıyoruz. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bunların yanına kalmayacak, daha ağır bedeller ödeyecekler."

Sabah
12 Aralık 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;