SİYASET

Hilal Kaplan : Atatürk portresinin arkasına kaç şehit sığar?

Tarih
04 Eylül 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Hilal Kaplan
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul dışındaki gezilerine devam ediyor. Diyarbakır'a giden İmamoğlu, PKK bağlantısı sebebiyle görevden alınan HDP'li Ahmet Türk ve Selçuk Mızraklı ile buluştu. Kendilerine "Kıymetli Başkanlarım" diye hitap eden İmamoğlu, "Size 16 milyon İstanbullunun selamını getirdim" diye de ekledi.
Diyarbekir'i başının üzerinde tutan ama terör destekçilerine selam göndermeyen milyonlarca İstanbulludan biri olarak hatırlatmak zorundayım. 2015 yılında hendek terörü baş gösterdiğinde, o illerde bulunan HDP'li belediyelerin hepsi teröristlere destek verdi. Sadece bir örnek vereyim:
imamoğlu hdp atatürk posteri ile ilgili görsel sonucuAhmet Türk'ün başkan olduğu Mardin'de Cevizli Jandarma Karakolu'na tonlarca bomba taşıyan bir kamyonla saldırılmıştı. O saldırıda iki asker şehit oldu, 16'sı sivil 40 kişi yaralandı. Peki, tonlarca bombayı taşıyan teröristlerin kaçtığı araç nereye aitti? Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na...
Haberde dikkatimi çeken bir de fotoğraf oldu. HDP'li Türk ve Mızraklı'ya "Burada olmamızın tek sebebi size güç olmak ama daha ötesinde siz-biz fark etmiyor, aynı yerde görüyoruz kendimizi" diyen İmamoğlu, bir de Atatürk portresi hediye etmişti. İlginçtir, HDP'li Türk ziyaretin esas odağı olmasına rağmen Atatürk portresini almak üzere ayağa kalkmamıştı. Zira kendilerinin Atatürk hakkındaki görüşleri aşağı yukarı biliniyordu. Bilmeyen varsa, hendek terörü zamanı PKK'nın kolu YDG-H'nın yaktığı Atatürk büstlerini hatırlayabilirler.
Portreyi İmamoğlu'ndan alan Kayapınar Belediye Başkanı HDP'li Kezban Yılmaz'ın ise PKK/YPG'li teröristlere övgü dolu tweetleri mevcut. Birinde YPG'li bir teröristi kahraman ilan etmiş, diğerinde "Yüreğimize nakşettiğin o cesur gülüşün hep bizimle yaşayacak. Güle güle güzel çocuk" demiş.
Hendek terörü sırasında yüzlerce polisimiz ve askerimizin yanı sıra masum siviller öldürüldü.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;