SİYASET

Hilal Kaplan : Erdoğan’ın sırtındaki hançer yaraları

Tarih
26 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Hilal Kaplan

Maalesef bir türlü anlaşılamadı ama yineleyelim:
Sağlam irade başka, 'sağlamcı'lık başka. Biri kendi hayatı pahasınamüstevlilere meydan okur ve milletinin yanında durur; diğeri kapalı kapılarardında kulis yapıp, müstevlilerle kadeh tokuşturup kendini garantiyealmanın yollarını arar.
"Önü-arkası belli olmayan pazarlıklarla rengi, kimliği, kişiliği, haysiyeti, hiçbir şeyi belli olmayan, tek gayesi 
Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı olan bir ittifak kurulmaya çalışılıyor" demiş Erdoğan. Abdullah Gül'ün konuşulan adaylığını soranlara da "Böyle bir derdimiz yok" diye eklemiş.
Dün, Abdullah Gül'ün, Ak Parti Meclis Grubu'ndaki kürsüden Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı'na adaylığının ilan edilmesinin yıldönümüydü.
İki gün sonra bir gece yarısı asker e-muhtıra vermiş, bir anda düğmeye basılmışçasına Cumhuriyet Mitingleri tertip edilmişti. Yine bugünkü gibi erken seçim kararı alınmış, halk kendi iradesine yapılan müdahaleye sandıktan en güzel cevabı vermişti.
Şimdi Gül'ün eşinin başörtüsünden bıyığına değin her şeyini parça pinçik edenler, 'sözde laik değil, özde laik Cumhurbaşkanı istiyoruz' diye saldıranlarona umudunu bağlamış bekleşiyor.
Madımak Katliamı sırasında Sivas Belediye Başkanı olan TemelKaramollaoğlu'na "Madımak'ın Neronu" dahil demediklerini bırakmayanlar,şimdi onunla gerine gerine el sıkışıp mutluluk pozları veriyorlar.
77 yaşındaki Karamollaoğlu da belli ki kişisel mirasının ve Erbakan'ın emanetinin böyle anılmasından memnun.
Herkes Atatürkçülüğünü, Milli Görüşçülüğünü, sözde milliyetçiliğini ve solculuğunu kitabına uydurmuş gidiyor. Milletin ferasetinden yine korkmuyorlar. İnsan gerçekten hayret ediyor.
Her şerde bir hayır misali, şayet bu karnından konuşma dönemini, bu sinsi top çevirme sürecini, bu katakulli siyasetini bitirecekse ülkemizin hayrına olur. Bu millet Erdoğan'ı sadece göğüs göğüse çarpıştığı için değil, sırtındaki hançer yaraları için de sevdi. Bir tane daha eklenir, dert değil.

Sabah
26 Nisan 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;