GÜNCEL

Fuat Uğur : Çorlu’daki tren kazası sabotaj olabilir mi?

Tarih
10 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Fuat Uğur

Önceki akşam televizyonda NTV muhabiri hastaneden ayrılan yaralılardan biriyle konuşuyordu. Boyunluğu vardı ve kelimeler zor dökülüyordu dudaklarından:

“Biraz dalmışım ama bir sarsıntıyla uyandım. Baktım tren çok hızlı gidiyor. Öyle hızlandı ki eyvah dedim, biz kesin devriliriz. Birkaç dakika sonra da vagonlar âdeta yerden havalandı ve takla attık...”

Bir Yüksek Hızlı Trenden (YHT) söz etmediğimize göre trenin böylesine hız yapmasının sebebi ne? Asıl soru bu. Bana rayların altındaki menfezlerin aşırı yağış nedeniyle yumuşaması ve rayların çıkması gibi bir gerekçe hiç inandırıcı gelmiyor.

İki makinist gözaltına alınmış.

Sorguları yapılmıştır mutlaka.

Eğer mantıklı ve geçerli bir nedenleri yoksa bir bakmak lazım geçmişlerine, ailesine ve ilişkiler ağına.

Bu türden yok yere meydana gelen kazalar ve olaylar artık ülkemizde iki nedeni düşündürüyor bize. Ama ilk neden herkes emin olsun ki KAZA değil SABOTAJ şüphesi.

Ya FETÖ ya da PKK.

Herkes buna göre bu kazaya odaklanmalı.

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • haldun

  11 Temmuz 2018 18:12
  2 0
  kazanın peşine çorlu ya giden hdpkk barış denilen hain demekki bu kazada sobataj var çünkü ordan bir saat öncede tren gecmiş tam bu tren geçerkenmi rayların altı boşalmış...
 • Halil DİŞLİOĞLU

  11 Temmuz 2018 08:26
  2 0
  Ankarada Rus Büyükelçiye yapılan Suikasti unutmayalım, Suikasti yapan polis Fethullah Gülen in emriyle ölüme gitmişti. Makinistlerin tüm bağlantıları araştırılmalı, hatta Araştıranlarda araştırılmalı.
 • Adem

  10 Temmuz 2018 23:18
  3 4
  Sabotaj falan yok hemşerim. Resimlerde yağmur tahliyesi için yapılan ve rayların üzerine yerleştirildiği yerin küçük ve köşeli yapıldığı görülüyor. Bu da yağışların rayların altındaki toprağı boşalttığı ve rayların askıda kaldığı fotoğraflar mevcut.Asıl o yolun ihalesini yapan planlamasını yapan kimlerse onlara hesap soracaksın. Sabotaj arıyorsan oraya bakacaksın.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2022 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;