SİYASET

Mehmet Barlas : Devlet Bahçeli devlet gibi konuşuyor

Tarih
06 Ekim 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas

Aslında dünyadaki gelişmeler, çok karmaşık ve çok bilinmeyenli yeni bir düzenin işaretini vermekte.
Örneğin Suriye'deki trajedinin Amerikan- Sovyet diyalogunu sona erdirmesi veya 3.1 trilyon dolarlık öz varlığı olan Deutsche Bank'ın hisse senetlerinin değerinin orta boy bir Türk bankasının değerinden daha aza düşmesi de var gündemde...
ABD'de başkan adaylarının ikisinin de tartışmalı kişilikler olması veya Kolombiya halkının terörist FARC örgütü ile barış yapılmasını referandumda reddetmesi de dünyanın gündeminde.

Cevapsız sorular
 
Bütün bunları izleyip anlamaya çalışırken
 "Acaba Keşmir yüzünden Pakistan'la Hindistan bir savaşa doğru mu gidiyorlar" veya "Birleşmiş Milletler'in Beşşar Esad'ı savaş suçlusu olarak ilan etmesinin ne kıymeti var ki" diyerek, cevapsız sorulara da takılıyorsunuz.
Ve Türkiye'deki gelişmelere döndüğünüzde, FETÖ ve PKK ile mücadelenin kaçınılmazlığını en iyi anlayan ve bunu çekincesizce seslendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü grup konuşmasını herkesin okuması gerektiğini hissediyorsunuz.

Bahçeli'nin gözlemleri
 
Bu konuşmadan bazı satırbaşlarını
 alarak, gözden kaçıranlara ve özellikle Kılıçdaroğlu'na hatırlatmayı görev bildim...
"...Bu hainliğin bürokrasi, eğitim, emniyet, üniversite, yargı, ekonomi ve sivil toplum ayakları vardır ve buralara gizlenmiş kanı bozuk vatansızlar birer birer ortaya çıkarılmaktadır.
FETÖ, devlete virüs bulaştırmış,
 ahlak, hukuk, vicdan ve insan hakkı tanımamıştır. Bu örgütte bir defa Allah korkusundan iz yoktur." 

Vaiz görünümlü terörist
 
"- 15 Temmuz gecesi Türkiye'nin defin
 ruhsatını hazırlayan kanlı, kirli ve küreselmihraklar FETÖ maşasıyla son darbeyi indirmek istemişlerdir. Amaç Türkiye'ninbölünmesi ve bölüşülmesidir. Amaç Türk vatanın paramparça edilmesi, Suriye ve Irak'a dönüştürülmesidir.
Ve tüm hedefleri kapsayacak şekilde
 Anadolu'nun istilası planlanmıştır.
Pensilvanya'ya sığınmış vaiz görünümlü bir terörist, örgütünü uzaktan kumanda ederek aziz milletimizi zapturapt altına almaya, sonra da ortak olduğu diğer terör örgütleriyle bu aziz vatanı yakmaya kalkışmıştır."

İpten döndük
"Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz'da ipten dönmüştür. Karşımızda olağanüstü
 bir tablonun dehşet ve nefret saçan yankıları vardır. FETÖ, devlete tutunarak, devlete sızarak, yine devleti çökertmek istemiştir. Milletimiz boyunduruk altına alınmanın eşiğinden son anda muazzam diriliş ve karşı çıkışıyla kurtulmuş, üstelik vatanını kurtarmıştır."

Sabah
6 Ekim 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;