SİYASET

Gülse Birsel : CHP, canım sen hayırdır ya?

Tarih
27 Haziran 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Gülse Birsel

SEÇİM günü CHP yetkilileri defalarca kameralar önünde basın toplantısına çıkıp “Bunlar gerçek sonuçlar değil, AA manipülasyon yapıyor, bizdeki sonuçlar çok farklı, daha YSK’da bile bu kadar sandık sonucu yok! Seçim alanlarını terk etmeyin, bir şey dönüyor, inanmayın” diye ilgi çekici açıklamalar yaptılar.

Bu esnada TV’de anket şirketi sahipleri ve hatta sosyal medyada bazı müşahitler “AA gazetecilik yapar, sonuçları küçük bir sapmayla ama daha hızlı açıklar, YSK daha yavaş ve sıkı kontrolle gider, itirazları değerlendirir, onun için yavaş davranır, aradaki fark bundan” dedi.

Biz kime, neye inanacağımızı bilemeden öyle baktık.

CHP yetkilileri akşamın geç bir saatine kadar ısrarla “Sakın inanmayın, YSK sonuçları böyle değil, iş 2. tura kaldı” deyip duruyordu.

Sonra aniden bir şey oldu.

Aynı CHP ekibi kameraların karşısına mahcup bir ifadeyle çıkıp “Evet sonuçlar bu şekilde, ama işte ufak tefek hatalar varsa peşini bırakmayacağız, yalnız sonuçları lütfen suhuletle karşılayalım”açıklaması yaptı.

Pardon? Ney? 

Arkadaş, sen ülkeyi yönetmeye talipsin. Hangi kurum, sonucu ne zaman, ne şekilde, hangi yöntemle açıklıyor bilmiyor musun? Bütün gün niye yaygara yaptın?

Şakaysa kötü, ciddiyse daha kötü.

Kısa dönemli umut vermek, müşahitleri diri tutmak için yaptıysan berbat fikir, bilgisizlikten yaptıysan dev rezillik. Yahu sen parti olarak, ülkenin (istatistiklere göre) en yüksek eğitimli, en şehirli seçmenine sahipsin. Bu milyonlara layık gördüğün performans bu mu? Veriler hangi sırayla, ne hızla, hangi kurumda nasıl giriliyor bilmiyor musun? Lütfen bilsene bir zahmet! Hayır çünkü işin bu zaten! Doktor, müzisyen filan değil, siyasetçisin!

Kusura bakma sevgili CHP. Kızgınım! Demokratik ve tahammüllü bir parti olduğunuza hâlâ inancım tam olduğundan, açık konuşacağım: Bence sokakta çok konuşulduğu üzre, yüzde 30’un üstünde oy alan Muharrem İnce’yi parti başkanlığına getirmeyi ciddi düşünün, evet, ama ekibinizi kendine getirmeyi daha da ciddi düşünün!

Affedin de ben bir sabah çıkıp “Bu reytingler manipülasyon, biz aslında dün gece 17 reyting aldık, bekleyin” deyip akşamüzeri “Evet dün gece listede yazdığı gibi 7 reyting almışız ama belki 7.001’dir, araştıracağız, listede ikinci olmamızı suhuletle karşılayın” desem, bir daha utançtan oyuncu odasına giremem!

Ki sonuçta nedir ki, komedi yapıyoruz, ülkeyi yönetme derdinde değiliz...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ali

  29 Haziran 2018 02:37
  1 0
  kimisi vatan sevdasi yuzunden basbakanliktan gecer, kimisi Esat sevdasi yuzunden vatani bolmeye calisan pkk teroristleri meclise sokar; burasi anadolu
 • Adil Uygur

  28 Haziran 2018 16:01
  0 0
  Hanımefendi diyeceğim, görünüşü öyle gösteriyor, o ismi lâzım değil parti bu millette hakaret ederek kuruldu.Şimdi de birbirlerine hakaret ederek sona doğru gidiyorlar. Burada kazanan onurlu Türkiye cumhuriyeti vatandaşları oldu, diğer bir tabirle Anadolu İnsanı oldu. İşin acı yarafı Dersim katliyamını yapan CHP’nin borazanı yine bir Dersimlinin elinde. Aynen Amerika’da zenci katliyamı yapanlara Obamayı Başkan yapmaları.Bu bir Proje değil
 • Güven Stockholm

  28 Haziran 2018 15:40
  1 0
  Bu cahil uyanmaya başliyor ama hala itiraf edemiyor, Ulan beyinsiz eğitimsiz şerefsiz, sen neden bahsediyorsun. Eğitim değil sizin kafada poh var ve degişmicek
 • Mamocan

  28 Haziran 2018 11:13
  1 3
  vaaay sesli makale gülse birseli de yayınlıyor. ne günlere kaldık be. yılmaz özdilin 28 haziran 2018 yazısını da yayınlasana.
 • haydar topçuoğlu

  28 Haziran 2018 09:16
  2 0
  en yüksek eğitimli, en şehirli seçmenine sahipsinİZ ama daha da şehirli ve eğimli olalamamışsınız niye gurur ve kibir sizde fazlasıyla yüksek eğitimli oldukça mütavazi olun saygılar.
 • nazan

  28 Haziran 2018 09:00
  7 0
  Kadın ! ben 3 dil biliyorum üniversite, masters hepsi var ancak dediğin o okmuş cehalet partisine oy verecek kadar ahmak ve cahil değilim ! o yaşadığın sunni türkiyeden çık gerçek halkın arasına katıl o son yaptığın berbat dizi gibi bir türkiye hayal kurmaktan vazgeç ! beğenmediğiniz AK parti hangi özgürlüğünüzü elinizden aldı ? içki içemedin mi ? fuhuş yapmak isteyen yapamadı mı ? Ahmaklıktan uyanın artık
 • HAK DAVA

  28 Haziran 2018 08:38
  4 0
  ULAN ANGUT DAHA YENİ Mİ ANLADIN CHP LİLERİN BEYİNSİZ OLDUKLARINI KEMAL KILIÇTAROĞLU DEDİĞİNİZ VE GENEL BAŞKANLIK KOLTUĞUNA FETÖNÜN PORNO KASETİ İLE GELEN BEYİNSİZ 30 MART YEREL SEÇİMLERİN DE EVİNİN 500 METRE ALTINDA Kİ OKULU BULAMADI VE OYUNU KULLANAMADI DAHA HALA BU BİDON KAFALILARA OY VERİYORSUNUZ YAA TÜKÜREYİM SURATINIZA AMA YAĞMUR YAĞIYOR SANMAYIN BUNUDA...
 • Tarantula

  28 Haziran 2018 00:09
  5 0
  Düzeltiyorum "Yahu sen parti olarak, ülkenin (istatistiklere göre) en yüksek eğitimli, en şehirli koyununa sahipsin" sahipsin olacak. 9 seferdir seçim kaybedene, hiç araştırmadan beyinsizce chp örgütüne inananın gerçekten seçkin bir koyun olduğu anlaşılır.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;