SİYASET

Mehmet Barlas : Binali Yıldırım’ın Kadir Topbaş’ı ziyareti tüm siyasetçilere örnek olmalıdır

Tarih
01 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
İnsanların hurdaya çıkartılmış lastikler gibi bir kenara atıldığı toplumlardan biri olmamamız gerekiyor... İnancımız da, geleneklerimiz de, "Vefa"yı insanlık değerlerinin en önde gelenlerinden biri olarak nitelemezler mi?

27 Mayıs ve insanlar
27 Mayıs 1960 askeri darbesinin yıldönümünde ülkeye bunca hizmetler yapan DemokratPartililere, darbeciler tarafından reva görülen muameleyi bir kez daha hatırladık. Başbakan Adnan Menderes'in, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu'nun, Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın idam edilmelerini bir kez daha yüreğimiz yanarak hatırladık. Daha önce tutuklu bulunduğu Harp Okulu'ndaki odasının penceresinden atlayarak intihar ettiği iddia edilen İçişleri Bakanı Namık Gedik, acaba gerçekten intihar mı etmişti?

Binali Yıldırım ve vefa
Bu duygularımızın bir cevabı dün AK Parti'nin İstanbul Belediye başkan adayı Binali Yıldırım tarafından verildi. "Vefa"nın sadece İstanbul'daki bir semtin adının olmadığı ve insanı insan yapan erdemlerden birinin de "Vefa" olduğunu, Binali Yıldırım herkesin gözüne sokarak anlattı. Binali Yıldırım dün İstanbul'a uzun yıllar hizmet eden eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı ziyaret etti. Bu ziyaret vesilesiyle hem Yıldırım, hem de Topbaş güzel duygular seslendirdiler.

Teşekkür borçluyuz
Önce Binali Yıldırım'ın söylediklerini hatırlayalım: "Bugün kendisine ziyarette bulunduk. Kadir Bey hem Beyoğlu başkanlığı hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak dünya şehri İstanbul'a çok güzel hizmetler yaptı. Kendisine bu hizmetlerinden dolayı bu vesileyle bir kez daha İstanbullular adına teşekkür ediyorum. Gerek bakanlığım gerek başbakanlığım sırasında da çok yakın çalışma fırsatımız oldu."

Hizmetler devam edecek
"Bu seçimlerde bize gösterdiği desteklerden dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Onun bıraktığı yerden hizmetler devam edecek. 11 yaşında Binali olarak geldiğim bu şehir bana çok şey verdi. İnşallah gelecek 5 yıl içinde de dünya şehri İstanbul'a sayın başkanımızın tecrübelerinden de yararlanarak, güzel işler yapacağız."

O kadar çok titri var ki
Kadir Topbaş da özetle şöyle konuştu: "Sayın başkanımız nezaket gösterdi. Ziyarette bulundular. Kendilerine çok teşekkür ederim. O kadar çok titri var ki nasıl hitap edeyim diye zaman zaman tereddüt halinde olabiliyoruz. Ama biz yine de kendisine Başkan demeyi yeğleriz, severiz. Kendisi de benim gibi Kasımpaşa'lı. Benim kardeşimin de mezun olduğu ortaokuldan mezun olmuş."
yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Ne örnek olacak.

    02 Haziran 2019 14:54
    0 0
    Fötücü birini ziyaret etmek mi örnek olacak. Ak partiye üzülüyorum.Geçin bu lafları.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;