GÜNCEL

Fuat Uğur : 2019 YAŞ; Aslında kimler tasfiye edildi?

Tarih
12 Eylül 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Fuat Uğur

2019 YAŞ kararları ile ilgili bir kesim sürekli yangın yapıyor “Atatürkçü, Kemalist subaylar tasfiye edildi” diye.

Yalan bu. Gerçek bambaşka ve tamamen tersine.

Seçimlerde subay lojmanlarından çıkan sonuçları görüyorsunuz. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde bir karşılığı yok. Varsa bile minimal seviyede.

Bu yaygaracıların akıllarınca koydukları hedef şu:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı TSK içinde tamamen desteksiz bırakmak. Zaten mebzul miktarda FETÖ’cü var, biz de hatırı sayılır çoğunlukta olursak işin üstesinden geliriz hesabı. FETÖ’cüleri halledebileceklerini sanıyorlar hâlâ, on bin kere FETÖ’cüler tarafından yamultulmalarına rağmen. Sözcü yazarlarında zuhur eden yaygaranın arkasındaki pespayeliğin sebebi bu.

İşin anlatılanlar gibi olmadığını biliyordum da gelen bir mektup bu bilgilerimi teyit etti.

Göreve devam etmek istediğini belirten, talepte bulunmasına rağmen görev süresi uzatılmayarak “kadrosuzluktan” emekliye sevk edilen bir ALBAY kendisi. İsmi ve telefon numarası bende mahfuz.

fuat uğur ile ilgili görsel sonucu

BU BİR GİZLİ TASFİYE

 

Önce mektubundan şu satırları paylaşayım ki mektubu yazan Albay’ın derdinin “duygusal” olmadığı anlaşılsın.

“Yanlış anlamayın, emekliye ayrılmam benim için maddi vb. açıdan sorun oluşturmuyor. Allah’a şükür, evimiz, kira getiren birkaç gayrimenkulümüz, Türkiye şartlarında yüksek sayılabilecek emekli maaşımız ve ilave olarak OYAK birikimimiz var.”

Ancak Albay “Olanda hayır vardır düsturuna imanımız gereği mevzuata karşı boynumuz kıldan ince” diyor ama öte yandan da bu emeklilikte GİZLİ BİR TASFİYE amacı gördüğünü, kendisi gibi muhafazakâr yaşam biçimine sahip pek çok arkadaşının, üstelik çoğunun 28 yılını doldurmadan emekli edildiğini belirterek şu sözlerle devam ediyor:

“Ben sadece Sn. Cumhurbaşkanı’mızın yerli ve millî söylemine, 2023 idealine TSK içerisinde naçizane daha fazla katkı sunabilirim düşüncesiyle sistemde kalmak istiyordum. Bu arada, eğer Sayın Cumhurbaşkanı’mızın vesayet odaklarına karşı âdeta ölümüne verdiği mücadele olmasa idi, 28 Şubat zihniyetinin hâkim olduğu bir iklimde, bu rütbeye kadar bile TSK personeli olarak kalmamın mümkün olamayacağının idraki içinde olduğumu belirtmeyi de bir hakkın teslimi bakımından borç biliyorum.”

 

MUHALİF WHATSAPP GRUBUNU KURAN SUBAYA TERFİ, GRUPTAN ÇIKARILANA TASFİYE

 

Bana bu mektubu gönderen Albay ile ilgili tüm kişisel bilgilere sahibim bu arada. Çünkü yazmış ve ben de teyit ettim. Ama özel bilgileri aktararak onu buradan deşifre etmek istemiyorum. Şu kadarını söyleyeyim, son derece başarılı bir subaylık hayatı var ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaptığı çalışmalar da takdire şayan. Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar ile de görev yapmış.

Ve son bir bilgi daha. Görev yaptığı okulda 2017 yılında bile Sabah, Türkiye, Star, Yeni Şafak, Akşam gibi gazeteler yasaklıymış ve onların yerine Doğan Medya’nın tüm gazeteleri ve Cumhuriyet ile Sözcü girmekteymiş.  Israrla iki kez CİMER’e başvurarak bu durumun düzeltilmesini sağlayan da o olmuş. Husumetin sebebini anlayın.

Ve bir enteresan bilgi daha.

Meğer subaylar arasında hâlâ çeşitli isimlerle WhatsApp grupları oluşturuluyormuş. Bunlardan biri de bir ilimizin adını taşıyan WhatsApp grubu. Bu gruptaki subaylar ekonomiye yönelik geçen yılki kur saldırıları ve sebze-meyve fiyatlarının fırlaması sırasında Twitter’daki trolleri aratmayacak yazışmalar yapmaktalarmış. Bizim Albay onlarla tartıştığı için grubu kuran kişi tarafından çıkarılmış.

Bilin bakalım ne olmuş?

O WhatsApp grubunu kuran subay terfi etmiş, bizim Albay emekli.

Buyurun YAŞ kararlarındaki başarınız. Sonuç ortada, arkada görüyorsunuz.

 

‘SÖYLESEM TESİRİ YOK, SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL’

 

Emekli edilen Albay bu mektubu neden yazdığını ibret verici satırlarla ise şöyle anlatıyor:

Çünkü bu coğrafyada kimseden emir almayan, kendi yerli ve millî çıkarlarının takipçisi bir Türkiye idealine inanıyorum. Çünkü bizi bu coğrafyadan silmek isteyenlere karşı bir beka meselemizin olduğuna inanıyorum. Bütün bu zorlukların üstesinden de Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde gelebileceğimize inanıyorum. Rabb’im onun ayağına taş değdirmesin istiyorum. Bir yandan da, evet biz bu yola makam mevki hırsı ile çıkmadık, bizim vazifemiz seferdir, zafer ise Cenab-ı Allah’ın takdiridir. Ancak, bu ideallerinizi paylaşmayanları ödüllendirirken bizimle yola çıkmaya hazır olanları boynu bükük, mahzun bırakmayalım istiyorum. Büyük şair Fuzuli’nin dediği gibi ‘Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil’. İnşallah dile getirmeye çalıştıklarımın bir tesiri olursa kendimi bahtiyar sayacağım.”

Son söz nasıl bir TSK olmalı sorusu için:

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  15 Eylül 2019 22:47
  1 0
  aşağıdaki yoruma çok ilave edişlecek konu var. ama AKP DE BUNLARI VE O BÜYÜK GÜÇÜN GÜCÜNÜ BİLİYOR Kİ SESİ ÇIKMADI. YOLKSA O SEÇİM VERİLMEZDİ. O KADAR DÜMEN YAPILDI AMA AKPDEN TIK ÇIKMADI. İLAHİ EMİR SAYILDI. YANİ SEÇİM BİLEREK CHPYE VERİLDİ...ÖBÜR TARAFTA AMAN 13BİNLERLE UĞRAŞMAMAK İÇİN NE YAPTIYSA YAPTILAR VE FARKI 820BİNE ÇIKARDILAR.araştırın bakalım, oy torbalarına hakimmisiniz görelim.neyse BAŞIMIZA GELECEK OLANA HER ŞARTTA HAZIR OLUN. BOŞ OLMAYIN.
 • hursit dilaver

  15 Eylül 2019 22:43
  1 0
  ingiliz vesayetçi sistemi,FETÖ takımının yavaş yavas mapustan salınması ile ordudaki kemalistleri yeniden kardeş yapma peşinde. zaten kaç kere yazdım. mahalli seçimlerde CHPnin yüksek özgüveni. BİZ KAZANACAĞIZ KİMSE DE İTİRAZ EDEMEYECEK sözü,sonrasında da YÜZÜNÜZE TÜKÜRÜRLER,SOKAGA ÇIKAMAZSINIZ sözü mazbatasız mazbata kampanlayaları, anıtkabir kıbrıs ziyareti (bakü unutulmuş) yanında ULAN 13BİNE İNEN OY FARKINI SEÇİMİ AKP ALIYOR DİYE HEMEN SAYIM DURDURTMAK..
 • Zeki

  13 Eylül 2019 10:45
  5 0
  Muhalif whassap gurubu da, 2017 okul gazete işi de terfiler de yoklanmalı. Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek bayrak talebimiz için, bağımsızlığımızın devamı için bu yapılmalı.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;