GÜNCEL

Mehmet Barlas : Cevabı pek bulunamayan sorular bitmek bilmiyor

Tarih
30 Ocak 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
Anlaşılması adeta imkansız olan durumlar var ki, bunları açabilecek soruları cevaplamak pek mümkün değil. Yurtta da dünyada da böyle bilmeceler çok fazla... Melih Altınok'un Venezuela izlenimlerini okurken, bu tür cevapsız sorular yoğunlaşmıyor mu?

Aynı petrol değil mi?
Mesela dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip olan Venezuela böylesine yoksulken, nasıl oluyor da Suudi Arabistan petrol paralarını nereye koyacağını bilemiyor? Halkın oyları ile iktidar olan Venezuela'nın Maduro'sunu Amerika düşman ilan ederken, aynı Amerika Kaşıkçı cinayetinin faili olduğundan kuşkulanan Suudi veliahdı Muhammed bin Selman'ı neden bağrına basıyor?

Hangisi diktatör?
Venezuela'nın Maduro'sunu diktatör ve illegal ilan eden Batı Avrupa ülkeleri, Mısır'ın darbeci Sisi'sini neden bağırlarına basıyorlar? "İnsan hakları" denildiği zaman mangalda kül bırakmayan Batı Avrupa ülkeleri, Gazze'deki Filistinlilere getto hayatı yaşatan İsrail'in günahlarını neden görmezden geliyorlar?

Trump'ın davranışları
Amerika dışındaki herhangi bir ülkenin devlet başkanı ABD Başkanı Trump gibi akıl ve kural dışı davranışlar sergilediği zaman, kişinin akıl sağlığı rapora bağlanmaz mı? Kuzey Kore Devlet Başkanı'nı ya da Venezuela'nın Maduro'sunu alaya alan Batı medyası, Trump için neden "Raporluk" yargısını seslendirmiyor?

Yine o lider
31 Mart'ta yeni bir seçim yapılacak olan Türkiye'de ana muhalefet CHP bu seçime yine, girdiği her seçimde yenilen Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde giriyor. Kılıçdaroğlu'nun son olarak CHP belediye başkan adaylarını belirlerken sergilediği hatalar örgütü tepkilere iterken, bu partinin herhangi bir tarihte iktidara alternatif olması mümkün olabilecek mi?

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;