POLEMİK

Gülay Alpagut : Mazbatadan Musakkaya

Tarih
23 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Gülay Alpagut

Haftalardır süren mazbata konusunu her platformda manipüle eden İmamoğlu sonunda mazbatasını almıştı.Artık bizler her şeyin olağan seyrinde gideceğini düşünürken kendileri musakka/antrikotlu bir gündem daha başlattı. Olayın ne denli komedi olduğu aşikâr.Kendince halktan ve halkın yanında olduğunu göstermeye çalışan İmamoğlu şunu unutuyor ki Kolundaki IWC markasının Portugieser Perpetual Calendar model saati, 31 bin 450 pound (yaklaşık 250 bin lira) olduğunu ve bu para  karşılığında halktan bir insanın bir  daire alabileceğini unutmuş ki kendileri çay ocağı olup yemekhane olarak lanse edilen yerde kolundaki saatle seyri endam edip, "Olmaz öyle şey birine musakka birine antrikot olmaz herkes aynı yemekten yiyecek." diyor.

Peki bu denli olayı musakkaya bağlamanın sebebi, bu ucuz oyunlara girmenin nedeni ne olabilirdi?

Oysa ki mazbatayı almış ve görevine getirilmişti. Cumhurbaşkanımız tarafından toparlayıcı ve birlik dolu bir mesaj ile de perçinlenmişti.

Ne demişti başkan;

"Ülkemizin önünde 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor.Seçim tartışmalarını geride bırakarak ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem Musafalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir.Gayemiz, milletimizin refahını artırmak, güvenlik ve özgürlük dengesini koruyarak devletimizin bekasına yönelik tehditleri bertaraf ederek Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmaktır.

Türkiye'yi hedeflerine ulaştırmak çağrısı yapan cumhurbaşkanının 82 milyonun birliğinden, dirliğinden, ülkemizde ekonomik ve sosyal olaylar olduğunda herkesin etkileneceğini ve bu nedenle tüm ülkenin tek vatan tek bayrak altında eşit olduğunu halkın sağ sol ayrımı yapmadan kenetlenip her engeli aşacağını vurgulayan devlet başkanı artık hizmet zamanı derken, yeni göreve getirilmiş olan İmamoğlu'nun ilk iş gününde aldığı karar birçok kesim tarafından garip karşılandı.

Neydi aldığı karar?

Veri kopyalama ve aeaştırma hususunda genelge yayınladı.Genelgenin içeriği belediyeye bağlı kuruluşlarda elektronik veri tabanında inceleme yapmak ve kopyalamak üzereydi.

Bu genelgeye itiraz Ak Parti'den geldi.

Belediye bir kamu kuruluşudur güvenlik soruşturmasından dahi geçmemiş dışarıdan görevlendirilen kişilerin devlet güvenliğini tehdit ettiğini belirttiler.Bunun akabinde mahkeme İmamoğlu'nun talebini durdurdu.

Peki buna gerek var mıydı?

Zaten belediye başkanının bu yetkisi var, nasıl mı; Kendi mevzuatında idari gereklilik kapsamında veri kaybının engellenmesi, verilerin yedeklenmesi ve oluşabilecek olumsuzluklarda yedeklenen veritabanının ilgili altyapıdan temini istifadelerine sunuluyor.

Yani belediye bunu usulünce yapmış serverlarda temin etmiş,hatta şu anda İmamoğlu bir kaç verinin silindiğini iddia etse bile araştırıp bulmak istese bu hakkı kendisinde var.

Yani İmamoğlu'nun istediği veriler  İBB'de bulunmakta ve bu verilerin mahremiyeti olduğu da bilinmekte.

Peki bu denli her şey elinin altındayken sayın İmamoğlu olayları neden bu şekilde manipüle ediyor?

Sen istediğin zaman her veriye ulaşabilecek bir konumdayken olayı bu denli bir nevi itibar konusuna dönüştürmeye gerek var mı?Yada konuyu şöyle mi anlamalıyız, Halk Bankası olayındaki gibi bir nevi "Bakın ben göreve geldikten sonra bir çok araştırma yaptım veri toparladım en ufak bir karşıt durumda elimdekileri kamuoyuyla paylaşırım!" demek mi. Sayın İmamoğlu'nun yapması gereken seçimlerden sonra her yerde dile getirdiği "Mazbatamı verin İstanbul hizmet bekliyor halk hizmet bekliyor." söylemlerini gerçeğe dönüştürmesi halk hizmet bekliyor gerginlik, polemik,manipüle etmekten uzak bir Başkanla 4,5 yıl daha güzel bir İstanbul istiyor insanların çalışma şevklerini kırmadan görev yerlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadan ya da birçok işten çıkarılmaya sebebiyet vermeden gerçekten insanlar birlik beraberlik içinde vatanları için hizmet etmek istiyor.

Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanısınız. Söz sizin.Ayrıştırmaya,öteleştirmeye, özelleştirmeye girmeyeceğiniz adil bir başkanlik bekleniyor sizden.

seslimakale.com.tr

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • Mamocan

    23 Nisan 2019 18:48
    3 0
    şaban dişliyi kardeşinden dolayı suçlayan chpliler, neden tunç soyer için aynı şeyleri söylemediler? ayrıca ekrem imamoğlundan çok şüphelenmeye başladım çok. umarım seçimler yenilenir istanbulda.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;