GÜNCEL

Mehmet Barlas : Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’a hem “kontrollü darbe” hem de “destan” dedi

Tarih
17 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
Bazı insanların söyledikleri ile düşündükleri arasındaki farkı anlamak o kadar kolay oluyor ki... Kendilerine yalan söyleyen beyazlardan "Çatal dilli" diye söz edermiş Kızılderililer. Dünkü Hürriyet'te CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz için yazdığı makaleyi okurken yine bu "Çatal dilli" tanımını hatırladım...

Tam çatal dilli 
Kılıçdaroğlu'nun yazısının başlığı "Darbecilere meydan okuyan halkımızın ve parlamenterlerimizin direnişi" şeklindeydi. CHP Genel Başkanı yazısının ilk bölümünde FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da anayasal düzeni ortadan kaldırmayayönelik darbe girişiminin, vatandaşların ve tüm siyasi partilerin demokrasiyebağlılıkları doğrultusunda kullandıkları "Direnme hakkı" sayesinde başarısızlığauğratıldığını vurguluyor ve şöyle diyordu:

Yazının başı çok farklı 
"15 Temmuz, yüce Meclis'in tek vücut olarak hain namlulara direndiği, vatandaşlarımızın teröristlere geçit vermediği bir destandır.
Sokaklarda şehit olma pahasına teröristlere direnen, tanklara karşı koyan vatandaşlarımız, yüce Meclis'in çatısı altında toplanarak parlamenter sisteme ve demokrasimize sahip çıkan parlamenterlerimiz, demokrasi kahramanıdırlar." 
Derken şöyle devam ediyordu Kılıçdaroğlu yazısına:
"Diktatörlük rejimi aynı zamanda 15 Temmuz'a dair kararlılıkla sorulan pek çok sorunun yanıt bulmasını, 15 Temmuz'un üzerindeki sis perdesinin aralanmasını şimdilik engelliyor." 

Garip sorular 
Ve Kılıçdaroğlu çatal dilinin ikinci yarısı ile yazmaya devam ederek sözünü ettiğisoruları soruyordu:
"1- Adil Öksüz 2008'den bu yana kim olduğunun bilinmesine karşın neden takip edilmemiştir?
2- Darbe girişiminden hemen önce aralarında Adil Öksüz ve Kemal Balmaz'ın da bulunduğu beş kişi, MİT tarafından izlenen bir evde bir araya gelmişlerdir. MİT darbe kararının alındığı bu toplantıyı dinlemiş midir? Dinlemediyse bu görevi ihmal suçu değil midir?

Ne zaman öğrendiler?
3- MİT; Cumhurbaşkanı, başbakan ve genelkurmay başkanına FETÖ / PDY örgütü faaliyetleri ile ilgili olarak darbe girişiminden önce en son hangi tarihte bilgi vermiştir?
4- Bilinen ve beklenen darbe teşebbüsünün 15 Temmuz'da olacağı saat 14.00 itibarı ile iletilmesine rağmen neden Cumhurbaşkanı ve başbakan anında bilgilendirilmemiştir?" 

İnce'ye havale ediyorum 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Foseptik cukuru

  19 Temmuz 2018 01:20
  0 0
  K.K artik tam bir foseptik cukuru oldu. Soylediklerinde ne bir mantik var ne bir insanlik
 • hursit dilaver

  17 Temmuz 2018 15:21
  0 0
  hadi bakalım cevap verin.kimsenin aklına gelmez tabi MİT asla askerinin kışlasına, işlerine, komutanlara ya da yaptıklarına karışamaz.bunu bilmez mi CHP. bal gibi bilir.bir de şu DİKTATÖRLÜK rejimi..yahu bunu diyen CHP.. başkası dese inanırım.CHPNİN İKTİDAR,HEM DE MUTLAK İKTİDAR OLDUĞU DEVİRLERDE, HİTLER, MUSSOLİNİ, FRANKO VE STALİN'LE ENSEYE TOKAT OLANLAR KİMDİ..devlet-i fehimaneye aman buraya birini tayin edin,ben gidiyorum diyen kimdi..BARDAKÇI BİLİR Mİ ACEP.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;