SİYASET

Hikmet Genç : Pes ediyorum, Kılıçdaroğlu kazandı!..

Tarih
26 Mart 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Hikmet Genç

Kelimeler tükendi. Anladık ki, Kılıçdaroğlu ve ekibiyle hakikaten başa çıkamayız biz!

Her defasında, “Aha da bunun ötesi yok, palavranın Nirvana’sına ulaştı” dedik, yanıldık.

Her defasında karşımıza geçip meydan okudu. Sınır tanımadı, çıtayı yükseltmeye devam etti…

Artık Kılıçdaroğlu ve dahi ekibi için; “Bunu söylemiş olamazlar” diyebileceğimiz hiçbir şey yok...

Artık kimse; “Bu kadar da atılmaz ki?!” diyemiyor…

10 yıldır, “Gandi Kemal”, “Dingin Kemal”, “Benim adım Kemal”, “Tanksavar Kemal”, “Maraton Kemal” ilâ ahiri.., yazıları yazdım ve sonunda pes ettim!..

Çünkü Kılıçdaroğlu’nun hiçbir söylemi, hiçbir iddiası absürt sayılmıyor, kimseyi güldürmüyor!..

***

YPG bize mi saldıracak?” dediğinde ortalık ayağa kalkmıyor…

Man Adası belgeleri diye salladığı kağıtları onun eline kimin tutuşturduğu meselesiyle kimse ilgilenmiyor…

Külliye’deki tuvalet klozet kapaklarının altın kaplama olduğunu iddia etmesi Kılıçdaroğlu’nun siyasi üretkenliği olarak görülüyor.

“Ben, PYD terör örgütü değildir demedim” demesi Kılıçdaroğlu’nun müthiş siyasi manevrakabiliyetiyle açıklanıyor…

“Ardı ardına 9’uncu kez kaybetmiş, CHP’nin oyları düşmüş, Meclis çoğunluğu AK Parti’de, Erdoğan Başkan olmuş” bu durumda bile, “24 Haziran seçimlerinin tek kaybedeni AK Parti’dir” demesi Kılıçdaroğlu’nun siyasi dehasıyla yorumlanıyor.

Tek tek örnek vermeye kalkarsak onlarca köşe yazısı yazsak bitmez.

***

Velhasıl öylesine alıştık ki, artık Kılıçdaroğlu kimseyi şaşırtamıyor.

Evet yine şaşırmadık ama yeni iddiasını bir vakayı adiye olarak paylaşalım.

Efendim başörtüsü sorununu Kılıçdaroğlu çözmüş!

Nasıl çözmüş onu da açıklıyor.

YÖK Başkanı’yla görüşmüş. Ona; “Başörtüsü yasağı yanlış” demiş. YÖK Başkanı da ‘Ha öyle mi?’ deyip yasağı kaldırmış!

Şimdi ben; “2008’de başörtüsü serbestisinin iptali için CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne verdiği dilekçede imzası var” desem..,



yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver 3

  27 Mart 2019 15:57
  0 0
  aynen HAŞDİ ŞABİLİ ŞİİLERİN SUNNİ BEBELERİ KAYNAR SUYA ATIP, HAŞLAYIP TA HZ. HÜSEYİNİN İNTİKAMINI ALIYORUZ DEMELERİ GİBİ. allah inşallah bunları öyle islah edecektir ki,GÖRECEKSİNİZ. DİNSİZİN HAKKINDAN İMANSIZ GELECEKTİR.bzdeki iran,şii,nusayri muhiblerini bilirsiniz.kamplarda SİLAH EĞİTİMİ VERİLİYOR diye kamp basmışlardı bunlar.DERTLERİ SURİYEDE YANİ İBLİDE SIKIŞAN SÜNNİLERİ KATLETMEK.. BAŞKA DERTLERİ YOK.BİLİN EMİ. SONRA DA SIRA BİZE GELEBİLİR.işte BEKA bu.. dingillere duyurulur.
 • HURSİT DİLAVER 2

  27 Mart 2019 15:50
  0 0
  lozan dönemi aklıma geldi, o zaman DERLERDİ Kİ BU CHP MEBUSLARI, İSLAM GELİŞMEMİZE MANİ, HRİSTİYAN OLALIM..içlerinde mi kaldı ne. TAYYİBE KİNLERİ DE BU YÜZDEN DEMEK. BU NE NEFRET YARABBİ.ANCAK DİN SAVAŞLARINDA OLUR BU KİN VE NEFRET.
 • hursit dilaver

  27 Mart 2019 15:49
  0 0
  bu kemal beyin eli papazların ellerini birleştirmesi gibi ..acep kime selam gönderiyor. papaya mı, merkele mi, evengelist takımına mı, FETÖye mi.anlıyamadık. bir haçi eksik. elinde yok tabi.kafayı biraz daha egseydi. İSA-MESİH-RUHUL KUDUS falan derdim ama yani işte ne diyeyim yahu...
 • hursit dilaver 6

  27 Mart 2019 15:42
  0 0
  ilk başta bahsettiğim gibi ŞU' ALLAHI İNSANLAR YARATTI' kafalılar hala tabiat der,allah,rab,ilah demez. allah demek islamın allahıdır.bunu reddetmek için tanrı,tabiat derler.ULAN 70LERDE TRTDE ALLAH DEMEK YASAKTI BE.TANRI DENİRDİ.işte BEKA sorunu bundan önemli.ülkenin dini,ingilize ABDye kalması demek PKKya DHKPCye NUSAYRİ ESEDE VE Şİİ İRANA KALMASI DEMEKTİR. bunlar batının sevdiği islamdır. DERTLERİ SÜNNİ İSLAMDIR. SÜNNİ İSLAM VE TÜRK SÜNNİLERİ VE ALEVİLERİDİR.düşmanlık bizedir.
 • hursit dilaver 5

  27 Mart 2019 15:34
  0 0
  BUNLARIN KENDİ TARİHLERİNE, DİNLERİNE DÜŞMAN OLMALARININ KAYNAGI LOZANdır.allah fırsat vermedi ve gizli gizli de olsa bu mlletin hocaları, islamı yokettirmediler. neler asıldı,biçildi ama islamı yokedemediler.dertleri, sinirleri,islama ve müslümanlara kini bundan.BUNLAR GÖZÜ AÇIK ÖLÜP GİDİYORLAR. AMA İSLAM YENİDEN GELİŞİYOR. SİZ OLSANIZ GÖZ AÇIK GİTMEZMİSNİZ.
 • hursit dilaver

  27 Mart 2019 15:30
  0 0
  siz DP devrini yaşamadınız.gazeteler,her gün,basılan evler,toplu namaz kılanları,kitap okuyanları,camiye giden hocaefendilerin yolunu kesmeleri yaşadı.50 yıl sonra da islam kin ve nefreti ile büyüyüpte medya leşkeri olan dingiller bu sefer gençlerin namaz kılmalarına taktı.devlete ihbar etti,başörtülülere şerefsizce laflar ettiler.hepsi de ingiliz devlet-i fehimanesinin sorosları tabi.TEK GÖREVLERİ TÜRKİYEDE İSLAMIN,İMPARATORLUK PSİKOLOJİSİNİN GELİŞMEMESİ,VE İSLAMI YOKETME.
 • hursit dilaver 3

  27 Mart 2019 15:23
  0 0
  onun da kaynağı, DEVLET-İ FEHİMANE HAZRETLERİNİN BİZE ÖZEL EGİTİM SİSTEMİNİ LOZANDAN BERİ BASTIRMASI.niye bize özel, çünkü osmanlı imparatorluğunun bir daha dirilmemesi ve turklerin de islamı bırakmaları ve de nefret eder derecede kinlendirilmesi.asla islam ve islama ait değerlerin aşağılanması, müslümanların itibarsızlaştırılması.2010lara kadar bunu görmedik mi.
 • hursit dilaver 2

  27 Mart 2019 15:20
  0 0
  ben hiç bir rahibede kemik erimesi duymadım. hiç bir başörtülü kadında da. hem de gençler değil, başörtülü yaşlılarda da. açıklarda,yani laiklerde ne kadar varsa,kapalılarda da o kadar olur.ama niyet başörtüsü karşıtlığı tabi..
 • hursit dilaver 1

  27 Mart 2019 15:17
  0 0
  bizden biri de,galiba, freud, marks, durkheim,engels eğitimine iyi sarmış ki, geçenlerde tvlerde kendisi kat kat giyinmesine ragmen, aman kadınlar başını açsın, soyunsunlar, vucutlarını güneşe versinler,yoksa kemikleri erir diye laikçi vaazı veriyordu.tabiat bizi çıplak yaratmış, niye giyiniriz ki diye de ilave ediyordu bu laikçi fenomen aslan parçası.
 • veli

  27 Mart 2019 10:21
  2 0
  pkk nın partisinde de var başörtülü. chp de bulur iran usülü başörtülü bir bayan. nevar ki bunda.
 • Asım

  26 Mart 2019 22:34
  0 0
  Bu Saadet'liler için farketmez ki.Çıksa başörtüsüne TV5'de hakaret etse yine de Saadet'li hacılar yollarından dönmez. CHP'nin bugüne kadar yaptığı islam düşmanlıklarını sineye çekebildiklerine göre onu haydi haydi çekerler
 • Ich

  26 Mart 2019 20:58
  0 0
  Ibni ke mall de gec
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;