SİYASET

Hacı Yakışıklı : Ankara’da seçimin arka planı

Tarih
22 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Hacı Yakışıklı

Toplumun ortak görüşü “Artık seçim iklimini bırakalım ve ekonomiye odaklanalım” şeklinde dile getiriliyor. Ancak İstanbul’da ortaya çıkarılan “oy hırsızlığı” ve YSK’nın bunu yeterince değerlendiremediği düşüncesi “vicdanları” yaralıyor. Mağduru oynayan Ekrem İmamoğlu ve “Aman dokunmayın haaa, mağdur olur, daha çok oy alır, çatışma çıkar” gibi tehditler ise gizli öfkeye sebep oluyor. Ak Parti’ye oy veren seçmenin “la havle” makamında olduğu çok nettir!

İstanbul’da Selahattin Demirtaş’a oy verenlerin neredeyse tamamı Ekrem İmamoğlu’na da oy verdi. Apo’nun heykelini dikecek yer arayacaklarına eminim; zira artık belediyede HDP’nin de tahakkümü olacak. CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun öncelikli vazifesi “bana göre” HDP’nin fikriyatıyla atanan eşbaşkanlık vazifesi olacaktır.

Ankara’da yaşananlara birebir şahit olduğum için Başkent’i daha rahat yazabilirim. İşte bizim gördüğümüz Ankara gerçekleri:

Seçimlerden önceki yazılarımda “Mansur Yavaş önde başladı ama ivmeyi kaybetti. Mehmet Özhaseki’nin ivmesi yukarı yönde” diyorduk.

Mehmet Özhaseki ile Mansur Yavaş’ı yan yana koyunca siz de görürsünüz ki, Mansur Yavaş’ın esamesi okunmaz. Ancak işin içine ideolojik yaklaşımlar ve algı yönetimleri karıştı.

21 yıllık belediye başkanlığı döneminde tek bir şaibesi bile olmayan Mehmet Özhaseki Ankara’nın standartlarını bir üst seviyeye çıkarabilecek donanıma sahipti. Özhaseki başkan olsaydı Ankara metrosunun nerelere kadar gideceğini konuşuyor olurduk. 

Ancak Mansur’lu Ankara’da ne konuşuyoruz? Ulus’ta Atatürk heykeli yıkandı, Melih Gökçek’in TBMM önüne yaptırdığı saat kaldırıldı, belediye meclis üyelerinin talep ettiği oylamalar yapılmadı. 

İcraat bunun neresinde? Tamam, henüz göreve yeni geldi; ama biz icraatın zerresini ve ışığını dahi göremiyoruz.

“MEHMET ÖZHASEKİ ADAY 

GÖSTERİLMEYİP BİR BAŞKASI 

GÖSTERİLSEYDİ NE OLURDU?”

 Sonuç bundan daha iyi olmazdı. “Ankaralılık” tartışmasını Kemal Kılıçdaroğlu başlattı ancak maalesef bu algıya Ak Parti Ankara Teşkilat yöneticilerinin bir kısmı yenik düştü. Hatta MHP teşkilatı bile Özhaseki’ye bir tık fazla sahip çıktı diyebiliriz. Ancak “MHP tabanının” bir bölümü Mansur Yavaş’ı destekledi. Benzer bir durum Binali Yıldırım’ın da İstanbul’da başına gelmedi mi?

“ŞIRNAK-CİZRE-SİLOPİ”

Cudi Dağları’nın üzerinden helikopterle geçtik. Özhaseki o vakit Çevre ve Şehircilik Bakanı’ydı. “Sayın Bakanım” dedim, “Buralardan kaçıncı geçişiniz” diye sordum. “Hacı kardeşim” dedi; “On kere geçtikten sonrasını saymadım, sorunlar çözülene kadar da hiç sayı saymadan gelmeye devam edeceğim” dedi.

Çukur siyasetinin gömdüğü Şırnak ve ilçeleri yepyeni konutlarla dizayn edildi. Mehmet Özhaseki evleri yıkılan halkla bu konutlarda buluşup “ayrım yapmadan” hepsiyle tek tek konuştu, kalan dertleri varsa dinledi. Ve bugün Şırnak terörün kıskacından kurtulup, Ak Parti’nin icraatlarını tercih etti.

“BALA YOLUNDA”

Ankara’nın küçük ilçelerinden Bala yolundayız. Mehmet Özhaseki ile yol boyu sohbet ettikten sonra Bala’ya vardık. İlçe yöneticileri araca bindiler. “Başkanım” dediler; “Buraya bir üniversite getirme sözü verseniz” dediler. “Arkadaşlar” dedi; “Bana tutamayacağım sözleri söyletmeyin. Şimdi alkış alırız, takdir toplarız, ama o iş bizim yapacağımız iş değil. Böyle bir popülizme gerek yok. Bala’nın neye ihtiyacı varsa elbette yapacağız ve gerçekçi olacağız” dedi. 

“MANSUR’UN ÜLKÜCÜLERİ SAHTE”

Mansur Yavaş’ın etrafında ülkücülerin kümelendiğini zannedenler yanılıyor. Etrafındakiler bir vakitler “ülkücü” olduğunu söyleyen ancak yolları MHP’den “çeşitli sebeplerle” ayrılmış kişiler; yani İyi Parti’ye daha yakın isimler! 

Senedi sahte olanın, ülkücüsü de sahte oluyormuş demek ki!

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • pur

  27 Nisan 2019 15:45
  0 0
  gençlerimiz işşiz güçsüz gezerken futbol takımlarını fonlamak ve sıdatyum yapmak biz vatandaşlarda ters etgi yaptı.ülkede bütün sorunlar düzeldide sıra futbol sıtatyumlarınamı geldi herkes kendi stadını kendi yapsın futbol kuluplerine ve sıtadyumlara harcanan paralarla kaçtane fabrika yapılır.siz hesaplayın.işsizlik azalır ve ekenomi düzlüge çıkar.
 • HAK DAVA

  23 Nisan 2019 15:53
  0 0
  YAA ARKADAŞ BIRAKIN BOŞ İŞLERİDE NE ZAMAN HANGİNİZ BU BÜYÜK VURGUNU BU BÜYÜK OY HIRSIZLIĞINI KALEME ALACAK ÇOOK MERAK EDİYORUM NİYE BURAYA GELİNCE HİÇ BİRİNİZİN SESİ ÇIKMIYORDA BORDAN BOKTA İŞLER HAKINDA YAZIP ÇİZİYORSUNUZ OKUMUŞ CAHİLMİSİNİZ YOKSA KRAVATLI EŞEKLERDEN Mİ
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;