SİYASET

Fuat Uğur : “Çok cahilsin Muharrem, keşke ölsen!”

Tarih
01 Haziran 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Fuat Uğur

İlber Hoca’dan yakında bu sözü Muharrem İnce için duyarsak şaşmayalım.

Şaka bir yana ama Muharrem İnce ağızda kekremsi bir tat bırakıyor artık.

İnsan biraz zekâ belirtisi görmek istiyor sonuçta.

Esasında bunları yazmakla iyilik ediyorum kendisine.

“Polislere, hemşirelere 3600 ek gösterge getirilecek” dediğinizde herkesin size uygun yeriyle güleceğini hesap etmeniz gerekir misal. Çünkü 10 gün önce yapıldı bu.

Geçen gün de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a laf çakarak “Ey Hollanda diyor portakal bıçaklıyor, sonra gidiyor Petrol Ofisi’ni satıyor” dedi. Sahibi devlet değil, Avusturyalı OMV’ydi, Aydın Doğan’dan almıştı, onlar da Hollandalı Vitol’e sattı.

Kısaca söylediği hiçbir kelimede doğru yok.

 

PETROL OFİSİ’NİN SATIŞINI KILIÇDAROĞLU’NA SORUN MUHARREM BEY

 

Petrol Ofisi bir devlet şirketi değil, ama İnce’yi de ilgilendiren bir hikâyesi var. Hani bir vakitler Doğan Medyası vardı. CHP ve kimi zaman HDP, kimi zaman da FETÖ destekçisi olan medya. İşte onunla, CHP’nin ortaklarından olduğu İş Bankasının da içinde bulunduğu bir hikâye bu.

Loblarınızı zorlayın Muharrem Bey, çok özet bir bilgi:

1-Petrol Ofisi (POAŞ) 2000 yılında özelleştirildi.

2-İhalesine Aydın Doğan İş Bankası ile birlikte girdi. POAŞ’ın yüzde 51 hissesi Türkiye İş Bankası-Doğan Holding AŞ tarafından 1 milyar 260 milyon dolara alındı. Arada bir sürü alavere dalavere oldu, bunları yazmayacağım, çok uzun.

3-2005 yılında İş Bankası, elindeki yüzde 44 oranındaki hisseyi 616 milyon dolara Doğan Holding’e sattı.

4-Doğan Holding ise aynı hisseleri altı ay sonra 1 milyar 54 milyon dolar karşılığında Avusturya şirketi OMV’ye sattı.

5-CHP destekçisi Aydın Doğan böylece İş Bankasının zamanlama harikası satışıyla 438 milyon dolar kârı kaymak gibi cebine koydu.

Peki, bu özelleştirme hikâyesinde imzası olan İş Bankası Yönetim Kurulu üyelerinden birinin adı neydi biliyor musunuz Sayın Muharrem İnce? Söyleyelim, şu andaki Genel Başkanınız KEMAL KILIÇDAROĞLU. Evet, ta kendisi.

 

KILIÇDAROĞLU DOĞAN MEDYA İLİŞKİSİ O VAKİT BAŞLADI

CHP’nin İş Bankasındaki yüzde 28 hissesinin o zamanki temsilcisi oydu.

Sütten çıkmış ak kaşıktır kendisi. Hırsızlıkla, namussuzlukla, galduru gubbak işlerle hiç alakası yoktur. Eh, onun karşılığında kasetler, masetler, Gandi kampanyaları da işin bonusu oldu tabii bilahare.

Muharrem İnce, iş bu Petrol Ofisi şimdi de OMV tarafından Hollandalı Vitol’e satıldı.

Bir de şu otomobil meselesi Sayın Fizik Profesörü. Hani diyorsunuz ya “Otomobil önemli değil, önemli olan marka” diye, ondan söylüyorum. Otomobil üretmeden MARKA oluşturamıyorsunuz. Önce bir otomobil projeniz olacak ve onu realize ederken marka hazırlıkları da ona paralel yürüyecek. Yani “Ben otomobilin motorunun beynini üretecek robotun beynini yapacak yazılımı vadediyorum” diyorsunuz ya, ah be Muharrem Bey, birileri sizi fena sarakaya alıyor, bilmem farkında mısınız?

Bir de tutmuşsunuz AK Parti’nin SEÇİMLERİ İPTAL ETTİRMEYE ÇALIŞTIĞINI söylüyorsunuz.

Burada pes ettim.

Birisi Muharrem Bey’e CHP’nin Anayasa Mahkemesine 29 maddelik gerekçeyle seçimleri iptal ettirmek için başvurduğunu söylemedi mi?

Kumaş, kalibre filan; malzeme bu demek ki.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • endüstri mühendisi

  03 Haziran 2018 00:21
  0 0
  bu yazıdan sonra chp li kalabilmek büyük başarı. ben bilimsel olarak chp lilerin söylediklerini çürütmekten bıktım. bence bu sefer de bu yazıyı okuduktan sonra chp ye bağlılıkları daha da artmıştır.
 • Lmn

  02 Haziran 2018 19:24
  0 0
  Siyonist olmaktan siyonist uşaklığı yapmaktan iyidir anladın sen onu
 • Serkan

  02 Haziran 2018 04:37
  1 0
  Gel bakalım Muharrem’i eleştirmek için Ak Parti yalakası olmak gerekmiyor. Biraz beynin çalışması yeter de artar. Engin Ardıç’ın dediği gibi yarım aydın tiplemesinin örneklerinden biri olarak gel bakalım Muharrem’de malzeme bol bol var.
 • Mahmut

  01 Haziran 2018 13:48
  0 7
  Yazını okudum her zamanki gibi AK Parti yalakalığı. Ha yazdıkların yalan yanlış demiyorum, çünkü kontrol etmedim. M. İnce’yi nasıl yıpratırım, Reise nasıl yalakalık yaparım diye düşünmüş, birşeyler bulup yazmışsın. Merak ediyorum senin son 15 yılda mal varlığın kaç misli arttı. NOT: Böyle bir başlığı hangi ruh haliyle atabildiniz.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;