POLEMİK

Fuat Uğur : Abdurrahman Bey Graham Fuller’in teklifini kabul etseymiş keşke…

Tarih
08 Ağustos 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Fuat Uğur

En azından ne yapmaya çalıştığını bilirdik, anlardık.

Abdurrahman Dilipak’tan söz ediyorum tabii.

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından, bir televizyon programında, Türkiye’de yıllarca “görev” yapan CIA Millî Haberalma Konseyi eski Başkan Yardımcısı Graham Fuller’ın, 1990’lı yılların başında kendisine yaptığı teklifi anlatıyor Abdurrahman Bey.

Hangi bağlamda bir ilişki tesis edilmiş aralarında, Fuller neden gidip onu bulmuş ve böylesine acayip kripto bir “iş” teklifi yapmış, bundan bahsetmiyor ama, buluşmada Fuller kendisine “Gülen’in Türkiye’deki siyasi ayağını sen oluştur ve örgütle” diyor.

O yıllarda CIA’in Fetullah Gülen ile bir anlaşma yaptığını söyleyen Abdurrahman Dilipak’a şöyle demiş Graham Fuller:

“Size rağmen biz bu bölgede var olamıyoruz. Ama unutmayın ki bize rağmen de siz var olamazsınız. Beraber olmamız gerek. Biz sizin ne istediğinizi biliyoruz; özgürlük ve refah. Size refahı sağlarız. Özgürlük adına talep ettiğiniz şeyleri biliyoruz. Dinî ve tarihî değerleriniz. Bunu da biz size garanti edebiliriz. Siz de bize şu üç konuda söz verebilir misiniz? Kendinizi Batı içinde konumlandıracaksınız ve alternatif medeniyet arayışına girmeyeceksiniz. İsrail aleyhine bir güvenlik tehdidi oluşturmayacaksınız. NATO ve ABD’nin askerî ve stratejik hedefleri dışında askerî bir hedef belirlemeyeceksiniz.”

SON ZAMANLARIN ABDURRAHMAN DİLİPAK’INI ANLAMAK GÜÇ

Sesli Makale - Haber -Dilipak : CIA, Gülen'in yanına beni de ...

İlgili haberin linki

Evet, 
Abdurrahman Bey bu teklifi kabul etseymiş son aylarda zuhur eden birbirinden tuhaf ve çelişik açıklamalarını ya da yazılarını daha net anlayabilme imkânı bulur, kendisinin ne yöne doğru bir yolculuğa çıktığını anlayabilirdik. Tıpkı bugün AK Parti’den kopup da bir yerlerin siyasi ayağı olarak parti kuran bazı isimleri anladığımız gibi.

Yani, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması konuşulmaya başladığı sıralarda mırın kırın eden yazılar döşenirken, cami açılışı yapıldıktan hemen sonra “Hilafet de gelsin” diye el yükseltmek;

FETÖ’cü darbecilerin affedilmesi gibi korkunç bir talebi dile getirebilmek;

Sonra “Osman Kavala serbest bırakılsın” demek;

Durmayıp İstanbul Sözleşmesi'ni benimseyen, inancı ya da fikri ne olursa olsun farklı düşünen kadınlara “Fahişe” diyerek korkunç bir hakareti edebilmek ve AK Partili kadınları ANAP’lı papatyalara benzetmek;

Kendisini edepli olmaya davet eden Yeni Şafak Yazarı Ayşe Böhürler’e “Bizim mahallemizde ne satmaya çalışıyorsunuz” diye ayar vermek;

FULLER DE, GÜLEN DE DİLİPAK'A KUMPAS KURMUŞ! - YouTubeDefalarca “İstanbul Sözleşmesi’ni okuyarak imzaladım, arkasındayım” diyen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu telefonla arayıp onun “Okumadan imzaladım” dediğini söyleyerek onu “temize” çıkarmak…

Hepsini alt alta topluyorum, birini diğerinden çıkarıyorum, ötekiyle berikini çarpıp bölüyorum ama olmuyor.

 

İSTEDİĞİ OLDU, ADINI HERKES ÖĞRENDİ

 

Şimdi AK Parti’nin 81 ildeki kadın kolları başkanları kendisine bu hakaretleri nedeniyle dava açtı. Belirttiği gibi İstanbul Sözleşmesi’ni eleştirdiği için değil. Onu herkes eleştiriyor.

Ne bileyim belki de memnundur. Geçmişte bir toplantıda “Düşünebiliyor musunuz, AK Parti il ve ilçe teşkilatı yöneticileri arasında daha benim adımı bilmeyen insanlar bile var” demişti. Şimdi en azından AK Parti’nin 81 ildeki kadın kolları yöneticilerinin hepsi, adını “Kendilerine hakaret eden kişi” olarak öğrendi.

Bu arada FETÖ’cü darbecilerin katlettiği şehitlerimizin ailelerinin dava açmamasına şükretmelidir Abdurrahman Bey. FETÖ’cü darbecilere af ne demek? Bu “teori”sine dinî bir referans bulmaya çalışıyor. Peki, katledilen insanların aileleri ne olacak? Onlara sordu mu?

Kendisini çok eskiden beri tanır ve takip ederim. Mütevazı bir insan olarak aklımda kaldı ama şimdi neden böyle kibirli oldu bilmiyorumBana Twitter hesabı üzerinden laf atıyor ismimi vermeden. Büyük insan böyle olunuyor demek ki.

Geçende bir arkadaşım “Abdurrahman Bey’i birileri hipnotize etti galiba” dedi.

Onu pek çok programında izlediğim için biliyorum. Hipnotize olmaz Abdurrahman Bey. Esra Elönü’nün sorularını yanıtlarken kendisinde zaten hipnoz yeteneğinin olduğunu açıklamıştı. Hatta bir arkadaşının solcu oğlunu hipnotize ederek Müslüman yaptığını anlatmıştı.

 

ERDOĞAN ZALİM, DİLİPAK AK PARTİ’NİN KURUCU İRADESİ ÖYLE Mİ?

 

Ama en acıtıcı olan nedir biliyor musunuz?

Abdurrahman Dilipak’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ZALİM olarak nitelemesi.

Yeni Akit’in internet sitesinin Youtube kanalında Mehmet Özmen’in “AK Parti Sözcüsü Fatih Şahin böyle bir açıklamayı yapıyorsa bu Cumhurbaşkanı’nın bilgisi dâhilinde değil midir?” sorusuna şöyle cevap veriyor:

“Bilgisinin olmaması mümkün değil, bilgisi var ki onaylıyor. Olsun. Ama bakın benim şahsımda bu partinin kurucu iradesi yargılanıyor. Ve benim yargılanma sürecimde de o kitleler bunu affetmeyecekler. Ben burada kendi adıma bunları yapmadım. Ben atanmamış ve seçilmemiş bir sözcü gibiyim. Halep oradaysa arşın burada.

yazının devamı 

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • asangalak

  10 Ağustos 2020 19:07
  0 0
  Sayin editor onaylar mi bilmem ama fuat ugur biraz asalak biraz da dangalaktir. hele dilipak'a soz etmek hic haddine degildir
 • MEHMET REYHANLI

  10 Ağustos 2020 17:39
  2 0
  DİLAPAK a dil uzatarak birilerine yağcılık yapmak sizin gibilerin genlerinde var.
 • Selman

  09 Ağustos 2020 23:54
  4 1
  Hadi ordan güce tapan şahsiyetsiz sen kimsin dilipak bedel öderken sen yazı yazdığın gazeteye uygun llarak yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya taşırsınız terbiyesiz adam.
 • İsmail Aslan

  09 Ağustos 2020 21:11
  4 1
  Fuat Uğur bey, Abdurrahman Dilipak'ı ismini ağzınıza alırken dikkatli konuşun. Sizin esameniz okunmaz iken Abdurrahman abi zalimlere karşı kalem oynatıyordu. Yazarlık yapınız lütfen, kripto tetikçilik değil.
 • Namyelüs

  09 Ağustos 2020 19:57
  2 1
  Her şeyi bildiğini zannedip de bir şeyin uzmanı olamıyanlardan ne kadar çok var.Her gün her konuda uzmanmış gibi yazılar yazarlarda kimseye bir faydası dokunmaz.Dilleri de maşallah pek pak değil.Türkiye en çok bu kendini aydın zanneden yarı aydınlardan çekmiştir.
 • [email protected]

  09 Ağustos 2020 15:58
  3 1
  Fuat bey mensubu olduğun gazete ,40 senedir güçten ve konjoktür hakimiyetinden yana,çapınız abdurrahman beye yetmez.Sadece böyle, makul saptamalar yaparak Özalın papatyaları nasıl solduysa aynı istikamet ve heveskarlığın bugün iktardakileride aynı siyasi çöplüğe atılabileceğini ifade eden güzel yazılar kaleme alıyor Abdurrahman bey.Sizin maalesef onun kadar itiraz edebilecek rüştünüz hiç olmadı Gazete olarak.Hala muhafazakar durgun SAĞ siyaseti yapmaya devam ediyorsunuz.
 • Murat

  08 Ağustos 2020 16:01
  8 1
  Uğur Bey, Ne sacmaliyorsunuz?.. ithamlarinizin hepsi sui zan eseri.. Dilipak in bahsedilen yazilarini bende okudum kimseye direk dil uzatma yok.. ne AKP lilere o kelimeyi kullandı ne de Erdoğan için zalim dedi.. İsteyen istediği gibi anlamak istiyor Dilipak i.. Birazcık tarafsız bakabilseydiniz çok açıktı yazılanlar. AKP nin içindeki rantcilari ve yaptıklarını yazdigi için sanık şuan Dilipak.. Millet bu rantcilardan illellah etti haberiniz yok. AKP ye biri iyilik ediyorsa o da Dilipak tır..
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;