GÜNCEL

Fuat Uğur : Can Dündar’ın aylık geliri ve eski solcuların talihsizliği

Tarih
29 Ekim 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Fuat Uğur

Geçmişin “Beyaz Türk solcu ve sosyalistleri” ne çok üzülüyorum. Özellikle de 12 Eylül 1980 askerî darbesinden sonra Avrupa’ya kaçmış olanlara. Avrupa ülkeleri onlara kapılarını açtı ve bu gerçekten takdir edilmesi gereken bir durumdu. Çünkü faşist cunta yüz binlerce insanı gözaltına alıp tutuklamıştı, işkence gırlaydı, emniyette ve askerî işkencehanelerde intiharların haddi hesabı yoktu.

12 Eylül öncesinde mangalda kül bırakmayan, ağızlarından kanlı devrim eksik olmayan “cesur” sol tayfanın ağa babaları ile şanslı olanları ise soluğu yurt dışında almışlardı.

Henüz duvar yıkılmamıştı ve benim de aidiyetle bağlı olduğum Türkiye Komünist Partisi (TKP) ile bugün Amerika’nın Türkiye’deki adamlarına destek sunması gibi en azından bir dayanışma göstermesi beklenen Sovyetler Birliği, hepimizi şaşkınlıklara gark ederek 12 Eylül cuntacılarını bağrına basmıştı. TKP 12 Eylül darbesine “Faşist darbe” bile diyemiyordu. Hatta dönemin “sosyalist” Bulgaristan lideri ırkçı Todor Jivkov, 12 Eylül Cuntası’nın başı Kenan Evren’i Sofya ziyaretinde büyük bir törenle karşılamıştı.

can dündar abd bayrağı ile ilgili görsel sonucu 

ESKİ SOSYALİSTLER AZ EZİYET ÇEKMEDİ AVRUPA’DA

 

Dediğim gibi kaçan Beyaz Türk sosyalistlerine ve komünistlerine Avrupa ülkeleri kapılarını açtı açmasına da bugün PKK’lılar ve FETÖ’cülere gösterilen ilginin zerresi yoktu onlara. Kaçak siyasal sığınmacı Türkler, inanılmaz zorluklar yaşadılar ve çok hırpalandılar Avrupa’da. Misal 12 Eylül öncesinde TKP’nin yayın organı olduğu herkes tarafından bilinen Politika Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Aydın Engin, Almanya’da yıllarca şoförlük yapmak zorunda kalmıştı.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni bile olmayı başaran, FETÖ bağlantılı ve ajan bozuntusu Can Dündar’ın Avrupa’da nasıl el üstünde tutulduğunu, Cumhurbaşkanları tarafından ağırlandığını ve öpücüklere boğulduğunu görünce, Aydın Engin ve diğerlerine üzülmez mi insan?

Aydın abi son 7 yılda FETÖ’cülerin “çok kıymetli” olduğunun farkına vardı da mı Abant toplantılarının müdavimi hâline geldi ve birlikte çalıştığı Can Dündar’ın Cumhuriyet gazetesini alenen FETÖ gazetesine dönüştürmesine sessiz kaldı bilemem. Şimdi kendisi bana göre gereksiz yargılanıyor ama şurası kesin ki artık Almanya’ya “kaçarsa” bu kez şoförlük yapmak zorunda kalmaz diye düşünmekteyim.

 

DUDAK UÇUKLATAN AYLIK GELİR

can dündar abd bayrağı ile ilgili görsel sonucu 

Neyse gelelim başlıktaki şu konuya. Yani Can Dündar’ın banka hesabına giren AYLIK PARANIN miktarı.

Evet, bu bilgiyi aldığımda inanın dudaklarım uçukladı! Ama elime geçen bu TOP SECRET bilgi, kendisinin satış değerinin hayli yüksek olduğunu kanıtlamakta.

Can Dündar’ın banka hesabı Almanya’da Post Bank’ın Berlin’deki şubelerinden birinde. Ve sıkı durun; her ay hesabına 80 BİN AVRO yatıyor. Çeşitli vakıflardan, gençlik ve kadın merkezlerinden ve bazı “bilinmeyen” kurumlardan.

80 bin avro bu boru değil. Yani ayda 520 bin lira. Yılda 6 milyon 240 bin lira.

 

BU PARADAN CAN DÜNDAR’IN KARISI NASİPLENİYOR MU?

 

Vallahi tebrik ederim Can’ı, iyi paraya satmış kendini ve kalemini! O paradan acaba burada gariban kalan karısına gönderiyor mu bilmiyorum. En azından elkızlarıyla vur patlasın yaşarken kendisini ölümden kurtarmak için mermilerin bile önüne atlayan karısının değerini bilmesi gerekir diye düşünüyorum.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Mustafa

  31 Ekim 2019 15:32
  0 0
  Kuşu altın kafese koymuşlar, yediği önünde yemediği hemen yanında, Ah ! ! demiş illa vatan, illa vatan..Derlerse diyeceğim ama, demezler diyemezler.
 • KULO

  31 Ekim 2019 11:48
  0 0
  Avrupa'da ve Amerika'da Türkiye düşmanlığı meslek dalı olduğu için, bu işi yapanlara da çok iyi ücretler verildiğinden mütevellilt tercih edilme oranı arttı. Hele bir de bu düşmanlığı ve ihaneti yapanlar Türk ise offfff tereyağlı ballı bööörek, tadından yenmiyo oralarda. Eee hal böyle olunca da bu ülkede yaşayıp arpa çuvalının büyüklüğünü gören dahili bedhahlar durur mu? Devlet onlara ses de çıkar mıyo, ürüyebildikleri kadar ürüyolar sokağa çıkınca. daha ne olsun, durum budur.
 • Reşat

  30 Ekim 2019 12:11
  6 0
  O çevreler acaba Bağdadi denen şahsa kaç para maaş veriyorlardı, merak ettim şimdi.
 • Adil

  30 Ekim 2019 08:44
  6 0
  İşte budur... Mecliste meydanda Fetö, pkk savunucularının, benzemedikleri halde biraraya gelenlerin, ülke çıkarları aleyhine yırtınanların tamamının sırrı budur. Arpa çok iyi!
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;