SİYASET

Mehmet Barlas : Bakalım Kılıçdaroğlu CHP’nin yeni lideri karşısında nasıl davranacak?

Tarih
04 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas

Adaylar da ittifaklar da tamam olduğuna göre, bundan sonra seçimlere dönebiliriz. Tabii öncelikle bugün CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı açıklandıktan sonra, "CHP'nin 2'nci adamı" konumuna düşecek olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun lideri karşısında nasıl davranacağını tahmin etmeye çalışacağız.

Kılıçdaroğlu'nun cesareti 
Ernest Hemingway "Cesaret tehlikenin üzerine gitmek değil, tehlikenin karşısında zarif davranmaktır" der... Kılıçdaroğlu Hemingway'in söylemidoğrultusunda davranabilirse, dün benim önerdiğim gibi bugünkü toplantıda istifasını açıklar. CHP'nin gerçek lideri olan Cumhurbaşkanı adayına önümüzdekiilk kurultayda görevi devredeceğini ilan eder. Bu aday Muharrem İnce ise, böylece adalet yerini bulmuş olur. Yani CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı aslındaCHP'nin yeni genel başkanı olacaktır.

Seçim sonuçları 
24 Haziran'daki Cumhurbaşkanı seçimi sonuçlarına gelince... Bu konuda kiminseçileceği bence önemli değil. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'sız bir yönetimi düşünmek ne kadar mümkündür? Ya da milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın çoğunluğu almayacağını kim söyleyebilir? Dün Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı konuşmayı kayda geçirmekte yarar görüyorum:
"- Tam 12 kere milletin önüne gittik, millete hesap vermeye her zaman hazır olduk. AK Parti'nin 16 yıllık karnesi pekiyilerle dolu. Siz demokrasiye Türkiye'ye sahip çıktınız, Türkiye türbülansa düşmeden bugüne geldi. Son Başbakan olarak hepinize ülkem ve milletim adına çok teşekkür ediyorum.

Kalleşlikler 
"- Büyük sorunları aşarak, büyük badireleri aşarak geldik. Kalleşlikler, ihanetler gördük. Saldırıları hep birlikte aştık. Ülkemiz üzerinde hesapları olan emperyalisttuzakları birlikte bozduk. Cumhurbaşkanımızın şahsında ülkemize saldırdılar. E-muhtıralarla, Gezi operasyonlarıyla, 6-7 Ekim kalkışmasıyla, FETÖ, PKK kalleşliğiyle, 15 Temmuz darbe kalkışması ile mücadele ede ede bugünlere geldik."
- Milletin emanetine hep birlikte sahip çıktık. 16 Temmuz'da yaralarımızı sararak yolumuza kararlı şekilde devam ettik. Terörle başaramadıklarını, ekonomik terörle başarmak isteyenler bilsin ki, asla başaramayacaksınız."

Sabah
4 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;