GÜNCEL

Hacı Yakışıklı : Ezan okunurken havlayanlar!

Tarih
11 Mart 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Hacı Yakışıklı

Rahmetli Abdurrahim Karakoç ağabeyin dediği gibi:

“Mıgırdıçı sever de Osman’ı sevmez zındık!

İti-domuzu sever, insanı sevmez zındık!

İster ki diz üstüne çökertilsin Türkiye,

Ekmeğini yer amma vatanı sevmez zındık”.

Ezana düşmanlık vatana düşmanlıkla eşdeğerdir. Ezan okunurken mahallede dolaşan üç-beş köpek ulumaya başlar, zira o bir hayvandır, fıtratının gereğini yapar. Kuvvetli rivayet odur ki kaçan şeytanları gördüğü ifade edilir. Şeytan ezandan kaçar ki kıyamet günü onu işittiğine şahitlik etmek istemez. Ezan okunurken protesto ederek havlayanlar, hayvan bile olamaz, hatta şeytan bile olamazlar. Olsa olsa milletimizin sinesine sokulmuş provokatör olabilirler. 

Toplumun kucağına atılmış birer çamurdurlar.

Birilerinin şerefi olmayabilir, ancak şerefsizliklerini millete yansıtamazlar.Provokatörlere karşı daima uyanık kalmalı ve hukukun gereği yapılmalıdır. Hukuk bunlara gerekli yaptırımları uygularsa hedeflerine varamazlar.

“Denildi mi bir yerin adına Türk beldesi,

Gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi” diyor Üstad Necip Fazıl Kısakürek! 

Hangi ideolojiye ve yaşam şekline sahip olursa olsun ezana saygısı olmayanın bayrağa saygısı yoktur; bayrağa saygı duymayanın da kendine saygısı yoktur. Öyle kişiler de “satılık” insan müsveddesinden başka şey değildir! 

“YEREL SEÇİMLER” “İMAMOĞLU VE 

YAVAŞ’IN PSİKOLOJİSİ Mİ BOZULDU?”

• Seçimlerde liderleri unutmamak gerekiyor. Yani bir yanda Recep Tayyip Erdoğan’ın seçtiği adaylar, diğer yanda Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçtiği adaylar var.

• Başkan Erdoğan’ın tarafında siyasi olarak Devlet Bahçeli varken Kılıçdaroğlu’nun tarafında Meral Akşener’in yanı sıra Fetullah Gülensempatizanları ve PKK’lı yöneticiler ile HDP durmaktadır.

• PKK ifadesini “korkutmak” adına değil durum tespiti olarak söylüyorum. Terör başları, bebek katilleri alenen Kemal Kılıçdaroğlu/Meral Akşener ikilisini destekliyor; amaçlarını ise Cumhur İttifakı’na “Batı’da kaybettirmek” olarak açıklıyorlar, Doğu’da ise zaten kazanacaklarını söylüyorlar.

• Dolayısıyla Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a CHP dışında kimlerin de oy vereceği ortada duruyor.

• Mansur Yavaş “ülkücüyüm” diyor ama bugüne kadar hiçbir ülkücünün HDP’den oy istediğini görmedim. Hiçbir ülkücünün “hangi süreçte olursa olsun” PKK’ya karşı “sessiz” kaldığını görmedim. Mansur Yavaş “oy versinler” çağrısı yapmıyor ama “Kahrolsun PKK’yı destekleyen HDP siyaseti” demiyor, diyemiyor. Bu da onun artık “ülkücü” sıfatını terk edip, tamamen Kemal Kılıçdaroğlu ile yol arkadaşlığı ettiğini gösteriyor.

 “ANKARA’DA ÖZHASEKİ ÖNE GEÇTİ”

• İvme Mehmet Özhaseki’den yana döndü ki bu en baştan beri bekleniyordu.

• Ankara için hiçbir zaman “Bugün seçim olsa” demedim; ancak işte bugün gerçekten bir seçim olsa grafiğin yönü Özhaseki’yi yukarıda gösteriyor, bütün saha bunu dillendirmeye başladı. Başlangıçta Mansur Yavaş sanki avantajlı bir pozisyonda yola çıktı gibi görünüyordu ama, yolda yürürken bu durumu muhafaza edemedi. 

“MANSUR YAVAŞ NASIL BAŞLAMIŞTI?”

• Mansur Yavaş şu anda sürekli ivme kaybı yaşıyor; peki başlangıçta nasıl oldu da önde başladı: 1) Geçen seçimde Melih Gökçek’in % 1 oyla gerisinde kaldı. Mansur Yavaş 15 bin oy daha alsaydı kazanacaktı. Bu sebeple bir “mağdur” havası oluşturuldu. 2) Melih Gökçek başarılı bir belediye başkanı olsa da neticede “istifa” ederek ayrıldı, ardından Mustafa Tuna geldi. Bu göreceli karışıklık kısa vadede Mansur Yavaş’ın işine yaradı. İşte bu hava uçup gidince Mansur Bey’in düşüşü kaçınılmaz oldu.

• Yani Mansur Yavaş’ın önde başlama sebebi kendisinden kaynaklanmıyor ama geriye düşme sebebi kendisinden kaynaklanıyor!

“TERÖRİZM VE HDP”

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Beyzadeo

  11 Mart 2019 15:45
  1 0
  Havlamak, hayvanlara özellikle de köpeklere mahsustur. nitekim kedi miyavlar, aslan kükrer, eşek anırır. Lakin bu hayvanların bu eylemi ezan okunduğunda yapmalarından maksat Allah'a olan şükürdür. Kelimelere dikkat edelim. Havlayan hiçbir canlı ezanı ne isyan ne de inkar etmez edemez.
 • hursit dilaver

  11 Mart 2019 15:14
  1 0
  şimdi de melih ilter kanal 24 de işi yumuşatmaya, sulandrmaya bakıyor yahu..biz kimlerle dava güdüyoruz.ÇOK KÜÇÜK BİR AZINLIKMIŞ.allah allah.orada olanları herkes biliyor.978de yd.sb ken ülkücü arkadaşım,aman dikkat demişti bunlar kürdistancı bölücü demişti.ben de yahu yapma demiştim.kulakları çınlasın,daha sonra ANAPtan belediye başkanı olmuştu.çok sağlam ve TASAVVUFİ BİR MÜSLÜMAN ULKUCU İDİ.SELAM OLSUN. DEDİĞİ DOĞRUYMUŞ BAK. İŞTE BUNLARIN KARDEŞLİĞİ. ŞİMDİ KIVIRTSINLAR BAKALIM
 • hursit dilaver

  11 Mart 2019 15:09
  1 0
  anladık,ezana ıslıkla kufrettiler de o İYİ NİYETLİ FERAHÇI BAŞÖRTÜLÜ KADINLAR NE YAPTI ONLARIN İÇİNDE. HANİ TAYYİBE KARŞI CHP VE HDPYE DESTEK İÇİN ORADAYDILAR YA..ne yaptılar acep, bizim mahallenin UMUMİ EZİKLİĞİ İLE ONLARA UYUP, ONLARDA MI YUHALADILAR EZANI.onların arasında olan onlara uyacaktır tabi.mollasından da icazetlidirler.şimdi kıvırtmanın alemi yok. ne işin var orda senin.(men teşebbehü bi kavmin fehüve minhüm) MÜSLİMLERLE LGBTLİLER,DHKPCLİLER,PKKlılar birarada ezan yuhalıyor be.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;