GÜNCEL

Hacı yakışıklı : Zinanın bedeli100 bin TL imiş, rezillik!

Tarih
26 Mart 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Hacı Yakışıklı

Birçok televizyonda rezil diziler var ve ekranları kanal’izasyona çeviriyorlar. Bu TV’lerin şucu bucu olmalarının önemi yok, pislik aynı sonuçta! Genç nesillere yazık oluyor!

 “Yasak Elma” diye janjanlı, pespembeli, ipihanetli, şepşerefsizli, epentrikalı bir dizi başladı! Şevval Sam’ın zinakâr bir namussuz kadını, Talat Bulut’un müptezel bir adamı canlandırdığı dizide karısı kocasını, kocası karısını aldatıyor. Karısının kocasını aldattığı kişi üvey kızının yani aldattığı kocasının kızının sevgilisi! Şevval Sam bir sekreter tutup kocasının hizmetine veriyor ve bu sekreterden kocasıyla otelde zina etmesini istiyor! Mideniz bulandıysa 2 dakika ara verip tekrar okumaya başlayın!

“ŞEVVAL SAM ZİNA EDERKEN EKRANDAN YAYINLADILAR”

Diyalog şöyle: “Kocam sana asılıyor mu? Kocamı tanıyorum çapkındır. Kocamı baştan çıkar, sizi zina ederken otelde yakalayayım. Böylece ondan boşanayım. Sana da bunun karşılığında 100 bin TL vereceğim”

Yazıklar olsun size! Utanmaz arlanmaz müptezel kepazeler! Oynadığınız bir dizidir, tamam anladık da sizin gerçek hayatınız yok mu? Ana babanızın, eşinizin akrabanızın yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz? Ar damarınız çatlamış demek ki! 100 bin TL diyerek bir de piyasaya tarife belirliyorlar.

Ve bu dizi evlerde izleniyor, çocuklarınızın neyi izlediğinin farkında mısınız?

“SEN KARDEŞİM SEN, BUNLARA NİYE REYTİNG YAPTIRIYORSUN?”

Senin anana bacına, ecdadına, tarihine, dinine hakaret edenlere niye kendi sırtından para kazandırıp palazlandırıyorsun? Milletin sırtından zengin olup milletin dinine, yaşamına küfrediyorlar. Sadece bu diziden bahsetmiyorum, böyle onlarca var.

Kurban Bayramı’nı IŞİD katliamına benzeten Leman Sam denen afedersiniz kocakarının; “Annemle ruh ikiziyiz” diyen kızı Şevval başrolde! Annesini tasvip edenŞevval bayanı milleti küçümseyecek, hakir görecek ve sonra dizi çekip millete izletecek, milletin sırtından para kazanacak! Bu tür dizilere artık prim yaptırmasak olmaz mı?

“ZENGİNLER HEP Mİ 

AHLAKSIZ?”

Hiç mi Allah’tan korkup kuldan utanan zengin yok? Hiç mi âbid zengin yok, hepsi mi kokuşmuş? Zenginler karalanırken bir yandan da “zengin yaşam” özendiriliyor. Tezgâha bak!

Zenginin fakiri aşağılaması, bundan kurtulmak isteyen fakirin türlü ahlaksızlıkla zengin olması ve öcünü alması! Oh ne iyiymiş! Buyurun size giriş, gelişme, sonuç! Gelsin reytingler, savrulsun paralar! Kızcağız fakir ve öç alacak ya! Borç içinde ya! Daha önce kendisini aşağılayan zengin sevgilisi başkasıyla nişanlanmış ya! İzleyici ne diyecek bu duruma; kız haklı canım!

Mağaza gibi giyinme odaları, kuyumcu dükkânı gibi şatafatlı takılar, pervane gibi hizmetçiler; her tür özendirme var! Ve fakirin bunlar karşısında salyalarının akması! Fakir kız zengin olup öç alacak, bu yüzden parayı nereden bulduğunun önemi yok! 

Atalarımız ne güzel demiş; “Hırsızlık bir ekmekle, kahpelik bir öpmekle” diye! 

“AİLE BAKANLIĞI NE YAPIYOR BU DİZİLERE KARŞI?”

Daha önce “Aile Bakanlığı Emin Ellerde” demiştik. Bakan Fatma Betül Sayan Kaya iyi biri, lakin bu işlerde sanki geri duruyorlar? Bir de şu “süresiz nafaka”mevzusu var ki bir türlü bu konuda adım atılmadı. Toplumsal bir soruna karşı neden sessizler? Bu sessizlik yarayı büyütür!

“ZİNA EDİLECEK DE 

HÂŞÂ ONAYLIYOR 

MUSUN?”

Dizide tek “cami” sahnesi şöyle: Kız caminin önüne gelir. “Allah’ım yardım et, işaret yolla, doğru karar vermemi sağla” diyerek yola devam eder. İşe bak şimdi! Kızın aldığı işaret Allah’ın da hâşâ tasvip ettiği bir durumu güya sağlayacak. Alınan karar; bir adamı ayartıp otelde zina ederken basılmak!

Aşağılık dizileri seyretme; izleme, izlettirme!

Bir süre sonra bu ahlaksızlıklar normalleşmeye ve hayatın parçası olmaya başlıyor. İş işten geçtikten sonra çocuğunuz gördüklerini yapıyor ve elinizden hiçbir şey gelmiyor. Tacizler, tecavüzler, çocuk istismarları buralardan yol alıp yayılıyor.

“GENÇLİĞİN 

İMANINI DİZİLERLE 

ÇALIYORLAR”

Emine Şenlikoğlu “Gençliğin imanını sorularla çaldılar” diyordu; bugün ise gençliğin imanını dizilerle çalıyorlar. Diziler de giderek kötüleşiyor. Bunları izlemeyelim, eşi dostu uyarıp izlettirmeyelim! Tavsiyem bu, karar nihayetinde sizin! “Hacı bunları anlatıp niye gündeme getiriyorsun?” diyen iyi niyetli dostlar var. Sevgili dostlar bunları anlatmadıkça insanlar farkında olmadan izliyor. Madem izleyecekler, buyursunlar neyi izlediklerini bilsinler, ona göre karar versinler!

HÜLASA; MİLLETE HAKARET EDEN KİŞİLERİN OYNADIĞI DİZİLERDEN UZAK DURALIM, ONLARI REYTİNGLERDE BAŞKÖŞELERDE OTURTMAYALIM, HEM DİNİMİZE KÜFREDİP HEM DE SIRTIMIZDAN PARA KAZANDIRMAYALIM! REYTİNGDE ÇAKILSINLAR, BİR DAHA BÖYLE DİZİLER ÇEKMEYE CESARET EDEMESİNLER!

Akit
26 Mart 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  28 Mart 2018 16:05
  0 0
  hacı bey çok haklı ama,kızmayın da bu bizim AKPnin ifade, yaşam,medya özgürlüğü diye diye biraz da iktidara geldiği için şok olan karşı mahalleye güzel görünmek için çıkardığı yasalar falan bu laçkalığı sağladı.ORTAK YAŞAM, SEVİYELİ BİRLİKTELİK,KOMÜN YAŞAM, GECELİK KİRALIKLAR, BOL BOL KULLANILAN SEVGİLİM KELİMESİ..ulan bizim antalyada universiteye yakın mahallelerdeki kiralık evlere bakın.bir kısmı eskortluk. bir kismi ortak yaşam için.
 • hursit dilaver

  28 Mart 2018 16:04
  0 0
  hacı yakışıklı haklı.yıllar önce yılmaz özdil diye bir yazardan da alıntı yapmıştı fetöcü prof.. hani bu millet yatmayı falan bilmez diyen prof.onun güzel bir yazısı vardı.bir yazarın anası/kaynanası,AŞK-I MEMNU DA BU AKŞAM KOCASI BİHTERE TECAVÜZ EDECEK diye misafirlerini iptal etmiş.pazar yerlerinde ise,FALANCANIN,FALANCAYI FALANCAYLA BOYNUZLARKEN GİYDİĞİ ELBİSE/ÇAMAŞIR.diye çamaşır satılıyordu. özentinin önüne geçmek zor.ÖZGÜRLÜKLER KISITLANDI DİYE BATI,BİZİM SOL TAYFA KIYAMET KOPARIR.
 • sedat kalfa

  28 Mart 2018 15:50
  0 0
  RTÜK bunlara bakmaz onun işi AKİT gibi gazeteler KANAL A GİBİ ................................8 GARİBİM CEZA YİYE YİYE KAPANDI] A HABER GİBİ AKİT TV GİBİ YAYIN ORGANLARINA KÜLLİYETLİ CEZALAR YAZMAK . HÜKÜMETİMZ DE Bİ AYAR ÇEKEMİYO BU RTÜK denilen hilkat garibine
 • DUR DEMELİ

  28 Mart 2018 08:19
  1 0
  SONUNA KADAR DİNLEYEMEDİN İĞRENÇ BİR DİZİ RTÜRK DUR DEMELİ
 • egeli

  27 Mart 2018 14:09
  3 0
  gercekten cok guzel bir yazi olmus. elinize saglik. rturk bir ise yaramiyormus gibi onlarada gorevinin ne oldugu ogretilmeli.
 • Ibrahim

  27 Mart 2018 00:12
  7 0
  Çok isabetli bir yazi yorum yok.Afrine munbiçe girmeden evvel bulara girmek gerek.Madem oralara girdik içeriyde sağlama almak lazim.bununla alakali bakanlik metal yorgunluğunu atamadi galiba sayin Cuhurbaşkanımiza fısıldamak lazim.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;