SİYASET

Gülay Alpagut : Türk Guaido kim?

Tarih
06 Mayıs 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Gülay Alpagut

Gündem sıcak,gündem yoğun ve bir o kadar da saman altından su yürütülen olayları izliyoruz.

Seçimler biteli bir buçuk aya yakın bir zaman geçti. Bununla beraber İstanbul seçimleri hala şaibeli ve alınan mazbata üzerinde kocaman bir soru işareti durmakta...

Dediğimiz gibi gündem git gide iyice ısınıyor.Nedeni ise YSK'nın nihai kararını açıklamasına az bir zaman kalması.

Evet YSK seçimin iptaline karar verirse neler olur diye

 şöyle bir düşündüğümüzde karşımızda seçimin kabulüne karşı hak ve adalet yerini buldu diyecek.

Ekrem İmamoğlu ve avaneleri varken seçimin yenilenmesine karşın adeta tırnaklarını çıkarmış her an saldıracak bir grup.

Sözde seçmen kriptolar sokağa çıkma eylemi yapmak için hazırlanıyor ve bu hazırda bekleyen kriptoları da koltuğu elinden giden Ekrem Bey aynen Venezuela'daki halkı çektiği 3 dakikalık video ile özgürlük operasyonu adı altında halkı ve askeri sokağa çağıran Guaido gibi sosyal medyaya ve tribünlere iyi oynamayı bilen Ekrem İmamoğlu İstanbul seçimlerinin Guadio Ekrem'e olabilir mi?

Venezuela'daki darbe girişimlerini uzaktan kumanda ile yöneten ABD aynı kumandanın düğmelerini Türkiye'deki Guaido'cu  Ekrem'de kullanabilir mi ya da kullanıyor mu?

Neden olmasın?Hatta birileri gizliden gizliye olayları yönetmeye başladı bile. Mesela Gezi olayları öncesi İstanbul merkezli toplanan yabancı basın aynı şekilde Neden yine İstanbul merkezli toplanıyorlar bilindiği üzere Gezi olaylarında canlı yayın yapan yabancı basın başka dış ülkelerdeki Gezi olayları vari eylemlere kör ve sağır kalmıştı.

Şimdi bu konuşlanmalar neden?

İstanbul seçimlerinin bu denli sıcak geçmesi yetmezmiş gibi bir de  Kalamış Marina sularını ısıtan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu gizliden gizliye neyin peşinde?

2 Mayıs Perşembe günü Mansur Yavaş'a tebrik ziyaretinde bulunan Kılıçdaroğlu neden apar topar İstanbul Kalamış Marina'ya geldi?

Buradan da bir yatla denize açıldı.

1 saatlik yatla açık sularda gezinen Kılıçdaroğlu daha sonra Kartal iskelesine yanaşıp oradan da Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelip tekrardan Ankara'ya döndü. Peki Kalamış Marina'dan kalkan o yat o saatte neden denize açıldı? Sayın Kılıçdaroğlu denizde kimlerle buluştu?

Öyle gizlilik içinde yapıldı ki deniz polisinin bile bu yat gezisinden haberi olmadığı söylendi.

YSK açıklamalarına az bir süre kaldığında hem İstanbul'da yabancı basın bunun akabinde insanların sınır uçlarına dokunan açıklamalar yapan CHP'li Engin Altay'ın tehditvari söylemleri gösteriyor ki Amerika kontrollü Venezuella'ya yapılmaya çalışılan darbe Türkiye'ye seçim üzerinden Guadio Ekrem olarak döndürmeye çalışıyor olabilir mi kim bilir?

Bu arada sayın Kılıçdaroğlu'nun ani yat gezisinin ivedilik ile bir açıklaması yapılmalı.

Hiç kimse ortam bu denli sıcakken Bay Kemal'in bu yat gezisini basit bir deniz havası özlemi doğrultusunda yaptığını söylemesin.

Bu olay öyle deniz ortasında diye su götürür sanmayın. Cevap net olmalı.

O saatte apar topar yatta kimlerle ne konuşuldu net olun yeter.

Bilmem anlaşılabildi mi?

Seslimakale.com.tr

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver 3

  08 Mayıs 2019 16:12
  0 0
  hele böyle bİr zamanda..bizim AKP hala gevşek nedense. BEYLER İKTİDAR GİDİYOR. . AB, ŞİMDİ 1 YILA KADAR ERKEN SEÇİM DİYE MUHALEFETİ SOKAGA ÇAĞIRTACAK. pkksından fetösüne, dhkpcden tkpmlye kadar bütün devşirme sol ve kozmopolit sürüsü buna hazırlanıyor.İSTANBULU KAYBEDERLERSE , BAŞLATIRLAR İSYANI VE İÇ KARIŞIKLIĞI. unutmayın emi.
 • hursit dilaver 2

  08 Mayıs 2019 16:11
  0 0
  ama 1 AYA KALMADI.HEMEN BİR TALİMATLA DEMİRELİN VE DİGERLERİNİN İÇTİĞİ SUYA KADAR BİLDİRİLMESİNİ İSTEDİ.ECEVİT AKILLANMIŞTI ama İSTANBUL AKP ve İSTİHBARAT UYUMUŞ.ankaradan hemen gelip sonra tekrar geri giden adam nasıl kaybedilir be.
 • hursit dilaver 1

  08 Mayıs 2019 16:07
  0 0
  kek keh keh..74de ecevit başbakan olduğunda önüne günlük listeler gelir, demirel o gun ne yaptı,kimle görüştü,görüşecek,hangi sefiri aradı,hangi iş adamı demireli aradı falan liste öğrenirdi.hemen bir talimat verdi. SAKIN BANA BUNLARI GETİRMEYİN, ÜLKE HÜR ÜLKE İSTEYEN GÖRÜŞÜR, KONUŞUR falan dedi.
 • hursit dilaver

  08 Mayıs 2019 15:59
  0 0
  o gezideki yabancı basının kameralarına 5 liralık fıs fısla beyaza ya da siyaha boyamak aklınıza gelmezse. daha çook gezi göreceksiniz.şimdi her yerde olacaklar. BİRİLERİ 5 TL VERİP FIS FIS BOYA ALSIN, BUNLARIN KAMERALARNA SIKSIN. NE BASIN HÜRRİYETİ BE. HAMBURGDA GÖRDÜK , BAK TEK BİR RESİM YOK ORADAKİ OLAYLARDAN.. SIKIYSA BAS BAKALIM. ANINDA ÖPERLER SİZİ.hayran olduğunuz batı bu. siz hala yaranma derdindesiniz be.
 • Tespit

  06 Mayıs 2019 11:12
  1 0
  Guaido nasıl biri? Var olan hükümete alternatif korsan hükümet oluşturan. Kendini o hükumetin başkanı ilan eden. Riyakar, halkını kandıran, perde arkasında müstevlilerle iş pişiren. Dış güçlere sözler yahut tavizler vererek ve hatta memleketin geleceğini teslim ederek destek toplayan...Şahsi iktidarı için her şeyi mubah sayan ve yapan... Yaklaşık olarak böyle bir şey değil mi? Şimdi yerli Guaido kim sorusu için benim aklıma da bir cevap geliyor ama bu cevabı beyan etmek kanunen sakıncalı...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;