GÜNCEL

Hasan Öztürk : TSK’daki Paralel cunta ne olacak

Tarih
12 Mayıs 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Hasan Öztürk

11 Mayıs 2015

MİT TIR’larının durdurulması hadisesiyle ilgili 4 savcı ve bir Albay tutuklandı. Tutuklanma gerekçeleri, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs.”

MIT TIR’ları üzerinden Türkiye Cumhuriyeti’ni uluslararası terör ile ilişkilendirmek isteyen Paralel Yapı, yargıdaki tasfiye için elde edilen ilmeğin paniği içinde..!

Öyle ki son bir haftadır rotayı “İç savaş” ve “Seçime şaibe” senaryolarına çevirmeye çalışıyor. Poliste yapılan tasfiyenin yargıya sıçradığının farkındalar.  Bir şeyden daha endişe ediyorlar!  Yakın gelecekte Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki unsurlarına da el atılacak. Paralel Yapı o kadar “laf ishali” ki gizlemeye çalıştıklarını kolayca faş gediyorlar.

Bu yapını kalemşorlarından bir tanesi Adana İl Jandarma Alay Komutanı’nın tutuklanması üzerinden “TSK endişeli” demeye getirdiği twitler attı!

Vay!

“Endişe” ifadesini TSK değil, “TSK içindeki Paralel Yapı elemanlarının endişesi” şeklinde okumalıyız! Ergenekon sürecinde onca üst düzey asker gözaltına alınırken, tutuklanırken “Hukuktan kimsenin kaçamayacağını” söyleyen aynı kalemşor, bugün bir Albay üzerinden “TSK’nın rahatsız olduğunu” söylüyor. İşte bu twit bile Paralel Yapı’nın “laf ishali” olduğunun bir kanıtıdır.

O zaman anlıyoruz ki, Emniyet Teşkilatı’ndan büyük ölçüde tasfiye edildiler, yargıdaki ve TSK’daki tasfiye içinse bir ilmek yakalandı.

Bu ilmeğin farkında olan Albay Özkan Çokay’ın avukatı, “Bu olay artık İl Jandarma Komutanı’na geldikten sonra, generallere kadar sıçrayacak” diyerek, doğrudan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içindeki kliğe mesaj veriyor! Klik demesek de cunta mı desek acaba!

Genelkurmay Başkanı Özel’in siyasetten uzak durması, TSK’nın modern bir ordu haline getirilmesi için gösterdiği olağanüstü çabayı bir kenara tutarak...

TSK içindeki Paralel Yapı Cuntası’nın en kısa sürede tasfiye edilmesini bekliyoruz..! Zira MİT TIR’larının durdurulması hadisesinde de gördük ki, -ihbarların tümünün askeri unsurlardan yapılması gibi- TSK içerisinde yuvalanmış etkili bir Paralel Yapı var.

Zaten son Milli Güvenlik Kurulu toplantısı ile Paralel Yapı’nın “tehdit” olarak nitelendirildiğini... Mahkeme kararlarıyla bu yapının Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak tanımlandığını gördükten sonra...

Örgüt ile mücadele etmek artık bir devlet meselesidir!

 Star

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;