SİYASET

İsmail Küçükkaya İmamoğlu’nu kızdırırsa can güvenliği tehlikeye girer mi?

Tarih
15 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Mehmet Barlas
Belki yüz bin defa tekrarlandı... AK Parti 31 Mart sonrası İstanbul'daki oyların tekrar sayılmasını istedi. Tam bu iş başlamıştı ki, CHP akşam geç saatlerde itiraz edip sayımı durdurdu. Eğer bu sayım durdurulmasaydı seçimin 23 Haziran'da tekrar edilmesine gerek kalmayacaktı...
Yeni açığa çıkan görüntülerde İl Seçim Kurulu yargıçları ve CHP heyetinin art arda adliyeye giriş görüntüleri dikkat çekiyor.

Hızlı karar
Olayı değerlendiren Binali Yıldırım "Bu iş sandıkta yapılan hırsızlıkla bu hale geldi. Biz 'Oyların tamamı yeniden sayılmalı' dedik. CHP hemen müracaatetti hem de gece yarısı. Hemen İl Başkanı gitti, il seçim hâkimleriyle bir araya geldi ve 5 dakikada karar çıkardı. Bizim arkadaşlarımız kapılarındaniçeri giremediler. Yeniden sayma işi tamamen gündemden düştü. Olağanüstü müracaattan başka çaremiz kalmamıştı" dedi.

Asıl mağdur
Hatırlarsanız 31 Mart seçiminin 23 Haziran'da tekrar edilmesine ilişkin YSK kararı üzerine hemen bir "Mağdur edebiyatı" üretilmişti CHP tarafından. Bu edebiyatın fişeğini Kılıçdaroğlu ateşlemiş ve CHP Grup toplantısında YSK üyelerine "Çete" diyerek onları yuhalatmıştı. Daha sonra da elinden mazbatası alınan İmamoğlu "Mağdur" olarak topluma sunulmuştu.
İl Seçim Kurulu yargıçlarının CHP'lilerle gece buluşmalarının görüntüleri ortaya çıktıktan sonra, asıl mağdurun oyları çalınıp değiştirilen İstanbul seçmeni olduğu iyice açığa çıktı.

Hayati tehlike mi?
Bu arada daha önce "Mağdur" olarak topluma sunulan ve hoşgörülü bir portre çizilen Ekrem İmamoğlu'nun üzerindeki cilalar da hızla dökülüyor. İmamoğlu kendisine sorulan sorulardan hoşlanmadığı zaman tersleşiyor ve çok sinirleniyor.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    15 Haziran 2019 14:37
    0 0
    valla ismail bunu düşünsün. akit yazarının başına geleni görsün. neyse benim diyeceğim başka EYYY MİLLET, PATRİKHANENİN ÇEVRESİNDE BİR HAREKETLİLİK BAŞLAMIŞTI 31 MARTTA. BİZİM DEVŞİRME VE HAİN TAKIM IÜMİTVAR.İSLAM KİN VE NEFRETİYLE KİNLERİNİ TAYYİP BEYE AKTARANLARIN BİR MÜJDESİ VAR. SEÇİM KAZANILIRSA PATRİKHANE VATİKAN GİBİ GENİŞ BİR TOPRAK ALANI İLE BAĞIMSIZ OLACAK.hursit dilaver MÜJDEYİ BENDEN DUYUN İSTEDİM. emlak alışları başlıyor. gönüllü ya da cebri..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;